Парфюмни размисли и страсти - 187

  • 66 353
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Ето и моите "перли в короната":
Guerlain - Шалимар
Hermes - Чудесата във всичките им разновидности: води, еликсири /макар че тук имат сериозна конкуренция с Градините/
Dior - Адикт
Juliette has a Gun - Lady Vengeance /сериозен конкурент - Градската кралица/
Thierry Mugler - Angel

Изброените "емблеми" на брандовете за мен са или много любими, или изобщо неносими, но носят характер и олицетворяват бранда.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Нова тема имало  Blush
Много е идейно  Hug ще трябва да помисля, че акъла ми е другаде и докато не съм забравила
към Лу за Клое-то  Любовната история  Crazy въпреки, че са ти отговорили и аз да кажа нещо.
Много ми харесва, че стои близо до кожата , при мен е сравнително траен и прекрасен . Идеален е за пролетно време  Heart Eyes и белите цветя които има, не са като повече масовки в момента на пазара.
И като чели усещам още нещо в аромата, но в момента не мога да го разпозная  Thinking , нещо което липсва във фрагрантиката .

# 17
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 677
Здравейте и от мен! Благодаря за темата, въпреки че казано честно аз не мога да се включа, но пък ми е много интересно това, което споделяте Simple Smile

След любезното съдействие за проба от Годес, не можах да се стърпя и поръчах Градската кралица  Heart Eyes , надявам се скоро да пристигне и да й се наслаждавам.

Като гледам обаче времето почва лека полека да се затопля и почвам да се оглеждам за нещо пролетно. Мислите ли, че Chloe Love e подходящ за пролетно време - примерно около 15-20 градуса. Или пък Елексира??  newsm78  Май между тях двата се колебая. Но за Клоето чета, че стои много близо до кожата и затова му се чудя. Нарцисо на НР също смятам да продължа да го нося пролетта, но нямам идея в по-топло време как ще се държи  Rolling Eyes

И още един въпрос - мислите ли , че She Wood http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/She-Wood-3552.html e подходящ за момиче на 15-16г ??

# 18
  • Мнения: 17 546
Chanel - Chanel N°5
Guerlain - Shalimar
Dior - Addict
Thierry Mugler - Angel
Versace - Crystal Noir
Juliette has a Gun - Citizen Queen

Не харесвам всички от изброените парфюми, но като се спомене името на бранда за мен те са "емблемите".


Мислите ли, че Chloe Love e подходящ за пролетно време - примерно около 15-20 градуса. Или пък Елексира??  newsm78  Май между тях двата се колебая. Но за Клоето чета, че стои много близо до кожата и затова му се чудя. Нарцисо на НР също смятам да продължа да го нося пролетта, но нямам идея в по-топло време как ще се държи  Rolling Eyes

И още един въпрос - мислите ли , че She Wood http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/She-Wood-3552.html e подходящ за момиче на 15-16г ??
Да, мисля че Chloe Love е подходящ за температури около 20о. Не прави шлейф наистина, но аз си го усещам по цял ден.  Еликсира не е подходящ за топло време но до 20о също може да се ползва. Двата с Chloe Love не са съпоставими като аромати обаче и не мога да ти дам съвет кой да предпочетеш.

Не мисля, че She Wood е подходящ за 15-16 годишно момиче, защото е особен аромат. Не би се харесал на всеки. Впечатленията ми за толкова годишните са, че предпочитат сладки, бонбонени и звездни аромати.


# 19
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за темата!   bouquet

По въпроса не мога да кажа нищо различно. За мен емблематични парфюми за съответните брандове са:
- Шанел № 5 на Шанел
- Шалимар на Герлен
- Мис Диор на Диор
- Лейди Милион на Пако Рабан
- Елиън на Тери Мюглер

Относно Chloe Love при мен е много трайно, издържа цял ден, а и го усещам много отчетливо. Това е парфюм, който много харесвам, но проблемът ми при него е, че ММ не го понася, незнайно защо. Усеща го винаги, за разлика от другите ми парфюми и винаги въпросът е "това оня ли е"  Simple Smile
Поради тази причина го нося само, когато съм без него.
За моя радост не го дразни Love Story Chloe или поне не толкова и ще придобия него като ми свърши наличното Клое.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 855
Ще ми бъде любопитно да чета мненията в тази тема. Малко изненадващо при мен:
Шанел Алюр на Шанел. Изобщо Шанел като цяло е бранда, който ще посоча веднага като предпочитан.

