Застой във връзката

  • 10 559
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 553
Ами ще направят едно бебе, ще го погледат няколко години и после ще се хвърлят да търсят "тръпката".  Confused

Джеси, помисли искаш ли го този или не! Ако го искаш - правете бебе! Ако не - шут и търси друг!  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 17 387
Е добре де, той като казва за брак и деца когато ти искаш, ти какво правиш? За мен това означава - да, искам ги и двете неша, но не ми се занимава с планиране.
Хвани го и го питай направо - лятото ли предпочита да се ожените, или наесен; и за правенето на детето ще чакате ли подписа, или да действате веднага.
Предполагам, че реакцията му ще даде отговори на всичките ти въпроси.

# 32
  • Мнения: 25 875
Може би тя не иска брак и деца с този мъж... newsm78

# 33
  • Мнения: 2 553
Може би тя не иска брак и деца с този мъж... newsm78
Явно, за да се подмотва 10 години .. но какво иска тогава?  newsm78

# 34
  • Мнения: 25 875
Може би тя не иска брак и деца с този мъж... newsm78
Явно, за да се подмотва 10 години .. но какво иска тогава?  newsm78
Ей това е най лошото според мен. Да не знаеш какво точно искаш.

# 35
  • Мнения: 2 553
Да, лошо е! Човек първо трябва да се изясни със себе си.

# 36
  • Мнения: 1 416
Явно е такъв тип - неинициативен, носещ се по течението, непредприемчив. Винаги ли е бил такъв - неревнуващ, незаинтересован, пасивен?
Ако имаш желание да продължавате, явно ти ще трябва да си двигателя във връзката занапред, ти да го "тикаш", както се казва.
Има много такива хора, имат нужда от постоянно подканяне и направо заявяване в прав текст какво трябва да се свърши. Спокойни хора, видимо не особено заинтересовани...
Ако смяташ, че с такъв човек искаш да живееш и че той има други положителни страни, значи има смисъл да продължавате.
Много млада си била като сте се взели, вероятно те гложди какво би било, ако... беше понатрупала малко повече "опит" преди да се хванеш с него.
Може би има и друг човек на хоризонта и се чудиш да продължаваш ли да тъпчеш в удобното познато русло или да започнеш наново, с друг човек.
Ако си пасвате като характери, ако имате общи интереси и общи занимания, които ви носят радост, ако ви е приятно един с друг, ако двамата сте прекалено еднакви и сте на една вълна в почти всяко отношение, със сходен начин на мислене, ако имате общи мечти и планове за съвместното ви бъдеще - тогава има смисъл да продължавате.
Иначе, да, в дългите връзки много неща не са същите, както в началото, но ако човек иска винаги всичко да е както е било в първите месеци, значи постоянно трябва да е в нови и нови връзки, за да си набавя първоначалната тръпка.

# 37
  • Мнения: 755
Тя е писала какво иска всъщност. Иска от него да дойде искането. Той да каже-мила, ще се омъжиш ли за мен? Той да каже, мила, искам да си майка на децата ми, сега и веднага.

# 38
  • Мнения: 1 571
Ооооо, стига, бе хора. Божке, как бързо се дават съвети да се разделят! И всички питате как си представя живота нататък с него. Защо никой не я попита как си представя живота без него? Щото може да е скучно, но да се обичат. Моя съвет е да седнеш и хуууубаво да си помислиш. Затваряш очи и си представяш дали ще си ок без него, ако отговора на въпроса е не, тогава търсиш решение. Ръчкаш, буташ и така. И ще стане. Най- лесно е да си тръгнеш, въпроса е струва ли си и искаш ли това?  Peace

# 39
  • Мнения: 25 875
Тя е писала какво иска всъщност. Иска от него да дойде искането. Той да каже-мила, ще се омъжиш ли за мен? Той да каже, мила, искам да си майка на децата ми, сега и веднага.
За 10 години не го ли е преценила, че не е такъв тип човек, и това няма да стане...Защо се заблуждава че хората се променят драстично от днес за утре.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 349
10 години не са ли много  newsm78 newsm78 newsm78

# 41
  • Мнения: 25 875
10 години не са ли много  newsm78 newsm78 newsm78
А-ами много.Докато се обърнеш и минали. Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 4 349
10 години не са ли много  newsm78 newsm78 newsm78
А-ами много.Докато се обърнеш и минали. Mr. Green

ВЕрно си е, като се замисля  Wink Wink Wink, аз докато се обърна и от детската градина вече репликата е само "Трябват ми ..... аз ще се оправя нататък"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не мислех, че някога ще ти дам тоя съвет - ама наистина говоренето помага. И ние с мъжото минахме през тоя период. Стигнахме до официална молба за развод. Добре, че родителите ми са супер - особено баща ми!  Дойде, заяви, че брак лесно се разваля, трудно се създава (ние сме 7год бракувани с дете) и ни заключи в нашата спалня. Оказа се, че ние месеци наред не бяхме си говорили. Е, не очаквай моментално да се разберете! И ние още доизчистваме нещата, но с разговори! Също така се огледай около себе си - около мен имаше само познати и "приятелки", които са с по 2-3-4 деца от няколко мъже. При всяка неуредица в къщи ме съветваха да го "шитвам тоя глупак".
Някога с ММ имахме навика да си пием кафето заедно, който навик изчезна в 1 момент. Преди 3 дни станах и си намерих сутрешното кафе по този начин. Не мога да ти кажа колко хубаво ми беше цял ден! Тия дни просто се поизчиствам от такива "приятелки" само!

# 44
  • Другата България
  • Мнения: 37 787
Имам връзка от 11 години,в която за последните 10 години не се случва нищо. Беше любов от пръв поглед. Почти веднага заживяхме заедно,запознахме родители и приятели и знаехме един за друг ,че това е човекът,с когото искаме да остареем. Сгодихме се и нещата спряха до тук. Колкото пъти сме говорили за брак или дете винаги аз подхващам темата,а отговорът му е - когато ти искаш,аз нямам проблеми. Не обича да излизаме много, харесва му да си стоим сами в къщи,не обича да пътува, рядко ходим на почивки. С две думи -пълна скука. Не показва с нищо да ме ревнува или да се интересува от това как е минал денят ми. Не мисля ,че има друга ,но сякаш сме охладняли ужасно много един към друг. Секса също вече не е същият ,главно защото аз нямам никакво желание и участвам само за да не му откажа. Има ли смисъл да продължаваме или всичко е свършило между нас? Нормално ли е отношенията ни да са такива на този етап или очаквам прекалено много от връзката си? Кажете ми вие какво мислите за застоя в една връзка!
Никъде не казваш, че го обичаш.
По какво разбра, че това е човекът, с когото искаш да остарееш?
На 20 години? Колко други връзки имаше преди него?

Той не обича да излиза, да ходи на хочивка, да пътува, а ти? Не казваш ти какво обичаш, какво искаш? Склонна ли си да промениш и нагодиш твоите искания и интереси спряма неговите?  Отговори си на тези въпроси сама, не питай нас.
Аз лично мога да ти кажа аз какво бих направила в тази ситуация - много преди да минат 10-те години бих си тръгнала. Това според мен  не е застой. Това си е рутина, ежедневие, нормално състояние за някои мъже/жени, и когато другата половинка е на коренно противоположна плоскост компромисите често не водят до никъде.

Общи условия

Активация на акаунт