Македония 2015

  • 56 893
  • 330
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 24 467
Коньонът е приказен. Отделете си време да обядвате там, над самия язовир - много си струва.
В региона можете да се качите с жичницата до Милениумскя кръст. И там е прекрасна гледката.
В Скопие е интересно в албанския район - попадаш в друг свят, буквално. До реката и в самия център е също хубаво.

# 256
  • Мнения: 5 459
Какво е жичница?

# 257
# 258
  • София
  • Мнения: 3 457
Притеснението ми е че за Матка  навсякъде казват няколко часа са достатъчни.И другите предложения са за отскок.А аз имам  желанието да уплътня 3-4 дни в района....

# 259
  • Мнения: 24 467
В Скопие уплътнихме 3 дни спокойно. И повече можехме  но отпътувахме за Охрид.

# 260
  • София
  • Мнения: 3 457
Планът се промени.Едни приятели се присъединяват към нашето мини бягство,а тяхното врме е ограничено. та ще редуцираме програмата и първоначалния план. Първи ден- отиваме до каньона, разходка, обяд( само един ли е ресторанта, ко йто препоръчвате там? ), после СКопие- настаняване, разходка по центъра, вечеря, вечерна разходка, нощувка.На сутринта полека тръгваме към някой манастир ( чудя се Марков манастир ли да изберем или Лесновски? Ще се падне Цветница.Как се отбелязва този празник  там? Ще имаме именничка с нас). Ако изберем Лесновски след това евентуално  мисля да спрем в Кратово.Макар че не откривам особена туристическа причина за това....Трябва да уплътним  следобеда в района докато стане време за следващата нощувка и вечеря, която сме резервирали преди прибирането ни в Б-я.Приемам предложения

# 261
  • Мнения: 1 908
Здравейте някой тия дни минавал ли е границата с Македония при Гюешево? Как е положението с проверките за корона вирус, правят ли въобще? И спокойна ли е обстановката в самата Македония? Ние искаме да отскочи за семеен празник до Крива паланка.
Благодаря предварително!

# 262
  • София
  • Мнения: 11 761
Не съм минавала през границата, но в момента има лека паника в Скопйе, след обявения случай за коронавирус, магазините бях опразнени и хората силно притеснени. В малките градове би трябвало да е по-спокойно.

# 263
  • София
  • Мнения: 3 457
Аз уж не се поддавам на паника-  нито в България, нито зад граница, но планирам  пътуване към Скопие и информацията, която даваш   ме смущава лекинко..МОля те  споделяй тук и ни дръж в течение за обстановката  при вас. Дано  утихнат нещата

# 264
  • София
  • Мнения: 11 761
За сега е един случай, шофьора на комбито е също със симптоми, тестван, не е с корона. Останалите случаи под карантина не са в Скопие, а в Битоля, Струмица и Виница.

Ако нещо стане ще пиша, но по принцип лично аз се отказах пътуване там уикенда, не толкова че да не се заразя, а не знаеш какво може да стане за ден два, граница да се затвори и да заседнеш там, все пак не са в ЕС.

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Какъв е в момента пропускватения режим с Македония? Иска ли се тест за ковид на визане в Македония? А тест или карантина наобратно при прибиране в България?

# 266
  • София
  • Мнения: 11 761
Какъв е в момента пропускватения режим с Македония? Иска ли се тест за ковид на визане в Македония? А тест или карантина наобратно при прибиране в България?

Не се иска за влизане там тест, но се иска за влизане тук тест. Не съм наясно обаче дали теста там трябва да го направиш или можеш и тук

# 267
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Някой да е ходил скоро в Македония? Има ли промяна в отношението към българите?

# 268
  • Мнения: 120
Някой да е ходил скоро в Македония? Има ли промяна в отношението към българите?
Няма да ви се случи нищо притеснително.оставете политиката на страни и се забавлявайте, хапнете и се разходете 🙂

# 269
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Аз съм ходила и сме имали случка. За това и питам, а ако аз се влияех от политика нямаше да отида. Не от нас идват проблемите.

Общи условия

Активация на акаунт