Вече всяко ЮНСКО мъниче поздравява мама ту с юмруче, ту с ритниче! - тема 7

  • 25 199
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 161
Леле, какво е това чудо - кош за памперси? Аз не съм купувала такъв. Взех си един най-обикновен кош, който се отваря с натискане на педал и си ползвам него.

# 721
  • Мнения: 519
Моето лично мнение за тоя кош е , че е нещо ненужно, но все пак всеки сам си решава....аз не бих взела Crossing Arms

# 722
  • Мнения: 955
За сърцебиенето не се шашкам, аз ходих на кардиолог и той ме увери, че сърцето ми е добре и е нормално да имам сърцебиене през бременността. И все пак се чувствам длъжна да изключа и този проблем /Хашимото/, особено след като съм наследствено обременена.
Geri ATHINA, наистина повечето от мамите, които бяха редовни преди вече не пишат тук, но аз мисля, че темичката си върви доста добре, а и има доста нови попълнения Simple Smile. За бебето си мисля, че е още рано и има място да се върти, така че най-вероятно ще се обърне като му дойде времето Simple Smile.
deiza, подкрепям идеята на piletta за доматения сок, само добави малко зехтин. Това ме спасяваше предната бременност.
piletta, прекалено много обяснения си й давала на тази "любезна" и "възпитана" госпожа. Заслужавала е пълен и демонстративен игнор /да казвам нещо по-грубо/ Naughty.
Eudaimonia, мен самите контракции не ме притесняват толкова. Единствено шийката се тревожех да не се е скъсила, но след като док каза, че е ок, съм спокойна. Продължавам да си ходя на работа и то с удължено работно време, че имаме много работа сега. Обаче гледам много да не вървя - ММ ме води и ме взима с колата. 2 дена водих малкия пеша до градината и получих страхотни контракции и болки и от тогава само с кола се движа  Simple Smile.
Кош за памперси никога не съм ползвала. Купих обикновен кош за отпадъци и го хвърлях по-често. Живея в къща и не ми е проблем да излизам до контейнера дори за всеки памперс Simple Smile.
След малко мисля да пускам новата тема  Thinking.
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора.
Това не ми се беше случвало скоро  Laughing.


# 723
  • Мнения: 540
Poohito аз също няма да дам пари за кош,а и аз живея в къща,та нямам проблем с изхвърлянето.
Добре дошли на новите мамчета,лека бременност. Ей бях си поискала да станем сто,може пък и да се случи  Simple Smile
Има вече и мама чакаща близнаци,прекрасно.

# 724
  • Мнения: 26
Здравейте момичета! Пак изостанах,имам да чета 10 стр. назад ooooh!
Да си кажа и аз за коша за памперси  Simple Smile В началото не използвах,защото и на мен ми се видя излишен разход. После когато Елея мина на детска кухня,стана весело  Laughing Банята ни е в спалнята,мъжа ми е много гнуслив,обикновения кош с педал така миришеше,че какви ли не ароматизатори използвах и банята пак понамирисваше. Всеки ден се изхварляше,но самия кош беше попил мириса на мръсни памперси. Дадоха ни да ползваме същия като на Цветка, Томи Типи. Чудесен е за нашето положение.С удоволствие ще го ползвам и за бебето. Касетата е 18лв. и стига за около 100-тина памперса,самия кош събира около 30-тина,въобще не мирише. Отивам да чета,че еййй сегичка Елл ще пусне нова тема  Simple Smile !
Хубав ден   bouquet

# 725
  • Варна
  • Мнения: 931
Кош за 80лв... е не  Stop мисля, че има къде, къде по необходими неща, които могат да се купят за тези пари.
Към мамите ползвали сгъваеми кошари. Обиколник нужен ли е?

# 726
  • Мнения: 955
Кош за 80лв... е не  Stop мисля, че има къде, къде по необходими неща, които могат да се купят за тези пари.
Към мамите ползвали сгъваеми кошари. Обиколник нужен ли е?
Не, аз не съм ползвала обиколник  Peace.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 931
И аз така мисля, но гледах досега някакви снимки, та от там...

# 728
  • Мнения: 414
Аз всеки памперс слагах в найлонов плик,завръзвах и хвърлях тогава в коша и нищо не миришеше.Майчетата от София-къде мислите да раждате?А за среща на софиянки някой говори ли че не съм изчела всичко назад?

# 729
  • Мнения: 5 173
Уговаря се среща в групата. Ти не си ли в нея?

# 730
  • Мнения: 955
Аз всеки памперс слагах в найлонов плик,завръзвах и хвърлях тогава в коша и нищо не миришеше.Майчетата от София-къде мислите да раждате?А за среща на софиянки някой говори ли че не съм изчела всичко назад?
Софийските мамите във ФБ се уговаряха за среща. Ако искаш пиши на *Sladkishka* ЛС да те добави.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 15:57 от Ellle

# 731
  • Мнения: 19
За коша за памперси, и аз не мисля да купувам. Памперса в завързан плик и в общия кош. Като се изхвърля коша редовно не мирише. Ако имах излишни пари можеше и да се замисля, но сега - не.
Ar4ita аз ще раждам в Тина Киркова. Там раждах първите два пъти  при един и същи доктор и сега - пак там. Имам му доверие  - затова.

# 732
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Аз като цяло избягвам максимално използването на найлонови пликчета, защото ме вълнува ефектът им върху околната среда. Поради тази причина и събирам разделно боклук, както и смятам да си закупя от въпросните кошчета за памперси.  Peace

# 733
# 734
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,

много отдавна не съм писала, но ви чета редовно Simple Smile Надявам се всички да сте добре и да растат здрави и спокойни малките бебчета.  При мен всичко е нормално и бебка си расте. Моля, Ел да ми сложи и на мен едно розово щъркелче  stork-girl
Добре дошли на новите мами и им желая една прекрасна и спокойна бременност.... ааа и колко хубаво че имаме и близначета в темата Simple Smile
Дейза относно ходонето до тоалетна - знам, че помага сутрин на гладно фреш от портокал или мюсли с прясно студено мляко. Дано ти  помогне.
Относно кошовете за памперси знам, че си вършат работа и не мирише, но пък са си цена с консумативите. Все пак зависи от възможностите а и ако нямаш такава винаги можеш да намериш друг оптимален вариант.
Нормално е да намалеят постовете на мамите щом голяма част са в фб, така все едно имаме два форума. Аз лично също предпочитам към момента този и се радвам че има пишещи и нови Simple Smile
Относно софийската среща ще се радвам да споделите и тук кога ще се организира Simple Smile
Хубав и приятен следобед от мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт