На море в Гърция 2015 - I

  • 89 237
  • 802
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 314
 bowuu
Благодаря зя темата. Имам въпрос за настаняване в Торони. Бихте ли ми препоръчали евтино хотелче за началото на септември.

# 31
  • Мнения: 198
Много красиви снимки! Параход, благодаря ти .

# 32
  • София
  • Мнения: 783
Параход, благодаря за новата тема   bouquet

# 33
  • Лондон
  • Мнения: 449
Shhh, вчера взех билетите за ферибота, за Hellenic Seaways, часовете не ме устройват напълно, но след като се наложи да платя хотела Laughing, си казах , че по-добре да съм сигурна, че имаме и билети за Ферито. ANES  нямат разписание за след април и не можех да ги чакам. Сега ще спим във Волос нощта преди ферито.

Booking съм наясно какво са, и съм ползвала други посредници, и точно това им е ролята, да гарантират резервацията, други сайтове са ми взимали детайли на картата, но само за гаранция, никога не съм плащала хотел 6 месеца предварително. Опитах се да се свържа с хотела директно, но след като не ми отговориха 2-3 дена, направих резервацията... със съответните последствия, тоест плащане на хотела. На следващия ден получих и отговор от хотела, че много ще се радват да сме им гости  Laughing то имах си аз, и аз да взема авансово плащане, и аз ще се радвам... Както и да е, поне имаме сигурна ваканция, да сме живи и здрави Sunglasses

Мислех си да питам, защо никой не ходи на Парос и Антипарос, или поне не пише, че ще ходи newsm78 Много ми хареса навремето там, а гледам никой не ги споменава...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 375
Aila, не мога да препоръчам друго, за съжаление.

Била съм само веднъж на Тасос и тези бунгала на Катерина ги избирах с 1 месец ровене из сайтове и форуми. Плажът там е много хубав, като за моите разбирания. И не е някакво пренаселено място.
Може би имахме малшанс, но такава гюрултия никога не съм случвала във Вурвуру за предните 5 години.
Ако ги нямаше румънците, мястото е чудесно. Може би през юни няма да са налазили още...

# 35
  • София
  • Мнения: 12 302
Мерси jam,
вие кога бяхте там? Аз съвсем края на юни или дори края на юни, началото на юли го замислям.
Ще поровя още, но от снимките и сайта и на мен ми допаднаха, ще им пиша да видя за цени и настаняване какво ще кажат.

# 36
  • Мнения: 4 915
Привет и благодаря за темата.  Simple Smile
Аз капарирах във Врахос последно. Надявам се, че съм направила добър избор, макар и клиширан като за начинаещи.  Wink
Може ли да досадя с  молба за отзиви за ресторанти и пицарии -  да препоръчате 2-3 от тях? Давам линк за по-лесно.
Заведения в Ситония

От преминаващите бусове с прясна риба, каква риба предлагат и каква бихте препоръчали? Че децата риби с кости не обичат, но не знам дали ще разпозная на място вида риба и дали е костелива...

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 6 375
Aila, ние бяхме началото на септември. Възможно е юни да е по-празничко и по-спокойно.

Free Soul, ние все избираме ципурата - много вкусна става на барбекю, едри кости, които се отделят много лесно. Иначе продават доста риби, които не все смея да купувам от страх да не ги оплескам при приготвянето.

# 39
  • София
  • Мнения: 12 302
Free Soul във Вурвуро от пътуващото бусче аз си взех познатите рибки, които и тук взимам, ципура и лаврак, както и скариди. Станаха страхотни на скарата рибките. Имаше и други видове, но не рискувах с тях.

# 40
  • Мнения: 115
Запис и от мен. Много се чудя при избор за тазгодишната почивка. Някой от Цикладите, например Наксос или Пелопонез, много ме зарибихте с Мани и региона....Проблема е периода за почивка.. само Юли и Август можем, а тогава е най -голямата жега и навалица по тези места.

# 41
  • Мнения: 11 283
Фагри, синагрида, лавраки, ципура - всичките са ОК, едри хубави риби без много-много чистене.
В нашето семейство е много на почит барбуната, с фино розово месо, но пълна с кости.
И най-обикновената сардина, печена на скара и маринована с лимон и зехтин.

За ресторантите - О Парадисос в едноименната вилна зона на Неос Мармарас, Сакис в Торони и втората и третата в Порто Куфо (не им знам имената) са без конкуренция Simple Smile поне така беше в близкото минало.

И... имаше някакви други въпроси, обаче аз като чуя ядене и забравям останалото Simple Smile

# 42
  • Мнения: X
Запис и от мен. Много се чудя при избор за тазгодишната почивка. Някой от Цикладите, например Наксос или Пелопонез, много ме зарибихте с Мани и региона....Проблема е периода за почивка.. само Юли и Август можем, а тогава е най -голямата жега и навалица по тези места.


Само да знаеш, че на Мани плажовете са кът, а пък ставащите са един-два. Мани има други достойнства. За мен е любов необяснима. Лунен пейзаж, отсечено крайбрежие и кули...

За лятна плажна почивка на другите пръсти на Пелопонес  Peace

# 43
  • Мнения: 11 283
Има тук-таме и на Мани по някоя пясъчна ивичка, Мармари

обаче вярно е, че не това е същественото там, той е полуостров за темерути и фантазьори,
другите два пръста предлагат много по-разкошни възможности за плажуване.
Обаче и там, и на островите юли-август ще е ад откъм жега.

# 44
  • Мнения: 115
И аз четейки основно вашите писания стигнах до този извод. Мани само за посещение, а за почивката... препоръчайте нещо на другите пръстчета. Сложна е задачката. Да е на първа линия ама не много диво, да е населено място,че сме с мрънкащи тийнейджърки. Пътуването не е проблем. Миналото лято бяхме на Скопелос, преди това Кефалония, Лефкада, по-преди Афитос, няколко пъти Пелион- прекрасен....и всичките тези благодарение на вас и темата. Така, че разчитам пак на вас   Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт