Дали е млечница

  • 2 244
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 447
Здравейте мамита, незнам темата ми дали е за тук, но бързах да пиша и въобще не погледнах къде съм.  Моя беборан е на два месеца и няколко дни, от два три дена ни е голяма мъка храненето- сукне около две три минути и почва да се опъва да реве, къса се от рев, сложа го на другата гърда и пак същото се повтаря, от шише същите реакции - сукне и то с голям зор и спира и реве, и забелязвам че докато суче издава един такъв цъкащ звук, езичето му е леко бяло, но още не съм се опитала да го остържа, дали според вас е млечница, притеснявам се защото до сега се е хранил нормално и изведнъж спира и почва само да реве, ще психясам тия дни много е гадно да го гледаш така детенцето си и да не може да ти каже какво му е Sad

# 1
  • Мнения: 1 421
Слава Богу, че още не си се опитала да му остържеш езика на детето! какви са тези глупости? Shocked
От млечницата (а ти дори не знаеш дали има такава) надали ще се държи по този начин.Може да от колики или пък да не му е удобна позата. Другото за което се сещам е криза на растежа
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235680

И още веднъж - дори не си помисляй да стържеш езика

# 2
  • Мнения: 447
Не не не се изразих правилно,извинявам се, не искам да му го стържа, имах предвид да се опитам да го махна по някакъв начин-било с пръст с марличка натопена с водичка, било с нещо друго... Не знам дали е криза обаче, сменях пози, пространства, затъмнения, тишина... Всичко... Въпреки че на моите зърна им няма нищо, а четох че при млечница и при мен има симптоми, на моите им няма нищо.... Преди 5 дни ни биха тази шествалентната ваксина, и си помислих че е от ваксината, но едва ли... Преди ядеше по 100-130мл, а днес изяде 50мл от шишето, и пак с рев. Не мисля че е колики, защото когато имаше колики ревеше малко но после пак търсеше гърдата, а сега директно я бута с езика си и почва великия рев... Ох не знам и аз... Майка лесно не се става Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 421
Майка да не си на този свят Simple Smile Не е лесно, но трябва търпение  Peace Само на гърда ли е такъв?През другото време стои ли спокоен, спи ли? Моят младеж така се ядосва на гърдата, ама след 5 минутки цоцкане и не винаги. Просто в началото кърмата буквално тече в устата му, а после вече трябва да прилага усилия и се ядосва. Аз лично не го мъча в такъв случай, давам другата и той съвсем спокойно се храни
За езичето - даваш ли водичка след кърмене?Колкото да си изплакне устата. При млечницата побеляват и бузките отвътре и лигавиците, не само езика  Peace

# 4
  • Мнения: 6 764
Езикът е бял от млякото. Няма нужда от почистване. Не ми звучи като млечница. Млечницата представлява бели точици по вътрешната страна на бузките и лигавицата. Като пресечено мляко.

# 5
  • Мнения: 447
NikoStorm това мятане го прави и на шишето, цоцне малко и почва да се криви и да не иска повече, единия път от шишето изцоцка само 50мл, а по принцип изяждаше по 100-120мл, иначе си пълни памперсите, спи нормално, понякога си реве ама то си е бебе все пак, напоследък не му давах водичка, защото той се унасяше бързо и не исках да го стряскам, ако наистина е криза на растежа не би ли трябвало обратно- да иска да яде повече?! Иначе вечер много рядко ми се буди, спи си спокоен,  през останалото време е много контактен смее се, пярка с ръце играчките.. Само моето бебе ли е такова шантаво  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 421
Може все още да е така нервен и крив заради ваксината, 5 дни не са толкова много. Плюс това, най-вероятно го боли боцнатото.Да не би неволно да го натискаш по бутчетата докато се храните и да го боли?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 304
Все едно чета за моята сладурана. При нас не е на всяко хранене, а само на някои. За ядене от шише и дума не може да става, защото се дави. Малко след като започне да суче, започва да реве, да се стяга и да се извива. Забелязала съм и че доста пръцка тогава, така че го отдавам колики, които се надявам да са към своя край.

# 8
  • Мнения: 447
Да и аз забелязвам, че понякога много пръцка, мислих че са попреминали вече коликите, но.... Уви там са си  Blush
Днес е по спокоен като суче, поне се задържа по-дълго, а и се ориентирам по някои неща - пълен памперс, спи спокоен, смее се като е буден, няма нито температура, нито го болят ушичките.... Така че, може понякога ние мамите да правим от мухата слон, но простено ни е  Mr. Green
Мерси за бързите отговори мили момичета, бъдете живи и здрави вие и семействата ви   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт