АПРИЛчето шава ли, шава и мама с усмивки дарява - Тема 11

  • 26 507
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 606
.....та по този повод,вие какво ббельо носите.аз взех бабешките гащи с идеята,че след раждането ще ги изхвърля.не ми се купуваха скъпи специализирани неща

Аз случайно попаднах на една марка, която прави що годе прилинчи на външен вид гащи и с достатъчно голям размер. http://www.miomars.com/index.php?route=product/product&path= … amp;product_id=97 На мен повечето стари ми стават, ама ми стягат на корема и от там почвам да усещам болка на моменти.
За секса те разбирам напълно - от първия ден на декапептила ни го забраниха, ама след 3 месец на няколко пъти си "позволих", че не се издържаше, а и нямах противопоказания. Към момента наблягаме на гушкането, че да не стават бели Wink

Що се отнася до страха "след" раждането - то не е опасение, че ще спре социалния ми живот или ще се пормени към лошо. По-скоро е страх от голяма отговорност, която поемаме от тук до края на живота си, защото като гледам нашите родители и сега като ми предстои да стана майка, осъзнавам как от момента на трансфера (в нашия случай) сме поели напълно съзнателно отговорност да създадем нов човек, за който ще отговаряме и който винаги ще разчита на нас. Трудно ми е да го обясня как точно го усещам, но не е страх от нещо кофти идващо в живота ни, а по-скоро страх от това дали ние ще се справим на ниво! Rolling Eyes

Изследванията ми наред били :happy: само малко пясък съм имала в урината. Следващата ми консултация е час на 06.02, а и днес не го гледа, само изследванията... още не ме е викала за тонове, та се чудя - вас вече викат ли ви по 2 пъти в месеца за тонове?

# 736
  • Мнения: 145
С бельото беше голяма драма, понеже всичко с ръбче или ластик ме дразнеше и ми предизвикваше контракции. В H&M си открих перфектното бельо, памучни с парче отпред и отзад свързани с ластична дантела, няма ръбчета, няма ластици все едно си си без гащи Simple Smile не ги усещам...направо се родих Simple Smile

Карамел , все едно аз съм го писала Simple Smile  но няма да разказвам, че не си е за разказване. Важното е, че мина и оцеляхме Simple Smile Още обаче не съм се възстановила психически и голям страх от това раждане, но ще мине и това ще се приживее и после ще се гушкаме...нямам търпение вече Simple Smile

# 737
  • Мнения: 353
kalitarka Наистина зъба е умъртвен и пломбиран (даже сега се чудя дали не е този до него) , но лечението му беше адски болезнено за мен (когато ми чистеха каналите ми се искаше да изскоча от стола и да избягам) и може би затова сега умирам от страх, че ще преживея отново същата болка. По цял ден мисля само за това... ужас!

Карамел` и аз съм по същия начин като ТМ. Пребледнявам и дума не обелвам , докато чакам пред кабинета, а вътре влизам със свито сърце. Просто е някакъв шок за мен.

Относно бельото - аз също минах на бикини и моите са много сладурски. Чат пат си нося и прашките, но то е много рядко.
Ами или са ти били сложили арсен, който не е бил умъртвил нервите докрай и е трябвало да се изчака още илида се сложи анестезия, или са ти сложили упойка, но не те е хванала както трябва. Не би следвало да усещаш болка, когато нервите се вадят. Ама и да е останало недоизкарано парченце,то отдавна е заминало, не би следвало нищо да усетиш,ако се работи правилно. Simple Smile Бих ти казала да не го мислиш,ама знам, че няма как да стане  Simple Smile

# 738
  • Мнения: 590
Николче, Карамел - Hug Hug!!! Мили душички, всичко да е наред, а Карамел гушкам специално за това, че вижда мъжа си 5 пъти годишно. Тиквичке, голям си образ и сладур, и аз се смях от сърце. Който не е минал през адовете на няколко ин витро, той не знае за какво става въпрос и какви герои сте с мъжа ти  Heart Eyes Гарантирам ти, че си му най-красивата на света, дори с най-бабешките гащи, и не само сега, а и занапред. Впрочем, моите са подобни и нашият секс е мираж Hug

Като заговорихме за мираж има ли мераклии да пуснат следващата темичка?  Embarassed

# 739
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз предлагам да не пишем разкази за преживяванията си, като почнем да раждаме. Може след като родят всички в темата примерно. Или пък да си наложим цензура на разни стресиращи моменти. В предната ми отчетна тема си спомням, че почти всяка минаваше да разкаже, че и аз самата успях да постресна няколко момичета и то от нищо толкова страшно и притеснително. После ме беше яд, че писах изобщо. Та по-добре без излишни стресове, така или иначе хормонално обусловено сме по-чувствителни в момента Peace

# 740
  • Мнения: 1 389
kalitarka явно наистина е станало нещо такова, че болката беше неописуема. Пък ако е този до него голям зор ще видя сигурно да го умъртвят пак, но.. трябва да се оправят няма как. И наистина не е възможно да не го мисля за съжаление... да идва и да минава по-бързо и това е.

# 741
  • Мнения: 29
Попаднах на интересен пост в друг форум и ми се иска да го споделя с вас.Това е молитва от Православния Молитвеник на Българската Патриаршия за всички бременни майчета за успешно износване на плода и леко раждане.Не че съм фанатично набожна,но все пак вярвам ,че нещата протичат по-леко ,когато вяврваш,че ще е така.

"Всемогъщи, чудотворни и милостиви Боже, Създателю и промислителю на небето, земята и всички твари. Ти си изрекъл за всички съпрузи благословението, да се плодят и множат, и че наследие от Господа са децата от майчината утроба.Благодаря Ти, небесни Отче, задето си ме направил участница в това благословение, и моля Те, благоволи да благословиш подарения ми от тебе плод на моята утроба. ...
Запази ме от страх, от уплаха, и от зли хора, които биха желали да повредят и разрушат делото на Твоите ръце! Дай му разумна душа и направи да расте тялото му здраво, а когато настъпи времето и часът, разреши ме по Твоята милост. Дай ми подкрепа и сила за раждането: Спомагай ми с Твоята всемогъща помощ и облекчи страданията ми, защото това е Твое дело, чудотворна сила на Твоето всемогъщество и дело на Твоето милосърдие.
Господи! Ти си Бог, който знаеш и виждаш нуждите на всички човеци! Ти си състрадателен и заради изпълненото с жалост Твое сърце, аз Те моля: благоволи да облекчиш скърбите ми, които ми предстоят и извади на светлина плода на моята утроба с живо и здраво тяло, с цели, невредими и благообразувани членове. Аз на Тебе го връчвам и го полагам в Твоите всемогъщи, творчески ръце, в Твоите Свети обятия, да благословиш този плод на моята утроба, както си благословил децата, които са ти донасяли.
Спасителю, ето аз принасям на Тебе този плод, който си ми дал. Възложи над него Твоята благодатна ръка. Благослови го със Светия Твой Дух и когато се роди, облагодетелствувай го със светото и блажено Кръщение. Освети го и го обнови за вечния живот, чрез възраждането. Направи го ново създание. Направи го да бъде и той член на Твоето Свето Тяло - Твоята Света Църква, та и от неговите уста да възлиза хвала за Тебе и да пребъде завинаги чедо и наследник на вечния живот, чрез светите и честни Твои страдания и смърт, Иисусе Христе, и заради Твоето Свето Име. Амин."

# 742
  • Мнения: 194
хайде дами, давайте идеи за следващата ни темичка. Ето една и от мен -
" още мъничко остана априлското човече да се гушне с мама "

# 743
  • Мнения: 353
kalitarka явно наистина е станало нещо такова, че болката беше неописуема. Пък ако е този до него голям зор ще видя сигурно да го умъртвят пак, но.. трябва да се оправят няма как. И наистина не е възможно да не го мисля за съжаление... да идва и да минава по-бързо и това е.
Не се притеснявай- зъб,който трябва да се умъртвява, боли вечер. При това много. Твоят случай не е такъв.   Hug

# 744
  • Мнения: 285
Kalitrka, гранулом може ли да се лекува?

# 745
  • Мнения: 1 389
kalitarka много благодаря за подкрепата  Heart Eyes Друго си е да чуеш успокояващи и компетентни слова!

# 746
  • Мнения: 590
Предложения за новата тема:
Февруари нека нашите априлчета на топличко в корема мамин да завари!
Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка!
Априлски мами бременеят и заедно на всичко те се смеят!

# 747
  • Мнения: 164
Мили мамчета, на всички пожелавам едно леко и безболезнено раждане и после да се радваме всички на здрави и сладки бебчета!!!
Аз по принцип гледам много да не го мисля раждането, но нормално е всички да си имаме своите страхове..лошото е че тъкмо се настроя за нещо и се намира някои да ми обяснява за своите виждания за раждане, болка, доктори и прочие, та накрая следва по една безсънна нощ в мислене и чудене как ще излезе малкия човек на бял свят! Но накрая си казвам, че нито ще съм първата, нито последната и все ще го преживея и този ден Simple Smile
Тиквичка, направо с глас съм се смяла и подскачащ корем...сигурно бебока се е чудил какво става Grinning  Не мога дори да си представя през какво сте минали..затова се възхищавам на чувството ти за хумор, с което го разказваш!!! В тая връзка за гащите- аз от самото начало не понасях нищо да ми стиска и си намерих бикини, които са с ластик отзад и парче плат отпред. Не са бабешки, но не са и секси Grinning  Важното е, че са удобни!!!
А пък относно молитвата- ние имаме семеен приятел Поп, който и на двете си дъщери е пеел (или казвал..нз как е правилно да се изразя)  в църквата молитва за леко раждане!  Мисля, че това е въпрос на вяра и разбирания..аз не съм от най-набожните (даже да не кажа изобщо)но като се замисля за собствено успокоение познавайки го може би бих отишла да ми изпее тази молитва!   newsm78

# 748
  • Мнения: 33
Предложения за новата тема:
Февруари нека нашите априлчета на топличко в корема мамин да завари!
Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка!
Априлски мами бременеят и заедно на всичко те се смеят!


Априлчето през февруари слушка, на топличко в коремчето се гушка!
много ми допада така сладичко казано Simple Smile

# 749
  • Мнения: 164
Априлчето в корема шава ли шава, а мама как го гушка се замечтава!
Февруари вече наближава, а бебока в корема се чуди "Колко до април остава?"


Хаха да ви кажа просто реших и аз да се включа в чуденката за нова тема Wink

Общи условия

Активация на акаунт