В деветия месец влизаме вече, чакаме те, МАРТЕНСКО човече! - тема 7

  • 32 714
  • 703
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 200


Ето го кафенцето, заповядайте!
Аз днес имам чувството за мускулна треска от двете страни на корема... от къде не знам, вчера доста помързелувах... Бебо не спира да шава и да ме размества, дали пък не ме понаболява от това... ама се търпи де... само дето трудно ставам вече
Хайде хубав и усмихнат ден от мен!

# 676
  • Мнения: 326
Добро утро момичета ето и едно кафенце и от мен по случай наближаващия празник

И нашата кака е ужасно крива излизат и кътниците и направо не се търпи понякога.
За мокрите кърпички аз съм взела на Памперс белите,но ще ги ползвам когато сме на вънка през останалото време ще мия дупето .Защото от кърпичките и памперсите каката получи слепване на срамните устни и преживяването не беше приятно .Тогава детско- юношеската  гинеколожката каза ,че е от тях.
На мамите с проблеми им пожелавам да стиска кълки още малко.

# 677
  • Мнения: 207
Мерси за кафенцето   bouquet

Така ми пречи корема , че вече ми е писнало да чистя и мия. Спря да ми и пука дали са ми измити чиниите, да има какво да се яде , пък другото не е толковаа важно.  Laughing  Налегнал ме е и мързела, да си призная, само ми се лежи удобно с книжка в ръка.  Embarassed
 
+1000000 Взе ми думите от устата  Laughing Хайде пък да си полежим  Rolling Eyes

# 678
  • Мнения: 2 220
Добро утро! Напоследък няма какво да споделя, може би единствената полезна информация за някои от вас може да бъде това, че в "Мо" има намаление на бебешки дрешки.
Другото, което ме вълнува, е, че днес или най-късно в понеделник трябва да реша къде да раждам (в бивш. "Тина Киркова" или в Окръжна, с или без избор на екип). Чакам да получа отговора някак свисше, но не се получава. Чувствам се толкова притисната, че чак получавам задух. 

# 679
  • Мнения: 131
Мерси за кафенцето   bouquet

Така ми пречи корема , че вече ми е писнало да чистя и мия. Спря да ми и пука дали са ми измити чиниите, да има какво да се яде , пък другото не е толковаа важно.  Laughing  Налегнал ме е и мързела, да си призная, само ми се лежи удобно с книжка в ръка.  Embarassed
 
+1000000 Взе ми думите от устата  Laughing Хайде пък да си полежим  Rolling Eyes

На мен и за яденето не ми пука особено даже, една бърза супа да има какво да се сърба и ми стига  Embarassed
Честито на спящите, аз от 3 нощи незнам какво е това сън,лепнало ми се е нещо и гърлото ме побърква, задух и кашлица, тази вечер спах почти седнала  Cry

# 680
  • Сливен
  • Мнения: 53
disidi Мисля да ти открадна идеята  smile3508 , че и аз го имам същия проблем с огледалото  Blush

Ами то иначе не става ,тъкмо заемеш удобна поза и хоп то вземе ,че се замъгли и пак нищо не става Laughing

# 681
  • Мнения: 107
Добро и от мен....леле вече имам чувсвото че ми тряват патерици за ставане от леглото  ooooh! раздвижването сутрин ми е кошмар, така не съм била с предната бременност но явно има разлика дали ще родиш на 20 и....и на 30 Crazy аз да запитам чета тука в нета за плацентата че нормално било след 34 г.с да е 2-ра степен узряла а онзи моя доктор ми каза онзи ден че сега ми била 2-ра степен в 33 та  newsm78 това повод ли е за притеснение или + - една седмица не е проблем.
Мамите с още едно дете , пускате ли ги в тея вируси на градина, аз мойта я спрях че се беше разсополивила - оправи се де ама 3 та седмица не ходи вече и се чудя дали да не я пускам- иначе няма почивка за мен с нея- нон стоп ми намира какво да правя дава зор за излизане, а аз повече от 30мин клатейки се е мога да хода...та за тва ще има преброяване в градината май в понеделник  Thinking

# 682
  • Хасково
  • Мнения: 147
Добро утро и от мен! То вече добър ден стана,ама мен ме мързи да пиша! Joy
Danimamas, и моята плацента беше 2-ра степен в 33г.с.,АГ каза че няма проблем Peace
Снощи и аз май поспах качествено,ама се въртя постоянно като пумпал (никога не съм можела да спя по гръб) ,а сега бърззо омалявам и на ляво,и на дясно Crazy Ставах в 4 да ям Joy Забременях 43кг,сега съм 63 и имам чувството,че след 2 седмици като ида да раждам ще съм 70 ooooh! Ще трябва доста обиколки да направим с количката с малчо,че да заприличам на себе си smile3518
За готвенето,менюто ни е толкова смотано напоследък,а аз се изморявам докато направя едно пиле с картофи,чиниите ги мия трудно,защото корема ми опира в мивката hahaha
Имах страхотни планове за утре,ама сега с тези контракции и конски дози магнезий няма да ми се случи излизането от вкъщи. ММ не се оплаква от ситуацията,макар да знам че и на него му писна вече ама ... Rolling Eyes  Сега ще оставям малко компютъра,че глада е по-силен  Joy До после и хубав ден !  bouquet

# 683
  • Мнения: 278
Все още съм си вкъщи  Flutter след тоновете ме изпратиха да си ходя с уговорката,че ще лежа и ще се моля да дойде 19(тогава влизам в 9ти месец) тогава съм пак на преглед и тонове  Peace 
Моето голямо момче не е ходил на градини тази година Embarassed от начало на 2015 беше все болнав,а и искаше да спи при майка ми,която след 2-3 седмици си заминава за Испания и ще се видим пак около нова година ...а и сега с тези вируси и в очакване на новия член ....май е по добре  да си е в вкъщи още малко  Peace
За прането всичко пера в пералнята с течен бебешки персил  Wink

