Има ли бъдеще тази история?

  • 11 616
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 365
Питането не е за мен, но по стечение на обстоятелствата се осъществява от моя страна.
Близка приятелка попадна в ситуацията да е нито обвързана, нито свободна. Тази история продължава от лятото и моята роля в нея е да съм рамо за опора, но вече рамената станаха недостатъчни. Та, харесаха се с един мъж, който е част от компанията ни, писали си, виждали се. Те бяха щастливи и ние покрай тях също. Но в един момент моята приятелка започна да иска нещата да станат по - сериозни и да се обвържат.  В отговор получи отказ и намеци, че една връзка от отворен тип би му харесала повече, което на нея не ѝ се понрави и почна да се замисля дали това е нейния човек. Въпреки че е споделяше някоя друга лоша случка явно, за да се навие да се откаже по лесно, тя не го направи и продължиха. Така минаха няколко месеца, в които се случваше някой от компанията да я подпита няма ли да се обвържат най - сетне на което тя само се усмихваше. Но в последните месеци нещата се влошиха, защото все по - често почна да ми споделя, че не се чувства добре със сегашните им отношения, как другите се обвързвали, а тя не знаела дори как да нарече тяхното. Чашата за нея преля обаче когато той ѝ казал, че един подарък, който му е дала той е сложил в кашон в мазето и бил изгубил в последствие, но обещал да го намери. Тя отначало не повярвала, защото ни го описваше като много чувствителен и добър човек. Това страшно я нарани, защото тя си е чувствителен човек, влага много в нещата, които прави и няколко дни я успокоявах да не каже нещо, за което да съжалява. В край на сметка обаче те се скараха за това нещо и не са комуникирали изобщо от седмица. Последно ми каза, че му пожела успех в някаква задача и от тогава нищо. Междувременно тя поумекна, стана ѝ гузно, че са се скарали, чуди се дали не е било грешка, но пък не отрича, че това отношението към подаръка я е ядосало. Но определено се замисли дали щом този човек постъпва така докато все още нямат никакви отношения какво ли ще стане стане ако предприемат по - сериозна стъпка. Сега чака да види дали нещата са приключили, дали той ще я потърси, а мен ме помоли да питам, за да чуе мнението на някой, който не ги познава.
Споделих ѝ моето мнение.

# 1
  • Мнения: 2 818
Обвързването не е административен акт, а състояние на отношенията. В този смисъл определено прибързва девойката, абсолютно игнорирайки неговото участие. Нормалната не само мъжка, но и женска реакция на подобно изнасилване, е дистанциране и неглижиране на тази връзка. Затова и подаръкът е потънал в кашона. Никой не иска да му се налагат стереотипи, само защото другия и приятелите му решили, че е време.
Не знам какъв съвет може да се даде. Ако, все пак, държи на нея, ще възобнови отношенията и тогава е желателно тя да остави нещата да се развиват на собствена скорост, ако не се обади - има и други, да го приеме като полезен урок.
Живейте си живота, бе хора, не робувайте на клишета и не правете криви сметки.

# 2
  • Мнения: 7 325
Не няма бъдеще тази история ( поне според мен ). Когато някой не иска обвързване, няма как да бъде накаран на сила, или има  - но от подобни връзки нищо хубаво не излиза. Той е бил искрен с нея тя се е съгласила - или продължава по неговия начин или си намира друг който ще и даде връзката която тя иска.

# 3
  • Мнения: 1 416
Не е заинтересован.
Ако беше, изобщо нямаше да мине толкова време от тогава до сега.

# 4
  • Мнения: 80
И според мен няма да се получи. Или искаш да си с някого, или не искаш. На момчето явно му допада да прекарват време заедно, вероятно секса е добър, има някакви неопределени чувства, и до там. От друга страна егото на приятелката ти не й дава мира и се вкопчва все по-силно в нещо, което тя сама на интуитивно ниво вероятно отдавна знае, че е кауза пердута.
Този тип връзки, между другото е най-трудно да се прекъснат точно поради това. Има някакъв садо- мазохистичен елемент в тях. Обичайно са съпроводени освен с много страст, и с много силни чувства, бързо менящи се от единия на другия полюс.
Смело вярвам, че тази връзка освен, че няма да се развие, ще приключи трагично от гледна точка психическото състояние на приятелката ти, и дълго ще ближе рани.
Може да е урок, през който е необходимо на мине.... Но моят съвет на чисто рационално ниво е: Бягай!

# 5
  • Мнения: 14 400
Била съм във връзка, в която другият човек не искаше да се обвързва. Беше ми заявено още в началото. Аз мазохистично отказах да му повярвам и загубих много време и нерви да се опитам да му докажа, че се е объркал и в същност иска връзка с мен. Страшна загуба на време и енергия.
При положение, че на твоята приятелка също ясно са и казали какво се очаква от тези отношения, не виждам какво иска повече. Или приема този тип отношения или си търси някои със сериозни намерения.
Един мъж може да е много мил, добър, точен и чувствителен, но просто да не иска да се обвърже с теб. И в това няма нищо лошо или странно, при положение, че е ясно декларирано. Това не го прави лош човек, напротив - искрен и ясен в изискванията към жената до себе си. Друг е въпросът, че ние жените често си живеем с мисълта, че можем да променим този човек или неговите чувства и влагаме време и усилия в тази посока. Често - без резултат.

