Всички ми завиждат

  • 25 733
  • 427
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 25 897
Бяхме на почивка и имаше една мутра с девойче слабичко и дребничко. От инклузива ядеше само мюсли и салата.Имаше силикон на 2 места и общо взето на мен ми действаше стряскащо.Чудно ми е как може да се завиди на подобно творение  за фигурата например.
На такова творение никой не завижда...завиждам на слабите, които от инклузива ядат от всичко, и по 2 пъти. hahaha

# 61
  • Мнения: 21 740

пп: По какво се познават завистниците много точно е описано в "Малкия Мук" - гласчетата им изтъняват, изтъняват и накрая стават съвсем пискливи.

 В плочата ми за "Джуджето Дългоноско " един от готвачите казваше "Аз не искам да завиждам. Завистта изтънява гласните струни" и гласът му изтънява, изтънява... Laughing

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И не стига, че ядат от всичко и по два пъти, а и после и вируси не ги ловят.  Mr. Green
Е, намери се значи за какво да ми завиждат хората или по-скоро се надявам - имам много отзивчиви баби, отказала съм цигарите и свободно време балансирано с работата и времето за семейство и приятели.

П.П. ани27 продължава да си мисли, че някой ѝ завижда. Предлагам ѝ да погледне темата на Джой за думата и дупката и пак да си помисли кой ли е този, който ѝ завижда на всички онези неща, с които се е представила тук. Много точно описание има.

# 63
  • Мнения: 14 654
Смесих двете приказки, Ирис, малкият Мук казваше, че не разбира завистниците, може би защото той самият не завижда, а за тънкия гласец беше от "джуджето Дългоноско".

# 64
  • Мнения: 2 658
Не завиждам. Не желая да имам живота, чувствата, вещите на другите.

# 65
  • Мнения: 1 898
Не съм усетила завист към себе си.
Аз също не завиждам.
Критикувам, не харесвам, не одобрявам..., но не е породено от завист, а от вътрешното ми усещане за "правилно", " справедливо", "редно", "приемливо", "хармонично"...
Не приемам тезата, че в основата на негативното отношение към нещо/някого винаги стои завистта.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 301
Завиждам ами! Като видя някоя с готини 4ерни 4изми и се пръсвам по гърба от яд  Joy hahaha Joy hahaha ха ха ха ха Wink Wink

Имах 2 познати дето се попикаваха от кеф,4е докато кърмих ка4их бая кила и се поразвалих,а си бях топола Wink така ме ядосаха зверски всеки път подмятания и смешни погледи,4е си казах аз на вас м*ма ви,ще ви навра в на ку4ето.....ауспуха!И след 3 месеца се виждаме - аз релеф отвсякъде и минус 15 кила????? ония диванета се спогледаха и ПАК по4наха - ауууу,оуууу,алееееее ма много си слаба,маалееее ма кога отслабна,ама как и ние искаме? и се по4наха пък подмятания - :"ама много пък си слаба сега"  hahaha  #2gunfire умирам от кефец всеки път като ги срещна,да видя 4истата,неподправена и детинска злобария и завист завистлива в поглед4етата им Wink ето за това са ми завиждали...а 4е 5 кила пот излях да съм така,си остава скрито от погледите...те виждат само резултата

# 67
# 68
# 69
  • Мнения: 21 740
 А така, добре си ги навряла завиждачките къде беше.. в ауспуха. Joy

# 70
  • Мнения: 25 897
А така, добре си ги навряла завиждачките къде беше.. в ауспуха. Joy
На кучето обаче. Naughty

# 71
  • Мнения: 8 928
Вие пък й завиждате! Laughing

# 72
  • Мнения: 1 103


На какво се дължи синдромът всяко нехаресване или критика да бъдат определяни като породени от завист?

 

ако са породени от добронамереност към теб щяха да са структурирани така, 4е да не те засягат и щяха да съдържат конструктивни предложения за подобрение.
Вси4ко друго е за ли4ен интерес на критикуващия -> няма намерение твоето добруване, а неговото  Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 1 017
Не знам дали са ми завиждали някога, може и да са, но не съм го отчитала Simple Smile
Иначе аз ако завиждам е благородно, в смисъл, че се радвам на нещо, което друг има, може да ми се иска и аз да го имам, но просто приемам нещата такива каквито са. На мене също ми се иска да мога да ям на воля и да съм слаба, но уви..., но пък в крайна сметка ако ми беше толкова важно, щях да пазя диети до умопомрачаване и да тренирам осем пъти седмично Simple Smile Е, не го правя, така че каквато съм - такава съм и това е Grinning
Лято лято, добре си отговорила на въпроса

# 74
  • Мнения: 425
 темата струва ми се може да продължи от размисли за завистта към едни други човешки качества.. след поста на горкото nevvy,като иронията,подигравката и насмешливото отношение-стари кучета-новаци...тяхното демонстриране пък какво ли излага на показ Thinking

Общи условия

Активация на акаунт