Поощрение или наказание като форма на възпитание?

  • 1 764
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Мноооого поощрения, но...понякога и наказание./все пак гледаме да е рядко, но пък и тя е малка Grinning/

# 16
  • Мнения: 364
Мноооого поощрения, но...понякога и наказание./все пак гледаме да е рядко, но пък и тя е малка Grinning/

и при нас е същото!

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бой с колан или чехъл на тъмно в банята, а зимата - на балкона!:)
Ама-ха!!!
ДЕЦА ще ми се моткат в краката!!!!!!!!!!!

Simple Smile
...така де....
...и аз имам право да си помечтая:)

# 18
  • Мнения: 1 883
Много е индивидуално - зависи от детето . Мен са ме възпитавали много строго -абсолютна самостоятелност от малка , почти никакви похвали .... абе педанти.Аз се стремя да съчетавам нещата и взимам поука от от негативите.Много рядко наказвам щерката и много често я хваля .Може и да бъркам newsm78 ,но предпочитам демократичното възпитание пред педантичното.

# 19
  • Мнения: 224
Аз съм на мнение, че трябва всичко да е в умерени граници. Да не създавам излишни комплекси, но пък и да не стане един малък нарцис.
Мисля, че режима е един много добър начин за изграждане на навици у децата.
В моето семейство царуваше патриархата, баща ми беше този който се караше и наказваше, което съм го възприемала съвсем естествено тъй като той е глава на семейството. Искам и сега да е така, мъжът ми да е този който да се държи строго, а аз умерено строго  Wink, естествено когато се налага. Майката трябва да е олицетворение на доброта и разбирателство, не ме разбирайте погрешно не съм на мнение, че бащите трябва да са чудовища.

Много ми е интересно вие за какво наказвате, кое според вас е редно и кое не?

Общи условия

Активация на акаунт