Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 178 723
  • 869
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 85
Аз съм с Делонги ес221 вече почти 3 години, прави страхотно кафе, но зависи и от самото кафе. До сега не е ходила на ремонт.

# 766
  • Мнения: X
Здравейте! Благодаря на тези от вас, които писаха по моето питане! В крайна сметка си взех модел 221. Тъкмо щях да поръчвам дедика и гледам в емаг 221 намалена от 200лв на 140лв 😳 Не ми трябваше много, за да я поръчам. За сега съм много доволна! Прави хубаво кафе с много каймак. Побира ми и по високите чаши - до 9см. Първа кафемашина ми и за в бъдеще ще знам какво да търся и съответно да инвестирам повече,но на този етап съм повече от доволна. Simple Smile
П. П. Взех кафе на Лаваца, а по препоръка и на Нова Бразилия за  еспресо. И с двете се получава много хубаво кафе.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 21:13 от Анонимен

# 767
  • Мнения: 3 267
Кой купува нова Бразилия при наличието на доста голям избор вече и у нас..

# 768
  • Мнения: 40 310
Кой купува нова Бразилия при наличието на доста голям избор вече и у нас..

Амиии ...50% от пазара е техен?

# 769
  • Мнения: 3 267
Кой купува нова Бразилия при наличието на доста голям избор вече и у нас..

Амиии ...50% от пазара е техен?
Супер, радвам се за тях, а ти как го изчисли тоя %?

# 770
  • Мнения: 40 310
Малко наизуст го казах на база стари данни, а и по лични наблюдения какво има по магазините. И наистина към 2013 ситуацията е била такава:
Цитат
При избора за вкъщи България, която външно изглежда като втора Италия по отношение на нагласата към напитката  (средно 3-4 силни кафета на ден на глава от населението, повече еспресо на клиент спрямо Италия и почти никакво шварц кафе), всъщност си е страната на "Нова Бразилия" – всяка втора изпита у дома чаша е от тази марка. Брандът, който стана популярен в началото на прехода и след това беше купен от американския концерн Kraft Foods, е тотален пазарен лидер в домашната употреба. Марката, която е най-ниското стъпало в средния ценови сегмент, като килограми заема 59% дял от напазаруваното за вкъщи кафе, а в стойност - 54% от продажбите.

Сега колко да е различна? Българите си харесва горчива и мазна робуста, а и нямат/не им се дават много пари.  Та комбинацията от цена/вкус според мен все още прави Нова Бразилия доминиращ играч на пазара.

П.П. Това е изследване от 2017 година:

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 12:16 от Черна станция

# 771
  • Мнения: 3 978
Много хора в провинцията пият Нова Бразилия по мои наблюдения. Просто им е трудно финансово да си позволят друго.

# 772
  • Мнения: X
Кой купува нова Бразилия при наличието на доста голям избор вече и у нас..
Ами аз явно! Много грубо и снобско  прозвуча това изказване!
Много хора в провинцията пият Нова Бразилия по мои наблюдения. Просто им е трудно финансово да си позволят друго.
Не го пия от липса на финанси, а защото го харесвам и не виждам разлика с  Лаваца, например. Те първа ми предстои да експериментирам и с други кафета, а дали са скъпи или евтини си е моя работа!

# 773
  • Мнения: 40 310
Е, това с разликата.... Като си купих новата кафеварка експериментирах с каквито щеш премиум марки. И веднъж за майтап си купих и пакетче НБ. Сварих си едно кафе и ...изхвърлих пакетчето.

# 774
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Кой купува нова Бразилия при наличието на доста голям избор вече и у нас..
Ами аз явно! Много грубо и снобско  прозвуча това изказване!
Много хора в провинцията пият Нова Бразилия по мои наблюдения. Просто им е трудно финансово да си позволят друго.
Не го пия от липса на финанси, а защото го харесвам и не виждам разлика с  Лаваца, например. Те първа ми предстои да експериментирам и с други кафета, а дали са скъпи или евтини си е моя работа!
Най-вероятно не сте любител на кафето иначе няма как да го сравните с Лаваца дори и най-нисък клас

# 775
  • Мнения: 6 213
Аз лаваца не харесвам, илли за мен е топ.
С това искам да кажа че тук става въпрос за личен вкус и не виждам защо намесвате вида кафе:-)

# 776
  • Мнения: 3 267
Вкусове и марки всякакви, но любителите на Нова Бразилия, не са хора от любителите на кефето, те пият  нещо защото трябва да пият. Не говорим за спестени 15лв  на месец вероятно, че чак да звучи снобско.

# 777
  • София
  • Мнения: 158
Здравейте,

Какво мислите за тази машина https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ecov-311-bg.
Живея сама, консумирам по 1-2 кафета на ден.

# 778
  • Мнения: 601
Здравейте,

Какво мислите за тази машина https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ecov-311-bg.
Живея сама, консумирам по 1-2 кафета на ден.

Здравейте, става тази машинка има добър външен вид заради повечето метални компоненти по корпуса, ще прави кафе като машината за 140лв EC221. Малко е шумна по отзиви на ползватели също така.

# 779
  • София
  • Мнения: 158
Здравейте,

Какво мислите за тази машина https://www.tehnomix.bg/kafemashina-delonghi-ecov-311-bg.
Живея сама, консумирам по 1-2 кафета на ден.

Здравейте, става тази машинка има добър външен вид заради повечето метални компоненти по корпуса, ще прави кафе като машината за 140лв EC221. Малко е шумна по отзиви на ползватели също така.

Предложете ми подходящ модел машина за еспресо.

Общи условия

Активация на акаунт