# 684
  • Мнения: 200
danimamas каката като вас беше 3 седмици вкъщи с тази шарка, но тази седмица вече е на градина. Седя и се моля да изкара здрава до края на месеца, че да мога и аз мааалко да си почина, да довърша приготовленията и да поизчистя по-основно къщата преди големия ден. Че с нея вкъщи не ми се получават много нещата. Но съм си наумила няколко дни преди раждането да я спра, да не се окаже аз да раждам, а тя давид е болна вкъщи. И посше сигурно ще си остане вкъщи поне една седмица след като се приберем, тогава и таткото ще е отпуска... Такъв ми е плана за сега... да видим дали ще се изпълни!

# 685
  • Мнения: 194
Добър ден и от мен Wink, какво хубаво слънце грее на вън само за разходки, ама с тоя тумбак се изморявам на 20-тия метър. Аз сега се връщам от записче. Всичко е нормално нямам контракций този път. Но това не значи че по късно през деня няма да имам. Обикновенно късния следобяд и привечер са ми най чести. Видяхме се и с АГ, другата сряда, гладна и жадна в 9ч отивам за секциото. Направо не ми се вярва #Crazy.  
Цитат
Мамите с още едно дете , пускате ли ги в тея вируси на градина, аз мойта я спрях че се беше разсополивила - оправи се де ама 3 та седмица не ходи вече и се чудя дали да не я пускам- иначе няма почивка за мен с нея- нон стоп ми намира какво да правя дава зор за излизане, а аз повече от 30мин клатейки се е мога да хода...та за тва ще има преброяване в градината май в понеделник  Thinking
И аз мойта я държа вече 2-ра седмица в къщи че имаха 2-ри случай на скарлатина и много ме е страх. Днеска взехме секрет от гърлото и ако всичко е наред другата седмица ще си ходи. И тя вече и омръзна в къши , търси си децата, а и аз не мога да я равличам адекватно, нито пък много да се мотаем на вън, че се движа като слон.
За готвенето какво да ви кажа Laughing, в последно време сме на ядене от топлата витрина. Онзи ден се насилих та едвам направих една мусака, после 3 часа лежах от болки в кръста. Sick За спането съшата картинка, ако една нощ спя нормално, следващите 2 не мигвам. А какви сънища сънувам, меко казано откачени...
Момичета тези който сте със стерилизатор за мокровълнова по колко време се стерилизираше? Напълно съм забравила newsm78? Снощи извадих нашия той е на Чико и днеска ще го мия яко че беше в мазето.

# 686
  • Мнения: 1 359
  След емоциите по рентгени , изследвания и доктори , съмнения за пневмония ( пък моята я водят малка и назначават хоспитализация..  ooooh! ) , я спрях до раждането. Едва, едва  се влача и нямам сили и нерви да обикалям по доктори.  Пък и тя ходи една седмица на ясла, после е 2 седмици болна вкъщи. Crossing Arms Докато  мога да издържа ще си я оставя вкъщи  Wink  , хич не ми се иска, никакво свободно време нямам така , но ми дойдоха много нагоре тези доктори.  Sad

# 687
  • Мнения: 270
Добро утро и от мен Simple Smile Аз съм още на кафето. Цяла нощ не съм спала с тези киселини. Какво ми става, просто не знам, то е всяка вечер. Като легна и мога да се задавя и една изгаряща болка... На всичкото от горе сънувах, че ми пада тапата и веднага след нея се лисват едни води... Беше токова реално, че се събудих да проверявам  ooooh! И нали е петък 13-ти вече ме провериха дали не съм родила, защото и други са сънували, че имам бебе вече Simple Smile Хихи, има време до края на деня, ще видим Simple Smile

# 688
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета!
Лелее колко сте исписали, не мога да ви изчета от снощи. Simple Smile
Първо, Честито на родилите мами! Да са им живи и здрави дечицата и да им носят много радост.

Да се отчета от вчерашния преглед. В 33+5 дни ни измериха, 2121гр. +/- 300гр. Доктора каза , че си отговаря на седмиците.Не ми каза нищо за води и плацента , предполагам,че всичко е наред.Досега не сме правили запис на тоновете, но вече започвам да ходя всяка седмица и предполагам, че ще го правим. Вече си имаме и дата за секциото за март месец. Рибка ще е няма да дочакаме овен. Предстои ми микробиология и анален секрет и в някое от следващите ходения среща с анестезиолог.Казаха ми какво ще ми е необходимо за раждането в АГ Селена/ всички документи и изследвания, тоалетни принадлежности, чехли, хавлии, помпа за кърма,зарядно, дълбоки памучни гащи, дрехите за бебчо в деня на изписването/.

И да се похваля, вчера купихме кошарка,матрак и скрин/шкаф за преповиване. Много ми харесват, малко се поуспокоих, бях се притеснила че изобщо не сме подготвени, толкова много неща трябва да се взимат, а още не сме боядисали и стаята...

# 689
  • Мнения: 200
За готвенето нямам проблем, аз обичам да готвя (то си ми личи и по кръглата фигура де) обче мойте са едни капризи... тва не обичат, онова не го ядат...  последните няколко дни поне ми дават поръчки да сготвя нещо конкретно, че това измисляне на менюто много ме тормози.
Току що се върнах от едночасова обиколка от кварталните магазинчета, която "в нормално състояние" бих направила за 20минути... и се чувствам разглобена. А дребното днес есупер активно и през целия път не спря да ме ръчка... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт