В деветия месец влизаме вече, чакаме те, МАРТЕНСКО човече! - тема 7

  • 32 710
  • 703
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 326
Здравейте момичета да ни е честита новата тема и да я изпълним само с положителни емоции.
За тоновете аз нали си лежах в болницата и там ги мериха сутрин и вечер и общо взето на мамите с момичета варират около 150-160 ,а на мамите с момченца 135-145(150) ,но там има един бутон и при мърдане се натиска защото скачат нагоре до 180 ,а пък на ЖК  където ходя няма такъв бутон .
За кафето аз пия по 2 нес кафета на ден с много мляко ,и малката започва да напира отвътре рита ли та рита.
За АГ във Варна ,аз като родих първия път беше в 19:10 и ми я докараха на другия ден към 10 след визитацията

# 61
  • Хасково
  • Мнения: 147
Здравейте отново! Да се отчета и аз след днешния преглед! Hug Останах малко шашната,защото термина ми попринцип е 15.03. и говорихме за дата за секцио някъде между 1 и 7.03.,и аз предвид почивните дни си бях харесала 5.03. ,а днес АГ каза че най-вероятно няма да изкараме до тогова с бебчо и ако не започне да се ражда ,ще го планираме за 27.02. На мен ми се вижда рано,но смятам да я послушам,защото не ме е подвеждала до сега и с бебо сме добре благодарение на нейните решения и реакции  bouquet Нищо не каза на 100%,на 09.02. ме вика за запис на тонове и нови изследвания вече за консултацията с анестезиолог. Иначе днес ми взеха влагалищен секрет и пуснахме ПКК и урина. Бебо е 2200гр. ,като беше много ленив и не пожела да си показва личицето или другите атрибути,чак АГ започна да се съмнява във себе си и остави някаква малка възможност бебо да е бебка Hug Аз съм щастлива от факта ,макар да се бях настроила най-накрая за момче,та да видим накрая Joy Ами това е от нас ,за моите кг. няма да казвам ,че съм точно +15 от както забременях,но аз забременях 43кг. и затова не е чак толкова зле положението,макар да се чувствам огромна Stop Blush
Мини щях да ти пиша,че ние говорихме за дата 5.03 и ще се засечем,но АГ  ме шашна и явно по-рано ще се срещнем с моя бебок!   bouquet
За прането и аз смятам живот и здраве като мине другата седмица да започвам,с таткото сме планирали голямото почистване за неделя и после със сигурност ще си намирам по нещо за всеки ден ,за да съм спокойна ,че всичко е идеално. Трябва да направим и малко разместване в спалнята ,за да поберем кошарката ,но това го оставям за другата неделя и така се надявам да вляза в план графика и към 10ти да започвам да пера лека полека ,нямам търпение да наредя скрина на бебо ,не че сега не е нареден ,но е друго вече като са изпрани и изгладени нещата и си чакат него newsm76 newsm30
И да се оплача много ми подпира ребрата,но нищо не можело да се направи ,тясно му било и си търсел място ,ами да ама и майка му е човек в край на сметка Joy
И още нещо,знам че станах километрична ,но с ММ най-накрая стигнахме до споразумение за името! Аз много държах да не е кръстено на никой,все пак си е нашето дете,единствения компромис,който бях готова да направя е да носят едно име с ММ,защото безкрайно харесвам името,а и така двамата най-важни мъже в моя живот ще носят едно име! И така решихме ,че ще си имаме малък Владимир! Извинявам се за дългия пост,но ми е много приятно да споделям с вас Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 207
Някоя мама може ли да ми каже за бащинството кой го плаща работодателя или НОИ (ако е НОИ пак ли се чака толкова колкото за нашите болнични да се изплатят и на какъв процент).
Плаща се от НОИ на 90%. Процедурата е същата като при болничните,така че за чакането... Peace

# 63
  • Мнения: 131
Някоя мама може ли да ми каже за бащинството кой го плаща работодателя или НОИ (ако е НОИ пак ли се чака толкова колкото за нашите болнични да се изплатят и на какъв процент).
Плаща се от НОИ на 90%. Процедурата е същата като при болничните,така че за чакането... Peace

Мерси за инфото Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 359
Предишната бременност не пиех кафе, мисля че спирането на кафето улесни спирането и на цигарите. Нямах го гадния навик сутрин за кафе с цигара.  Grinning   Обаче след раждането системното недоспиване си каза думата и не можех да изкарам деня без някакъв стимулант и пак пропих.
   И сега не се виждам без кафе сутринта  Blush

# 65
  • Мнения: 29
Спрях го кафето преди месец, защото си внуших,че ми влияе на кръвното. Мога и без, така че не ми прави впечатление. На миналия преглед вървяхме със седмица напред, но тогава си пиех по едно на ден. Не мисля, че влияе на теглото на бебето Simple Smile

# 66
  • Мнения: 128
Дали можете да ми помогнете с разрешаването на една дилема newsm78

С какво е най удачно да отоплявам бебешката стая- климатик(с всевъзможните му "екстри" да не изсушава въздуха), конвекторен радиатор/печка или парно?
Апартамента ни е газифициран, но сега като е топла зимата не сме палили котела, а я караме на климатици. Но за бебока незнам кое е удачно. newsm78 newsm78

Вие с какво отоплявате?

# 67
  • Хасково
  • Мнения: 147
Ние попринцип сме с климатик,но в спалнята където щще сме с беб се топлим с конвектор. ММ обаче се интересува доста от темата и казват,че най-вредно е да се топли стаята на детето с климатик и конвектор т.като изсушавали въздуха. Док препоръча по възможност да отопляваме стаята с маслен радиатор,но все още не сме се сдобили с такъв. Аз лично съм на мнение,че там където има нова алуминиева дограма няма как да е сух въздуха,получава се конденс-поне при нас ,а сме със троен стъклопакет и другото е ,че познавам изключително много децаа гледани на климатик и конвектор и са си здравички,не мися че им се отразява по някакъв начин. С каквото и да се отоплява стаята на бебето е задължително да се проветревя поне 2 пъти на ден според мен и това със сигурност освен свеж въздух ,който ще вкара ,ще предотврати и изсушаването. Охх все така многословно се изразявам,но се надявам да съм била полезна  bouquet

# 68
  • Мнения: 2 122
с Адакс ще се топлим ние Simple Smile
в бебешката и детската стая ще топлим с конвектори, в спалнята и всекидневната сложихме климатици
monichkaa тя моята дата е ориентировъчна за сега- с моите раждания 9 и 20 дни по-рано до сега, нищо не се знае
всяка седмица ще си ходя на прегледи, така че нещата може да се сменят в последствие- просто стандарта е 10 дена преди термина, а моят термин е 14'03 по ПРМ, за това и датата е това Simple Smile

пия кафе отново от 5 месец, когато спрях да повръщам Simple Smile
и предните бременности не съм спирала, докато кърмя също, просто пия по 1, макс две кафета, следобед никога Simple Smile

# 69
  • Хасково
  • Мнения: 147
mini_79  И моя термин по ПРМ е 15.03 и аз за това се бях ориентиралакъм 05.03 , но АГ не вярва че ще устискам бебо до тогава ,а и благодаря на бог Praynig се развиваме добре и вървим големи - 2200гр. в 33 +5дни ,та няма да е драма да се родим и края на февруари. Аз май най-много се притеснявам да не тръгне да се ражда преди насрочената дата,че съм достатъчно притеснена от самата операция,а какво остава и ако трябва да е по спешност ,че и да пътуваме около 80км. Thinking Дано всичко да е на добрата страна с бебоците,пък каквото такова!  bouquet
Момичета на вас казват ли ви коя степен на зрялост е плацентата? Моята е 2ра и АГ каза ,че е добре Thinking   bouquet

# 70
  • Мнения: 2 122
то и моето бебе е едричко малко /33+5 дни е 2610 Simple Smile))/ и аз пътувам от друг град- за това моят лекар ме вика всяка седмица в Пловдив- за запис на тонове и да следи изкъсо нещата  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 31
За Мойта плацента казаха че е 1  в 33 седмица и обясниха,че била узряла вече.вече съм 35 г.с.

# 72
  • Мнения: 232
Моята в 33г.с беше 2-ра степен!  Peace

# 73
  • Мнения: 128
Хммм в 29 седм ми пише 0-ва степен, а в 33 седм са писали 2-3 степен зрялост. Май някой е писал каквото му падне Joy

# 74
  • Мнения: 138
Здравейте момичета! Simple Smile
За кафенце - мога със, мога и без....по-скоро пия понякога за кеф по едно лате (както днес). Иначе докато ходих на работа...стигах и до три. Simple Smile
И мен бебка ме удря яко в ребрата, ама какво да се прави..... Tired
Багажа за болницата отдавна го стегнах, остана ми да си купя някакви чехли...че имам само такива за плаж....м/у пръстите...пък с чорапи няма да е оферта. Laughing Party

Общи условия

Активация на акаунт