Македония 2015

  • 56 933
  • 330
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 11 767
Здравейте, предстои ми пътуване с 2 нощувки /3 дни престой в страната/в апартамент под наем в Скопие та исках да попитам за тази бележка от полицията - въобще в този случай трябва ли ни,и как се броят тези 48 часа - за брой нощувки ли или  за престоя в страната?Нещо не ми станаха ясни нещата!Благодаря ви предварително

от преминаването на граничен премин се броят

# 211
  • Мнения: 72
Според вас ще ни трябва ли такава бележка или не,написах мейл да хората който дават апартамента и те ми отговориха че не трябва такава бележка!Но искам да съм сигурна - неискам да си развалям почивката заради това

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 16:31 от gabiale

# 212
  • София
  • Мнения: 11 767
Според вас ще ни трябва ли такава бележка или не,написах мейл да хората който дават апартамента и те ми отговориха че не трябва такава бележка!Но искам да съм сигурна - неискам да си развалям почивката заради това

Не ви трябва самата бележка, може и онлайн да стане, нека собственика ви регистира и да ви изпрати по мейл бележката, след като пристигнете, на линка по-долу става регистрацията :

http://moi.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=437

# 213
  • София
  • Мнения: 3 459
Преди две години изришно ни предупредиха нашите граничари като влизахме в Македония.Бяхме регистрирани на място  и на прибиране при излизане от Македония ни поискаха въпросните бележки

# 214
  • Мнения: 72
Преди две години изришно ни предупредиха нашите граничари като влизахме в Македония.Бяхме регистрирани на място  и на прибиране при излизане от Македония ни поискаха въпросните бележки

Как се регистрирахте тогава през интернет ли и през мейл ли показахте на излизане бележките,защото този линк по горе въобще не ми се отваря дава ми грешка ?Благодаря ви предварително

# 215
  • София
  • Мнения: 3 459
Собственикът, при който бяхме отседнали през букинг ни записа данните и  ни даде бележките.МИсля че в полицията са вадени.Показахме ги  на излизане на граничарите когато ни ги поискаха

# 216
  • София
  • Мнения: 11 767
Може и онлайн, може и в полицията, не знам що линка не работи

# 217
  • Мнения: 2 231
Привет, можете ли да споделите как стоят нещата с паркирането в центъра на Охрид? Има ли зона или да търсим платен паркинг? Искам да сме в централната част, за да можем пеша да обикаляме. Все още не съм резервирала и не знам дали ще намеря настаняване с включен паркинг.

# 218
  • Мнения: 24 467
Ние си наехме къща във вилната част заради хубавата гледка, спокойствието и тишината, където автомобилът си се паркираше в двора без допълнително заплащане.
Когато слизахме в центъра на Охрид, ползвахме платен паркинг.
Ако ще отсядате за нощувка в центъра, то си зависи от мястото, където ще бъдете настанени. Първо си разгледайте предложения и си вижте какво предлагат.

# 219
  • Мнения: 1 121
Привет, можете ли да споделите как стоят нещата с паркирането в центъра на Охрид? Има ли зона или да търсим платен паркинг? Искам да сме в централната част, за да можем пеша да обикаляме. Все още не съм резервирала и не знам дали ще намеря настаняване с включен паркинг.
В центъра точно до простанището има платен паркинг. Централна улица е с платено паркиране, но малко встрани не е.  Ако сте с кола, добре е да търсите квартира в равната част на града, която е близо до центъра. Старата част е с тесни и стръмни улички и паркирането там е проблем.
Където и да сте, обикалянето в Охрид става пеша. Всичко е наблизо. Преди да резервирате питайте хазаите за паркирането. Ние бяхме в хубаво и ново студио съвсем близо до центъра.

# 220
  • Мнения: 2 231
А има ли от вас, които са посещавали каньона Матка? Дали 2-3ч биха стигнали за кратка разходка? Колко отнемат разходките с лодкапо реката?

# 221
  • Мнения: 24 467
А има ли от вас, които са посещавали каньона Матка? Дали 2-3ч биха стигнали за кратка разходка? Колко отнемат разходките с лодкапо реката?
Да, писала съм за впечатления. Струва си, според мен, много е красиво.
Щом ще е кратка разходката - ще стигне. То без друго е докъдето стигнете.

# 222
  • Мнения: 140
Много е хубав и интересен каньона Матка. Разходката с лодка отнема може би около час, час и нещо. Но, ако сте превърженици и на разходките пеш също има места за разхождане. Не го пропускайте, струва си.

# 223
  • Мнения: 2 231
Дам, много красиво изглежда. Дано успеем да поразгледаме за някой друг час, че ще е натоварена програма.

# 224
  • Мнения: 853
Определено е много красиво на Матка. Ако сте съгласни да се разходите в рамките на около 500 м от началото и екскурзия с лодка - ще ви стигнат 3-3,5 часа.., но ако искате по дълга разходка..или например да си наемете каяци -  не

Общи условия

Активация на акаунт