Ако се чудите кое раждане е подходящо за вас:

  • 1 709
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 932
Congratulations! Natural childbirth sounds like it's right up your alley.

Така си и мислех, много ме е страх от секцио, не знам защо.

# 16
  • Мнения: 1 006
Congratulations! Natural childbirth sounds like it's right up your alley

# 17
  • в стаята
  • Мнения: 469
Ако на някой не му представлява трудност, може ли да преведе за тези, които не говорят английски, но много искат да разберат, кое раждане и подходящо. Rolling Eyes
Praynig

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 849
Natural childbirth sounds like it's right up your alley!
Направо не мога да повярвам

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
Congratulations! Natural childbirth sounds like it's right up your alley.

така си беше - не съжалявам, че раждах нормално, всъщност изпитвах ужас от секциото...

# 20
  • Мнения: 1 910
Ами не познаха. Аз най-много исках да родя със секцио, защото бях ужасена от естественото раждане и много плаках по време на бременността по този повод. А сладурите ми изкараха: " You love the thought of natural childbirth, but you're still not totally sure if it's right for you."
Да, да, ама не. Освен това,  нямам желание да раждам втори път. Особено пък по естествен начин.

# 21
  • Мнения: 2 631
Congratulations! Natural childbirth sounds like it's right up your alley Peace
Но за съжаление все още сме седалищно Cry

# 22
  • София
  • Мнения: 277
абе и аз го правих теста, но ми препоръча да съм се подготвела психически и можело да родя нормално, а аз точно обратното искам... някой може ли да ми обясни минусите на това да родиш със секцио

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Ако на някой не му представлява трудност, може ли да преведе за тези, които не говорят английски, но много искат да разберат, кое раждане и подходящо. Rolling Eyes
Praynig
newsm17 newsm17 newsm17

# 24
  • Мнения: 1 107
Ето го - много набързо преведено, но става ясно за какво иде реч  Grinning
Резултатите ще добавя след малко - но накратко.

1. Вярвам на тялото си:
- изцяло
- през повечето време
- рядко
2. Отношението ми към болката при раждане е:
- Имам нисък праг на болката – не съм сигурна как ще се справя
- Това е здравословна, временна болка, с която мога да се справя
- С правилните техники при раждането, като дишане, релаксиране или хипноза, смятам, че мога да се справя
3. Раждането е:
- Плаши ме
- Вълнуващо и важно събитие в живота, в което искам да участвам съзнателно и изцяло
- Нещо, което бих искала да преживея изцяло, стига болката да не е непоносима
4. Естественото раждане еs:
- Интересна възможност
- Нещо, от което често съм се страхувала
- Силно изживяване, което винаги съм си представяла за себе си
5. Когато изпитвам болка, като при менструация например:
- веднага взeмам хапче, за да спре болката
- почивам си и намалявам темпото, но си продължавам заниманията през деня
- Трябва да спра обичайните си занимания и да легна
6. Имате ли желание да отделите време да подготовка за раждането?
- Вероятно ще намеря време за няколко урока, но нямам време за нещо по-ангажиращо
- Нямам време за училище
- Чакам с нетърпение да посетя часове по раждане и планирам да изчета всичко, което ми попадне
7. Да бъда будна, за да съм с бебето веднага след раждането, е:
- много важно за мен и най-доброто за бебето ми
- нещо, на което се надявам, но ще видим как ще тръгнат нещата
- не е важно за мен, а и мога да си почина добре преди да съм с бебето
8. Смятам усилената физическа работа за:
- твърде голямо усилие – не искам да се потя
- забавна и удовлетворителна, спортувам редовно, защото искам да усещам тялото си
- предизвикателство – не спортувам често, но се наслаждавам, когато го правя
9. Лекарствата по време на раждане:
- са поносим стрес за бебето ми
- няма да се отразят негативно на бебето ми по време на или след раждането
- най-добре е да се избягват
10. Кой искате да ви подкрепя по време на раждането?
- Искам и партньорът ми, и акушерката да присъстват на раждането
- Чувствам се комфортно ако само партньорът ми присъства
- Не ми е комфортно с когото и да е, освен доктора и медицинската сестра
11. Жените в семейството ми преживяха раждането като:
- Не зная, защото това е нещо, което винаги ни е било неудобно да обсъждаме
- Негативно или травматично събитие
- Естествено, положително изживяване
12. Мисля да раждам по естествен път, защото:
- Мисля, че това е най-добрият избор за мен и семейството ми
- страхувам се от медицински интервенции
- Мисля, че ще ме накара да се чувствам по-женствена и ще ми помогне да стана добра майка.

РЕЗУЛТАТИ:
Congratulations! Natural childbirth sounds like it's right up your alley. You already have a great deal of confidence in your ability to give birth, are comfortable with your body and have a realistic view of what labor is really like.... - Поздравления! Изглежда естественото раждане е точно за вас. Вече сте събрали доста увереност в способността си да родите, чувствате се добре в тялото си и имате реалистична представа за това какво всъщност представлява раждането...

You love the thought of natural childbirth, but you're still not totally sure if it's right for you. Give yourself some time to make this important decision.... - Харесва ми мисълта за естествено раждане, но все още не сте сигурни дали това е правилният избор за вас. Дайте си още време, за да вземете това важно решение....

It sounds like at this point in time, natural childbirth is not for you. You may be a bit frightened about giving birth. That's perfectly normal! Keep in mind that laboring without medication is not for every woman... - Изглежда, че в този момент естественото раждане не е за вас. Може би сте малко уплашени от раждането. Това е абсолютно нормално! Имайте предвид, че раждането без медикаменти не е за всяка жена...

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 19:01 от Челcи

# 25
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Челcи Благодаря много  newsm51 newsm51 newsm51!

# 26
  • Мнения: 577
не познаха,аз раждах нормално,а ми казват че вагиналното раждане не е за мен.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Челcи , хиляди благодарности за труда ти! newsm51

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Познаха и двата пъти раждах по естествен път и това беше много добър избор лично за мен,защото ги изтрелях като куршуми за по час ,час и половина.
Успех на тези на които им предстои.

# 29
  • Мнения: 650
Az mislia che dobre naturalno s epidural. Epidurala mi pomogna mnogo! Sled kato bolkite izchesnaha razkritieto beshe pylno i bebeto izskochi. Vsichki slushame kolko e hubavo natiralno, ama az ne sam. KOito moge da izdyrgi nabolkite-tova e dobre i sam chuvala che milioni godini sa razdali estestveno, no znae li se statistikata za milionite godini. Sekcio-to e malko po-strashno, ne e fatalno, no si e veche operacia. poslednia primer koito imam e edna priatelka se mychi naturalno 30 chasa i nakraia sekcio-ami taka bili i kazali i predpochitala i ankraia uz naturalno 30 chasa se mychish i posle sekcio koetyo ima veroiatnost da pouchish uslognenie-ako beshe izbrala epidural da se e svyrshilo. Napravo se uzasiavam ot tezi bolki. neka da ne se pravim na tolkova smeli-uzasno e i zaradi tova che niakoi niamat izbor se pravi ama zashto? "Vsichki" ot BG me biaha nadyhali kolko e opasen e epidurala i kato trygnah da razdam i izvikah anestiziologa i go pitah i te se registrirat za da ne gi sydish i TOI NISHTO TAKOVA NE MI KAZA PODOBNO NA UZASIITE KOITO BIAH CHUVALA. Kusmet na vsichki. Inache tozi test e ala-bala-ako niakoi nastoiava neka mi pishe shte mu go preveda.

Общи условия

Активация на акаунт