# 6
  • Мнения: 1 802
Мъжът отсрещна не е влюбен. Възможно е дори да поддържа паралелна връзка. Девойката си губи времето.

# 7
  • Мнения: 80
Друг е въпросът, че ние жените често си живеем с мисълта, че можем да променим този човек или неговите чувства и влагаме време и усилия в тази посока. Често - без резултат.
Много точно казано. Веднага се сещам за един пасаж от "Любов", ще  цитирам по памет: И тогава тя допусна най-голямата грешка, която допускат жените от край време... Повярва, че с любовта си ще може да го промени...
Да, ама не. Загубването на подаръка не е случайно. Фройд го нарича парапраксис. Това е неговото нежелание да задържи един символ, знак, жест на тяхната връзка, с което би я признал за съществуваща. Направи услуга на приятелката си' прати й линк към темата, и дано прогледне, защото в момента е в пълно затъмнение. Познавам това чувство и от практиката, и от личен опит...

PS Като заговорих за книги се сещам за една на Хорхе Букай "Да продължа без теб". Има много труизми в нея. Препоръчвам я горещо, дори и като развлекателно четиво ако щеш Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 07:01 от Kremena_psy

# 8
  • Мнения: 4 841
Не зная защо жените не приемат "Не" за отговор, и си мислят, че с времето "нещата ще се променят"  Tired Мъжете действат еднозначно - ако един мъж желае да бъде с една жена, да я има само за себе си, да се грижи за нея и да остареят заедно, той просто го казва и прави. Поведението на мъжа от историята също е ясно: НЕ ИСКА обвързване. И никакви подаръци, подмятания от приятели и "сериозни" разговори няма да променят това.

И защо да не е добър и чувствителен човек? Това, че не желае да бъде точно с тази жена, не го прави лош и груб. Аз също мисля, че е тактичен, щом не я отрязва в прав текст. Макар че ако тя продължава да е настоятелна и да досажда, накрая и това може да се случи. И после ще има "Аууу, какъв мръсник, как ѝ загуби времето и се подигра с чувствата ѝ!"  Outta Joint

# 9
  • Мнения: 6 365
На колко годинки са тия умници?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 376
Първото, което ми хрумна е паралелна връзка. Щом е от компанията ви, едва ли е женен и не знаете, но е възможно да си има друга приятелка, която да крие и от вас. Мой приятел навремето така поддържаше връзка с две жени едновременно. И винаги го питах как може, не се ли чувства гузан, не може ли да избере и пр. Явно харесваше във всяка по нещо и така. Та това с "хвърлянето" на подаръка определено ми  изглежда като начин да го скрие от другата. Дето се вика и аз не искам обвързване, спя с един мъж чат-пат, ама съм сама и ако довтаса и ми подари нещо (не, че го е правил Simple Smile) няма да го скрия. Та мисълта ми е, че аз ще продължавам да не желая да се обвързвам с този човек и отношенията ни да са само сексуални, но нямам проблем да имам нещо от него - ако ще салфетка да е.

# 11
  • Мнения: 1 793
Нищо ново няма да добавя - според мен мъжете си казват какво искат, но на жените не им е изгодно да ги чуят и започват драмите. Приятелката ти звучи отчаяно, все едно ще изпусне последния влак. Възрастта ли я притиска?

# 12
  • Мнения: 1 365
Той е на 21, тя на 23. За мен нямат общо бъдеще, защото ако нещата трябва да стават толкова изнасилено, вероятно просто не трябва да стават. Аз не мога да си представя да чакам мъж 8 месеца да направи някаква сериозна стъпка като ми казва, че ме обича, но не иска да сме обвързани, да не ми даде нито едно цвете или подарък. За мен това е несигурно поведение, а като се сложат и някои негови детски постъпки, които не са описвани подробно в темата, ппведението му съвсем не подхожда на годините му.
Ако не я потърси няма да е нещо за което трябва да се съжалява, но ако стане обратното трябва да седнат, да се изяснят и да тръгнат в различни посоки. Не вярвам да стане като по филмите да се стресне, че я е изгубил изведнъж.

# 13
  • Мнения: 1 793
Детински постъпки имал... на 21. Grinning Какво общо бъдеще на тази възраст, какво обвързване... Познавам доста 21-годишни момчета, вятър ги вее на бял кон. Чак към 24 почва да се появява нещо, и то не при всеки.

# 14
  • Мнения: 21 739
 Искате обвързване от момчето на 21? Laughing Защо?
  Приятелката ти учи ли, работи ли?

Общи условия

Активация на акаунт