# 21
  • Мнения: 1 000
ТФ - Черна орхидея
Шанел - Алюр
Ланком-Мажи ноар
Кашарел -Анаи Анаи
Армани -Аква ди джо
Жан Пату- Джой
Живанши -Амариж
Герлен - Шалимар

# 22
  • София
  • Мнения: 735
Отдавна не съм се разписвала тук, но сега попаднах в един блог на ревю за крем на Оситан, който подсилвал трайността на парфюмите. Казва се L'occitane Fragrance Beautifying Cream. Мяркали ли сте го из магазините на марката и спомняте ли си цената?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 210
За този крем пише, че подсилва парфюмите от La Collection de Grasse и си има някакъв лек флорален аромат - т.е - не е универсален.
Не съм го виждала тук.

# 24
  • Мнения: 625
Като видях крем за подсилване на парфюмите и веднага наострих сетивата Mr. Green,но уви ,щом е само за определена линия Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 165
Сещам се за няколко от мъжките емблеми

Bvlgari - Aqva Pour Homme
Hugo Boss - Boss Bottled
Jean Paul Gaultier - Le Male
Thierry Mugler - A*Men
Issey Miyake - L'Eau d'Issey Pour Homme

Общото между тях е, че са хубави парфюмчета и доста харесвани, което е предизвикало и появата на страшно много фланкери: лимитирани, Sport, Fraiche, всяко лято нов summer edition, Night версии, Intense, Noir, морски, океански, златни Gold, и т.н. Wink

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 19:09 от ScorpionKing

# 26
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Парфюми икони за бранда, ама според личния ни вкус или просто станали легенда?

Една от най-големите легенди си остава Шанел 5, както и Шалимар, и Мис Диор.
Като се замисля май не съм особен фен на тези перли в короните  Laughing


И нещо вълнуващо за мен - вече съм горд притежател на Byredo La Tulipe! Вълнението ми е голямо, защото това ми е първият парфюм, който съм купила без да пробвам. Такова силно чувство имах, че го искам, по описания и пирамида, че след като толкова дълго време така и не успях да го помириша, най-накрая се престраших и го поръчах. Още не съм го пробвала, довечера на спокойствие, но нямам търпение. Сигурна съм, че ще ми хареса невероятно много!

Лу, ти ли беше поръчала Лалето от техния си сайт? Каза, че за два дни е пристигнало? Аз нямах този късмет - общо 10 дни го чаках, 4 дни докато го пратят и още 6, за да дойде... Но важното е, че вече си е при мен!

Епона, аз бях да  Laughing
Подозирах, че съм изкарала някакъв невероятен късмет с тази светкавична доставка, но аз преди да поръчам бях водила кореспонеднция с тях. Та може и заради това да е било.

Както и да е, честито Лале. Дано те радва поне колкото мен  Grinning
Сподели довечера размислите и страстите, породени от него, ще ми е интересно да прочета.

ani_d, Chloe Love ми е един от незаменимите любимци и не стои чак толкова близо до кожата, колкото обсъждания Chloe Love Story. Казвам го да не вземеш да ги объркаш, защото са си различни.
Chloe Love е подходящ и за по-топло време, всъщност аз го пръскам целогодишно. Само на голям студ се изпокрива иначе се държи чудесно. При мен си има и мини шлейф, може би защото аз бая се поливам с него.

Веси, права си много за белите цветя в Chloe Love Story. Леки и ненатрапчиви. Чудесен аромат, още месец-два до пролетта и ще го взема.

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 13:42 от Лу

# 27
  • София
  • Мнения: 295
Благодаря за интересната тема! Миналата я пропуснах, но тук ще се запиша за да следя по-често.

Guerlain - Shalimar
Chanel - Coco Mademoiselle, Coromandel
Dior - Addict
Juliette Has A Gun - Citizen Queen
Hermes - Elixir des Merveilles
Thierry Mugler - Alien
Byredo - Pulp
Tom Ford  - Tobacco Vanille
L`Artisan - Traversee du Bosphore
Dolce&Gabbana - Sicily

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 23:04 от tdaneva

# 28
  • Мнения: 31 381
И аз харесвам Клое Лов и не ми стои близо до кожата. Аз обаче пръскам парфюми сериозно и не пестя.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 386
И според мен Chloe Love става за пролетно време Simple Smile Аз лично най-много го обичам есен. Лятото ми става лошо от него. А според вас Клое ЕДП подходящ ли е за пролетта? Цяла есен и зима щедро си го използвах , зимата прекалено беше срамежлив, но за пролетта дали няма да дойде прекалено силен  newsm78 А това прочуто Лаленце, дали има вероятност да се намери по летищата ?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт