НОЕМВРИйче ходи и се смее,бърбори и лудее!

  • 54 776
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 837
Добро утро.
Кадровачката  Simple Smile,приятно прекарване днес -аз съм водила Никол още преди да проходи в детски център ,даже и РД празнувахме там.Тук има зала за по малки с басейн с топки много се забавлява там и зала за по големи с пързалка и неща за катерене- отдавна сме там ,тя е катерачка .В  БГ не знам как са -чакам да разкажеш харесали на Криси .
Днес е приятно времето тук и писах на моите приятелки да направим една Площадка сега ги чакам да станат и да кажат дали са ЗА  Simple Smile.То ние сме ранобудни -другите дечица още спят .
Днес Никлче -пораства вече е на 15месеца(1г и 3м)-ехе от вече три месеца сме ходещи леле,че бързо минава времето .

# 76
  • Мнения: 216
Честито на празнуващите т.е. наскоро празнувалите мами.
Само препрочитам набързо и после по задачи. Толкова големи разправии с администрация и документи имам напоследък, че вече ми се повръща от тях честно казано. Излизам на вън не да се разтоварвам, а да се натоварвам с неотложни неща свързани с много глупости на всичкото отгоре.
Кадроваче, разкажи как е минало детското парти.
Да се оплача, синът ми от два-три дни мрънка за всяко нещо, напират го два зъба едновременно и това дете се шашардиса. Дори в най-тежките си периоди не е бил такъв лигав глезльо. И по-гадното е, че като го болят зъбите,  отказва да се храни иска само, и единствено АМ.  Детската кухня аз му я дояждам...

# 77
  • Мнения: 97
Благодаря за пожеланията, момичета!
Бъдете живи и здрави,вие и семействата ви! Simple Smile

Аз да се оплача - отново съм с гнойна ангина, в рамките на около  година това е петата Sad
Днес бях на УНГ и ми казаха,че може и да ми махнат сливиците,че било опасно постоянно с тези ангини Sad

# 78
  • Мнения: 837
Сиво облаче-и при нас така когато има зъб сам АМ-после всичко се оправя-Никол 4 кътника изведнъж извади,кучешките обаче най-болели още няма ама били кошмарни.
Децата сега оформят характер показват си АЗ-ът,но най-трудното тепърва предстои възрастта 2-3г е трудна наречена е "бебешки пубертет" Щом още си спомням инатите на сина ми -значи са били огромни -това за да те успокоя ,че има и по -лошо  Hug
ивето-бързо оздравяване Hug

# 79
  • Мнения: 216
stefi 1304, Hug  направо не мога да повярвам, че има такъв термин "бебешки пубертет". На моя дечко му избиват вторите резци четири резеца, демек ще има около 8 зъба в най-скоро време. Добре, че АМ пие. Та значи голямо чворче става, ако го боли нещо. Уфф зная, че зъбките болят до 6 годинки, когато избиват шестгодишниците, които не болят.

# 80
  • Мнения: 1 298
 Много добре изкарахме рождения ден днес Simple Smile. Стефче, нямаше кой знае какви играчки, може би защото беше от по-евтините кътове, има и на двойни цени в града, но съм доволна, много добре си изкарахме и ние и децата, представляваше една голяма стая с много място за пълзене и ходене и малко играчки, малки столчета, имаше маса с почерпката, децата се познават към 10 деца и 10 майки, доволна съм като цяло. Не очаквах, но останахме около 2,5 часа, което е добре за детски рожден ден Simple Smile.
 iiiveto___, дано се оправиш бързо и да не се налага да ти се махат сливици  Hug
 Сиво облаче, дано по-безболезнено изкарва зъбките, но така са и Криси като й избиват суче много и не иска да яде почти другата храна

# 81
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Ето ме и мен   bouquet
Димана е в леглото и  аз след малко, но не мога да не мина да видя какво правите  Heart Eyes
Здравче, Иве Честит рожден ден / на патерички/ да сте живи и здрави, много обичани и щастливи  Hug
Аз докато отида на работа и се завъртя и то станало време да се прибирам. Мислех, че всичко съм забравила, ама това е заблуда. То си седи в главата ми и чака да ми потрябва.  Димана вчера ме чакаше за да заспи, но днес си беше заспала.
Сиво облаче и при нас при появата на зъбки отказва да яде. Нощно време се буди много често. В последните дни давам Дентокинд / Бях го спряла известно време/ и май е по спокойна, но не знам дали е от това или просто периода е такъв.
Ние в събота сме на детски РД и ще разкажа и аз  как е било.  Нашият РД беше в ресторант с детски кът, защото водещо ни беше почерпката за възрастните. Детския  кът беше точно място за пълзене и ходене, имаше и  играчки.  Ходили сме и на друг РД с доста голяма зала разделена на две за по малки и големи, но Димана тогава беше много малка.
Лека нощ и хубав ден утре

# 82
  • Мнения: 837
сиво облаче-млечните зъби са 20бр -последните избиват около 2г -те са кътници .
След тях няма вече други зъби .
Смяната на млечните зъби с постоянни (32бр са вече) става около 5-6г -според детето и смяната им продължава до около 12г , обикновено падат сами сина ми си ги вадеше сам те се разклащат и лесно падат млечните зъби нямат корени.Мъдреците излизат по късно когато станем мъдри  Grinning-при някой даже около 30години,моите лично ги извадиха -принципно те са не трайни и лесно се развалят.отклоних се за доста за зъбите ,но да те успокоя ,че след 20бр млечни ,няколко години няма да растат зъби .После ще падат  Laughing-но до тогава остава да се пазят и да не се развалят ,че съм виждала деца с черни зъби млечни .
И друг път съм писала сина ми е на 21г и няма нито един пломбиран зъб ,никога е нямал кариес.
Днес е хубаво времето и пак ще има разходка.
http://maimunka.org/2011/02/%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B8 … 0%BC%D0%BF%D1%82/
В статията има доста инфо за млечните зъбки -даже и снимка с реда на появата им по месеци ,чести проблеми и ако желаеш Сиво облаче прочети ,аз лично даже снимка си бях теглила на реда на избиване на зъбките .


Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 09:46 от stefi 1304

# 83
  • Мнения: 837
http://semeistvo.rozali.com/bebe/p7557.html
Бебешки пубертет -може да потърсиш и други статии в нета има доста

# 84
  • Мнения: 445
Kadrova4kata, браво за рождения ден. И ние още не сме ходили в детски клуб. Те болшинството са в моловете, а аз съм резервирана към места, в които не се проветрява и за сега се забавляваме само навън. Вчера изкарахме 3 часа навън и много добре ни се отрази.
Kukumqlka, звучиш доволна, браво  Simple Smile
Споделях ви и преди, че искам да удължа, колкото е възможно повече връщането на работа и тези дни ме е налегнала една тревожност, че времето наближава. С яслите става сложно, защото ако го приемат в ясла в квартала, ще трябва да търся жена да го взима вечер. Ако не го приемат в квартала, ще трябва да търсим частна по месторабота, защото пак няма кой да го вземе. Ние сме на работа до 18.00 ч.Частните поне работят до 19.00.

Момичетата с по-големи деца, които са на ясла/градина, как успявахте вечер да вземете децата, когато бяхте на работа?

# 85
  • Мнения: 1 298
Днес много кофти времето, ходихме на гости в квартала при една приятелка и бебешората й, ама направо и за 5-10 минути навън ми стана супер студено и много гаден вятър има.

# 86
  • Мнения: 216
 Hug Благодаря на всички за хубавите отговори ще са ми от полза.  Grinning  bouquet

# 87
  • Мнения: 371
Добро утро, мами и малки сладури!!! Ние сме що годе добре, нищо ново под слънцето. Налегнало ме е пак едно такова сиво ежедневие, та нямам муза да пиша.
..... защото пак няма кой да го вземе. Ние сме на работа до 18.00 ч.Частните поне работят до 19.00.
Момичетата с по-големи деца, които са на ясла/градина, как успявахте вечер да вземете децата, когато бяхте на работа?
Puhelin, голямата ми дъщеря тръгна на ясла точно на 2 годинки и 2-3 дни.... а аз се върнах на работа.... аз си я водех - сутрин... има персонал от 7:30ч, аз си я взимах - работят до 19:00 ч.. Моето работно време беше от 9 до 18 ч.. Общо взето голямо тичане падаше, но някак успявах, хем не съм ползвала личен автомобил, не съм била и шофьор тогава. Тичах по градския транспорт, и градината не ни беше близко от вкъщи, ползвахме тролей от нас до детската, после за работа пак градски транспорт, добре че го има метрото де, че без него нямаше да успявам..... Верно детето все последно го взимах, но предварително бях говорила с госпожите, че няма на кой да разчитам. ММ работи на смени и срещнах разбиране от тях - не са ми правили проблеми. Детето също не е плакало или страдало от това, някак си го беше приела и в редките случаи, когато съм ходила да я взема рано се е чудила защо така и ми е казвала, че не се е наиграла. Даже работех и в събота, а ММ оставаше да я гледа у дома тогава - абе голяма глупост, ама.... И в повечето случаи като се прибера те яли вафли  Shocked  
Виж сега с 2 деца определено не знам как ще се справям, едното на училище, другото на ясла евентуално и т.н.... Стискам палци да успееш да си подредиш ангажиментите за деня.

Последна редакция: чт, 05 фев 2015, 08:33 от Bunnyslava

# 88
  • Мнения: 837
Добро утро,
Малко сте писали -явно всички като  Bunnyslava сте без муза  Grinning
На мен ми хакнали ФБ -и докато вляза в профила чудо голямо-кодове,Проверка по снимки на приятели и накрая нова парола ,луда работа,но явно мерки за сигурност.
То и при мен ежедневие ,ама съм свикнала да пиша тук сутрин с кафе в ръка .Аз си мисля,че освен за деца ,може да си пишем за всичко с вас -вече се познаваме и сме близки .
Вчера на площадката Никол демонстрира способност да прескача -говорим си с 3 мами и изведнъж тя виси на каменната стена -викам НЕ ама тя скок и долу на тротоара-високо е поне 1.20-1.50см.Площадката е на по високо ,а под нея тротоар за да добиете представа .Всички мами онемяха и аз в това число ама тя си скочи и хич не и пука даже готова да тръгва нанякъде .После,на майтап обърнаха,че днес ще и носят каска и въже и да я правели катерачка  Simple Smile.След това многократно все на там ходеше да прескача ,дано днес го е забравила ,че вчера отслабнах с 1кг поне  Simple Smile,а като се прибрах бях вир-вода от пот.
Научи се и шкафовете да отваря и вади чинии ...тази сутрин баща и върза шкафа и със ставането имаше изненада не може да го отваря-жива и здрава да ми е ама по -палава от момче (брат си го разминава ).

# 89
  • Мнения: 1 298
Стефи, мале, чак ме не хвана страх както описваш, голяма бандитка тая Никол, да ти е жива и здрава  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт