Нашите ОРХИДЕИ тема 14-отглеждане, грижи, проблеми

  • 85 946
  • 775
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 877
Привет в тази красива атмосфера!

Видях само разкошотии! Браво, браво!
Да питам з акъпането с топла вода, правите ли го и какви са мненията по въпроса с "глезенето", какви други тайни има (аз само къпя като прашасат и хуабво източвам водата и торя като пуснат пръчки в очакване на пъпки). Други съвети?

Желая ви хубав ден!  bouquet

ps. eто я една от моите, в момента е пуснала няколко цвята и й се радвам като малко дете.

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 09:49 от ва ни ла

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 633
Привет на всички! И аз с въпросче - имам орхидея - фаленопсис в офиса, която е в офиса на бюрото ми, но във вътрешната част на стаята, а самата стая е източна, може да се каже че по цял ден сме на изкуствено осветление - има ли начин да я накарам да цъфне. newsm78. От юни като ми я подариха, в юли прецъфтя и от тогава нищо ...

# 77
  • Мнения: 6 391
ва ни ла,
Не успях да видя снимките, но ако са хубави, здрави растения и цъфтят, значи всичко е наред, грижиш се добре за тях Peace .
Не къпя моите орхидеи, защото се опасявам, че колкото и да попивам, може да остане вода в розетката и да загният. Предпочитам да обтрия листата с влажно памуче веднъж месечно.
Глезенето го разбирам като правене на нещо, без което орхите пак биха се справили. При мен това е поливането с дъждовна вода, доколкото събирането, прецеждането и съхраняването си е малка врътня Laughing .
Всичко друго, като субстрат, поливане, торене, се напасва според условията и стила, начина на гледане.

# 78
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз не виждам снимките на Ва ни ла Rolling Eyes.

Моята, както казах, разтвори втори цвят:




Скрит текст:

# 79
  • Мнения: 140
Аз имам една питане. Бялата ми орхидея отвори първия си цвят някъде в началото на декември месец. Има още 2-3 пъпки не отворени,но забелязах,че първите вече взеха да увяхват,вече паднаха две,днес още една се е набръчкала,а същевременно се отваря друга пъпка.Досега не ми се е случвало такова нещо.




Вторият цвят се отвори вече Simple Smile




А тази пък още не й е паднал последния цвят,образува пак нови пъпки






Двата  нови цветоноса :





И другите,които ги чакам и аз не знам колко месеца вече



Това  разклонение го пусна преди около 10 дни


Някъде май бях чела,че тези които са с червено- кафяв цветонос цветовете им са розови /в тази гама/, а тези със зелен цветонос бели или преобладаващ светъл цвят.Така ли е наистина, имам две които ги купих без цвят и сега се чудя с какъв цвят ще ме зарадват. Едната е със зелен цветонос,другата с червен, но пъпките са зелени.

# 80
  • Мнения: 6 391
Двата  нови цветоноса :
Това не са ли корени Rolling Eyes (гледам вдясно и на двете снимки)? Цветоносите имат по-тъпо и като прищипано връхче, и едни като люспички, откъдето после излизат пъпките или вторичните разклонения. Обяснявам като ooooh! ... по-добре да сложа снимки:



Надявам се да греша, нека и другите да кажат Hug .

# 81
  • Мнения: 140
Двата  нови цветоноса :
Това не са ли корени Rolling Eyes (гледам вдясно и на двете снимки)? Цветоносите имат по-тъпо и като прищипано връхче, и едни като люспички, откъдето после излизат пъпките или вторичните разклонения. Обяснявам като ooooh! ... по-добре да сложа снимки:



Надявам се да греша, нека и другите да кажат Hug .
На първата снимка,едното 100% е корен,насочва се надолу,но това което е между листата е цветонос,все още е много малък,но вече различавам корен от цветонос  Peace Hug

# 82
  • Мнения: 140
Ето снимано от по-близък план,надявам се да се вижда по-добре сега Laughing


# 83
  • Мнения: 6 391
Много се радвам, че греша Hug !

# 84
  • Мнения: 2 576
Ето снимано от по-близък план,надявам се да се вижда по-добре сега Laughing

Корен

Цветонос

Поне според мен  Peace

# 85
  • Мнения: 140
Ето снимано от по-близък план,надявам се да се вижда по-добре сега Laughing

Корен

Цветонос

Поне според мен  Peace
На всичките ми 15 орхидеи, нямам нито един корен който расте между второто и третото листо. Плюс това, върха е прищипан,може на снимката да не се вижда добре.Но ще видим след някой друг ден какво ще е ,ако решат да растат  Grinning

# 86
  • Мнения: 3 406
Според мен и двете са цветоноси

# 87
  • Мнения: 2 576
На всичките ми 15 орхидеи, нямам нито един корен който расте между второто и третото листо. Плюс това, върха е прищипан,може на снимката да не се вижда добре.Но ще видим след някой друг ден какво ще е ,ако решат да растат  Grinning

Все още е доста мъничко,изчакай наистина да по отрасне и тогава ще си проличи със сигурност  Peace
На мен ми заприлича на коренче..
Аз имам едно фалче което постоянно изкарва корени между листата...

# 88
  • Мнения: 88
Дами, до кога могат да пускат цветоноси? Цветовете на моята опадаха септември и още нищо. Само едно ново листо излиза. Много се притеснявам дали ще цъфне. Не съм рязала стъблото след падането на цветоносите.

# 89
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 830
и според мен и двата са цветоноси  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт