Януарска рожба гушка мама, няма радост по-голяма

  • 41 644
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
Привет, мами и бебета Simple Smile
Бихте ли споделили дали в деня на ваксината след поставянето й извеждате бебоците на разходка или в същия ден си стоите вкъщи?
Честит вчерашен празник на всички малчовци! Да растат здравички и безгрижни Hug  bigdance2

# 706
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 130
Привет, мами и бебета Simple Smile
Бихте ли споделили дали в деня на ваксината след поставянето й извеждате бебоците на разходка или в същия ден си стоите вкъщи?
Честит вчерашен празник на всички малчовци! Да растат здравички и безгрижни Hug  bigdance2
Аз го държа у дома, защото при двете ваксини досега вдигаше температура, поплакваше си и беше неспокоен. Но ако ги няма тези неща, бих го извела.

# 707
  • Мнения: 111
Аз след ваксина не съм го извеждала, защото беше много неспокоен, нервен и ревеше.

# 708
  • Мнения: 181
Здравейте! След седмица ни предстои и на нас ваксина. Иначе миналия път веднага след като й я биха, се разходихме, тя заспа много бързо, т.е. даже и да бях тръгнала към вкъщи, тя щеще да си заспи в количката. Малко имам угризения от предния път, че май не разбрах, че има температура. През нощта като се събуди за хранене, беше топла и мрънкаше, та този път ще внимавам повече.

# 709
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 130
niaaa Същата история, бебока с 38 градуса през ноща, ние го гушкаме, че мрънка  ooooh!, но се усетихме бързо, и след като му дадохме сиропчето се кротна и заспа.

# 710
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
Благодаря, момичета:)
Питам, защото сестрата, която нк поставя ваксините ми обясни, че в деня на поставяне детето било с нулев имунитет и затова трябвало да не се извежда. Разбирам да не го събирам с други деца, но да стоим вкъщи при такова хубаво време..
Приятен следобед на всички:))

# 711
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 130
Нашия педиатър ни "натвърди" да не го къпем в никои случай, не сме коментирали излизане и разходки, другата седмица предстои поредната реимунизация, ще попитам за мнение.

# 712
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 277
Лепвам му кул пач и навън,ако е хубаво времето де,единственото различно при ваксина при нас е,че пропускам къпането Simple Smile

# 713
  • Мнения: 181
И на нас ни казаха без къпане в деня на ваксината.

Десита, голям сладур е синът ти, да е жив и здрав  Hug

# 714
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 277
Благодаря,да са ни живи и здрави всички! Hug

# 715
  • Мнения: 286
Мами имам въпрос - моето бебе е на пюрета от 2 седмици на обяд и така яко се е запекла, че днес прибегнах до термометър в ануса!!! Иначе уж компенсирам като ям люто, царевица, круши...и нищо. Не ака по няколко дни и се напъва милото, изаква едни твърди малки акита, а коремчето й е твърдо и подуто...ужас е! Давам й пюрета от картофи, моркови 1 път, пащърнак, тиква и тиквички.
При вас как е?

# 716
  • Ст. Загора
  • Мнения: 396
Момичета, аз продължавам с темата за ваксините...днес не ни поставиха, защото докторът  ни бил болен и я отложиха за 09.06. Притеснението ми е, че на 12.06. заминаваме на море в чужбина.....мислите ли, че 3 дни след ваксината са достатъчни? А не ми се иска да отлагам ваксината, защото ще стоим 1 месец  на морето и като се върнем Виктор ще е на 5 месеца и половина и мисля да започвам захранването като ми се иска да сме минали ваксините.. Приемам мнения и съвети:))

# 717
  • Мнения: 111
Мами имам въпрос - моето бебе е на пюрета от 2 седмици на обяд и така яко се е запекла, че днес прибегнах до термометър в ануса!!! Иначе уж компенсирам като ям люто, царевица, круши...и нищо. Не ака по няколко дни и се напъва милото, изаква едни твърди малки акита, а коремчето й е твърдо и подуто...ужас е! Давам й пюрета от картофи, моркови 1 път, пащърнак, тиква и тиквички.
При вас как е?
Здравей!  Тео е на пюре от 2 седмици( но му давам и малко мляко около 70 мл.) , Пюретата му ги смесвам - картофа запича и прибавям или морков или броколи. Взела съм на Ганчев (  гъсти са и ги разреждам с вода) Хип и Овко. Докато кърмех и аз ядях разхлабителна храна, но ефект нямаше.Тео си имаше проблем с акането, но пюретата му действат много добре, особено на Хип чистите моркови. С плодовите ще изчакам, защото те са сладки и няма да иска зеленчуквите, не че и сега му харесват... Crossing Arms Но ако ги въвеждаш, когати даваш картоф, предишното хранене давай круша, ябълка или слива. Така ми казаха на мен.Дано помогне.

# 718
  • Мнения: 2 130
GGM, при нас пюрето от тиквички действа разхлабващо и до 2 часа бебчо доволно пълни памперса.Но аз го правя сама, не знам дали ти си давала такова или от бурканче?...

# 719
  • Мнения: 744
Здравейте. Ваканцията за детските градини почна и аз съвсем не смогвам вече да сядам на компютъра. Грижа се сама за тримата, че таткото е натоварен с кампания по вадене на мед. Та нека и аз споделя за ваксините. Никой не ми е казвал да не къпя бебе в деня, в който му е бита ваксина. И трите деца съм си къпала. Още повече най-мъничката вдига лека температура и според мен е облекчение за нея да се топне в топла водичка и да усети после прохлада. Определено това я успокоява и си заспива лесно така. Също само с нея ползвам кул пачове. Те явно наскоро са излезли на мода. Нашата педиатърка ни ги изписа и ги купих, но с другите две не съм ползвала такива неща. Разтривах голямата щерка след къпане с потопено в риванол памуче, защото й се подуваше и зачервяваше мястото, където й биеха ваксината. Минаваше за няколко дни. Синът ги изкара без подуване, зачервявания или температура. Даже и не ревеше толкова като му ги биеха. Голямата щерка голям рев изревава всеки път. Малката също реве, но се успокоява по-бързо от кака си.
За извеждане навън след ваксина също не съм се спирала, стига времето да позволява.
Колкото до връзката на захранването с ваксините, не мисля че има съществено значение дали са свършили ваксините, та чак тогава да се захрани. Синът ми го захраних на 5,5м, беше лаком и ядеше всичко, което му давам. Ваксини му биха на 1м, 2м, 3м, 4м, 5м, 6м, 12м и 13м. Голямата щерка е доста злояда. Яде малко и е плаха към новите храни. Нея я захраних на 5м, а ваксините за нея бяха ужасно много - на 1м, на 2,3 и 4м по две, на 5м, на 6м, на7м, на 13м, на 15м. С малката за сега имаше по две ваксини на 2м и 3м, казаха ми, че на 4м ще й сложат още две и с това се приключва. Със захранването ще изчакам още. Не знам дали ще издържа до 6-ти месец. Ще се съобразя с това дали малката е готова. Забелязвам, че вече се заглежда доста по големите, и като играят, и като хапват нещо. От седмица почнаха да я мъчат зъбките на долния венец, ще видим до кога ще е така. За сега геройски търпи, понякога е неспокойна, но щом я вдигна да зяпа бате и кака забравя за зъбния зор. По веднъж на ден опирам до помощта на Дентокинд и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт