"Kara Para Aşk"с участието на Туба Бюйюкюстюн и Енгин Акюрек- 50 тема

  • 40 980
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 676
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
...Отношението на Йомер към двете сходни (макар не една и съща) ситуации е интересно. Променил ли се е, или не, е интересно. С един аршин ли мери, или с различни, е интересно. Все пак налице е вече и предателство от страна на брат му. Би трябвало тук да е още по-ожесточен. Мое мнение.  Peace

Аз виждам промяна в отношението му и към лъжата и към предателството.
Когато разбра за Сибел, гневът му беше много силен, скуба цветя, блъска стени, крещя... най-вече по себе си и слепотата си.
Не веднъж го лъгаха и предаваха, нормално е да обръгне.
Сега, когато научи част от истината за брат си, нещата са съвсем различни. Не даде външен израз на чувствата си. Някак се озлоби и нахъса. Харесва ми и че цялата истина, ще я научи постепенно, ще е подготвен един вид, и дори и да го съсипе, вътрешно вече е приел, че аби е затънал до уши.
Не сравнявам ситуациите с Ипек и Ел, защото се стекоха по различен начин. Там бяха двамата срещу лошите, беше я предупредил за опасността, и искаше да й помогне. Тук Ипек не лъже персонално само него, а и останалите девреми. Някак преди с Ел, за мен беше по-лично.
Може и да не съм права, просто така ги усещам нещата.
Кой ги знае какво са имали предвид другарките сценаристки и дали въобще са имали нещо предвид  Joy

# 677
  • Разград
  • Мнения: 8 243

Детето няма да е на Йомер май?

# 678
  • Мнения: 10 030
Искаш да кажеш, че за Йомер предателството, вече е част от ежедневието му. Много хора го предадоха и той свикна да бъде предаван. Затова сега не обръща сериозно внимание на предателството на Ипек, а го приема вече като нещо нормално. Всъщност, въпреки че го е изоставила на времето, той никога не се е съмнявал в лоялността на Ипек, прие я в групата и не криеше тайни от нея - особено за брат си, заедно с доказалите се Арда (който го светна за Хюсеин) и Пелин (чиято грешка едва не костваше живота му, но той знае, че грешката е неволна, не умишлена).
Разбирам Ипек, и смятам, че всяка майка би направила всичко заради детето си.
От друга страна тя е професионалист, и би трябвало да е учила и тренирала такива ситуации, и да знае как да постъпи, без да предава някого и с минимум заплаха за живота на участниците и похитените.
Нали беше Йомер в женски вариант!  Mr. Green Очаквате ли, че Йомер ще направи такова нещо!  Mr. Green
А вероятно ще му се наложи. Сега като отвлекат Елиф и го изнудват с нея, и той получи обагрена с кръвта й дреха, как ще постъпи? Ще предаде ли приятелите си?

Ако не - значи не обича Елиф!
Ако да - значи с нищо не е по-добър от Елиф, Ипек, бате и Али!

Неразрешима дилема!  Joy Joy Joy

Но Супер Йомер ще я разреши, и ние ще видим, че има и други възможности, може би...  newsm78

# 679
  • Мнения: 2 645
Привет!

Аз също не бих сравнявала отношението към Ипек с това към Елиф. Има една много голяма разлика. Моментът, в който Йо се разсърди на Ел, (но продължи да мисли как да я спасява) е от времето, когато вече беше влюбен, беше си признал и на себе си, бяха скочили вече и в леглото. Елиф е настоящата. На нея винаги ще се гледа с друго око, от нея ще се очакват други неща. Точно защото е настоящата, защото искреността и доверието са в представите и на двамата за любовта. Ако той не я разбираше, нямаше да се чуди как да я спаси, изобщо нямаше да я погледне повече. Но няма такъв вариант Йомер да не разбира постъпките на Елиф. По онова време представите му за семейството са други, за това какво може да направи сестра за сестрата или брат за брата. Дори в това си разбиране си приличат двамата. Затова независимо от сръднята, той се гордее по някакъв свой си начин от нея. И колкото и да ѝ се ядосва, че се прави на полицайка, това го трактува като смелост, и се гордее със свойто момиче. Но тогава той се разсърди, че не му е казала по-рано, че не му е вярвала. Това му беше проблема.
От Ипек не може да има същите очаквания. Тя не го интересува в този аспект. Тя е наистина бивша. И независимо какво ще иска Ипек (мечтите са безплатни), неговото сърце тупти за Елиф. Важно е тя какво прави, а не останалите. Другите се оценяват по общочовешки качества, по лична преценка за хората и действията им. Щеше да е съмнително ако всички са под един знаменател.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 12:57 от Dimony

# 680
  • Мнения: 10 030
Сега се питам, дали няма да накарат Йомер да избира между Елиф и детето, като се касае за живота им?  newsm78 Избор, сам по себе си невъзможен, независимо дали е негово детето или не, то е дете. Такъв избор е много жесток и  не зная как ще го решат така, че хем вълкът да е сит, хем агнето цяло.

А бе вкарвам се в разни  филми и се чудя до къде можем да издържим? Mr. Green

# 681
  • Мнения: 3 217


Привет,девремки!Това ще е Серхат,май.Доколкото чета във фейсбука изглежда той ще е бащата на детето.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 13:09 от velijana

# 682
  • Мнения: 5 138


Привет,девремки!Това ще е Серхат,май.Доколкото чета във фейсбука изглежда той ще е бащата на детето.
ама есте че е той бащата
за какво му е да държи чуждо дете
да чухте да изнудва с нещо Ипек не
явно се я обича по свой си начин,ама тя се е развела с него и той си взел детето

# 683
  • Мнения: 4 795
Привет! Откраднахме си още няколко часа слънце  Simple Smile
Димони, съгласна съм, че не бива да се сравнява отношението на Йомер към Ипек с това към Елиф, най-малкото заради това, че Елиф е настоящата, тази до която са го довели всички предишни случки и събития в живота му - нали и той каза нещо такова. Но.... аз имам известни претенции към отношението му към Ипек. Какво като е бивша, какво като не го вълнува /????/, какво като няма очи за нея. Да, тя е майка, чието дете е отвлечено. Майка, която със сигурност е готова на всичко, за да си го върне. Затова и търси помощ от приятелите си. И защо трябваше с ченгел да й измъкват от устата причината за преместването в Стамбула града? Защо трябва да крие от Йомер истината за детето? Мисля си, че спасяването на нечий човешки живот не означава да подложиш на риск и опасност живота на други, в случая добри приятели, без те да имат и хабер за това. Ако Ипек им беше разказала всичко нима някой щеше да откаже помощта си, независимо от опасностите.... Не мисля. А Йомерко наистина показва на моменти доста диференцирано и меко отношение към Ипек и си мисля, че причините не са само тези, посочени от Димони. Мисля, че още има някакви, макар и позаспали чувства към Ипеко, нещо недоизяснено, нещо.... мътно в цялата история /много се е говорило тук за това/ и изобщо нещата не са толкова "неинтересни" - както се опита да убеди Елифче. Заради това са и всички неясни сигнали, които дава ту към едната, ту към другата. Не съм много сигурна какво точно бих аз направила ако бях на мястото на Елиф, но доколкото се познавам Wink  Laughing - абе мисля си, че нечие окосмяване щеше трайно да пострада, а аз щях да съм запрашила на нейде си  Joy Joy hahaha Животът е кратък, а колкото и силна и безусловна да е любовта, времето не може да се пропилява във вечно очакване другият да загледа правилния филм  Wink Laughing Ваайй, как го казах  Joy Joy Joy

# 684
  • Мнения: 148

Детето няма да е на Йомер май?

Напротив,
след тази статия на Месут Яр от името на феновете с критика към сценаристи ,канала и АйЙапъм, май детето ще е е на Йомер,защото Ейлем писа ,че е нанесен удар сутринта рано  /миналата седмица  по изявени фенове на Туба иЕнгин  подгодвиха това писмо и той обеща ,че ще го помести /

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 13:31 от Vyara2

# 685
  • Мнения: 2 645
Кити,  Hug и аз имам претенции към поведението на Йомер. Онова за което говоря е друго. Всъщност Елиф има достатъчно разбиране и търпение, защото в други сериали героинята отдавна да го е зарязала и да са ни занимавали с други простотии. Но човешкото търпение си има граници и си мисля, че Йо ще се наложи да гледа правилния филм, защото не допускам и тук да разделят главните за серии наред. Човек винаги има добри и лоши спомени. Ако спомените на Йомер с Ипек са добри, няма как той да ги изтрие. Позитивният човек се хваща за доброто, не за лошото. Интелигентният не забравя и лошото, но само за да не го допусне пак до себе си, само като опит.
Човек винаги стои пред избор, дори и когато си мисли, че няма, а той си мисли че няма само, когато другият избор е неприемлив за него.

# 686
  • Мнения: 7 904
Въпреки, че Ипек ми беше напълно излишна, както и чоджука ни  Wink, мисля, че тя може и да блъфира, размахвайки някакъв фалшив запис на флашката. Защо решихме, че непременно е предателка  newsm78 Или аз пак нещо изоставам с инфото  newsm78 Макар, че постоянно се питам- как може да си едновременно неподкупно ченге и съпруга на мафиот Rolling Eyes

Цитат
Тувана Тюркай решила стать певицей!
Как нам известно, актриса очень увлекается музыкой и с раннего детства играет на пианино. Тувана сама написала песню "Ara Ne Olursun/Позвони, прошу тебя", с оркестром ENVE, под руководством Бехзата Герчеклер. У актрисы есть примерно 100 песен в ее сочинении.
Тувана: "Я человек, поддающийся чувствам, быстро могу заплакать, и одновременно улыбнуться. Мои чувства иногда переполняются и я чувствую, что мне нужно их выплеснуть. Играть на пианино я научилась сама, без учителя. Я очень хочу выпустить свой альбом."
Тюркай увлекается не только актерством и пением, у актрисы есть талант к спорту. В Каппадокии у Туваны есть свой конь. В свободное время актриса посещает скачки, у нее есть и сертификат по обучению скачек на лошадях. Кроме этого, Тувана любит водные виды спорта и часто ездит в Каш только для того, чтобы поплавать.
Ванче, Тувана значи може просто от любов към спорта да ходи в Каш. Пък ние набедихме момичето, че се натиска на наш Енгин  Laughing Laughing

Къде ли гледат и са толкова щастливи newsm78

# 687
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Цитат
...Кити,  Hug и аз имам претенции към поведението на Йомер. Онова за което говоря е друго. Всъщност Елиф има достатъчно разбиране и търпение, защото в други сериали героинята отдавна да го е зарязала и да са ни занимавали с други простотии. Но човешкото търпение си има граници и си мисля, че Йо ще се наложи да гледа правилния филм, защото не допускам и тук да разделят главните за серии наред.

Ако въпросната героиня го зареже за такова нещо - визирам поведението му в предишния епизод, значи чувствата й не са нито силни, нито истински.
Човек като се ядоса, и му падне пердето  Joy /тук пердето е в друг смисъл/ е способен на всякакви емоционални изблици. Но след това, като се успокои, започва да вижда по-трезво нещата. Какъвто вярвам ще е и случая с Ел. И сама ще отиде да наеме къщата. Надявам се  Grinning
Докато гледах серията, останах с впечатлението, че ако Леля и Аслъ не й бяха дуднали на главата, нямаше да реагира така. Остави се ревността да я заслепи. Чисто човешко чувство.
Лично мнение, не споря Peace

# 688
  • Мнения: 3 217
Момичета,аз пък да ви кажа,че в момента в който на Йомер светът му се срива,той губи човека в когото е вярвал безусловно и му е бил като баща,приятелите му са ранени,престъпницете го притискат,предателства отвсякъде,убийте ме ,но просто този номер на СЦ с измислената ревност на Елиф е просто нелеп.Какво укорително е направил Йомер спрямо Елиф-аз поне не виждам,може и да не довиждам,какво още да й доказва,какви още претенции на лели и стринки да изпълнява.
Да,има нещо укорително в поведението му,и то е,че не вземе да тропне с крак и да скръцне със зъби на всички,които се месят,дават акъл и налагат своите разбирания над него и Елиф.Тръгнала някаква тетка,дето дошла от майна си Райна да му държи тон и да го укорява в болницата с такъв тон,като че ли наистина го видя да прави секс с Ипек.На всичките си грижи,той е намерил време да потърси къща,удобна на Елиф,а не на него-и то не я е намерил последната нощ след ревността,а всичко е било готово предварително.
За мен определено тези измислени сцени с Ипек,с чоджук,с ревности са абсолютен паразит в сценария. Peace Peace

# 689
  • Мнения: 2 645
Аз пък и без леля и Аслъ бих реагирала така. И аз като Елиф бих се почувствала неловко, че те са дошли и ще видят това, което и в моите очи е нередно. И аз щях да го оправдавам пред тях, но не тяхното мнение щеше да е причината за моята болка. Но и скандал нямаше да правя. Всъщност и тя не направи. После нещата се навързаха. А веднъж тръгне ли съмнението, човек лесно намира още поводи. То затова ревността не е здравословно чувство, но е реално.
Значи аз казвам само теоретично, че бих постъпила така. На практика нямаше да съм постоянното присъствие в работата на любимия. И по този начин няма как да събирам такива нездравословни мисли и чувства. Но ако случайно на мен ми се беше случило това, точно същото щях да си мисля.

Любовта никога не трябва да се доказва. Писах за това. Любовта се показва. И не се мери на килограм, любовта се приема и оценява във всеки миг, във всяка ситуация, гради се доверие. Да, измислени са сценките, но ги има и ако за нас зрителите е лесно да кажем, голяма работа, то за онзи дето изживява тези чувства не е така.

Общи условия

Активация на акаунт