Престой в България

  • 1 328
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098
Арлийн,не е съвсем така.Да,на пазара има изброените от теб продукти,оба4е например"Алмирон" на Нутрисия няма.Проверих навсякъде и в книги и в нета,няма.Затова си взех оттук.Пюренца бг производство избора е голям_зелен4укови,плодови,смес,добре.Ама рибните са бедна история.Пак си ги носех оттук,4е ми бяха и по евтини,отколкото да си ги купя от Бг.
Що се отнася до памперсите най_добрите там,един пакет от 66 броя ми струваше 36 лв.Е,ами аз оттук си купувам най_добрите,180 бр.за 14.00 евро.Виж разликата само.
Друго много важно неЩо е,4е се сменя климат.Моето моми4е е супер деликатно от всяка гледна то4ка.Опиата с козметиката,продаваЩа се там,ами не става_алергии,обриви,изобЩо голямо мъ4ение за детето.НиЩо не й пасна _ни крем,ни памперс,ни шампоан,ниЩо.Докато аз например се 4увствах 4удесно,все пак на тоя климат и на тая земя съм се родила.
За храната няма да споря_по_добра е от тукашната във всяко едно отношение.Скъсваше се да яде хляб,плодове,зелен4уци,а мляко като видеше направо трепереше от кеф. Peace
Така,4е нека да се имат предвид и тези неЩа,не се знае какво няма да понесе,а заЩо при положение,4е ти се дават 30 кг.багаж и десет ръ4ен да не ги използваш?

# 16
  • Мнения: 508
Здравейте Мами...Благодаря ви още веднъж за отговорите ви..
Моля ви само не превръщайте темата ми в спор или заяждане.Целта не беше такава.
Искам просто да полу4а подкрепа ,разбиране и съвет,аз съм мама едва от 5месеца и се у4а...За млякото питах ,знам 4е има много марки на БГ пазара ,но поносимоста на едно мляко от едно дете е разли4на...В момента сменихме млякото -от същата марка е,но е за деца от 5мес.до 1год....ами бебо има запек ...4етох в подфорума 4е от Нан се полу4авало сащо запек при някои деца...
О4евидно е 4е няма да мога да взема вси4ко което искам тъй като имам право на 20кг багаж ....но мляко със сигурност ще взема!!!
  bouquet

Миличка , с постинга си съм нямала за цел да се заяждам.Просто изказах едно по-различно мнение и се опитах да внеса малко хумор.Все пак сме 21-и век и Б-я не е на г.за на географията:).Аз лично се шашнах колко неща за децата се предлагат.Преди не ми е правело впечатление,защото съм нямала деца и не съм се интересувала.Но..ти и вие си познавате бебоците най-добре-все пак сте им майки.Всяко дете е чувствително към дадена храна или козметика.Така ,че каквото и да правиш приятен претой в Родината:).

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Хей, момичета, и нашите бебета оцеляват! Макар да ползват скъпи памперси...

# 18
  • Мнения: 847
]Знам 4е и ние ще отцелеем ,все пак и аз съм родена в БГ и съм станала 4овек Mr. Green Laughing
А за Памперсите ми ще пробвам ,нали има и други марки...Леле те в Испания направо без пари ,тук за 64бр. давам 20?...
Ина4е за 4увствителността на детето съм съгласна и бебо е с една 4увствителна кожа и си имаме проблеми....
Благодаря ви още веднъж,ще пусна друга тема от БГ за това как се справям и какви заместители намерих на млякото ,водата (за марките говоря),може да съм полезна и на други мами с инфото..  bouquet

# 19
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Не само ще оцелеете, но да не стане така, че след това бабите да ви пращат български неща, че бебо не ще вече чужбинските. Laughing ОТ памперсите ползвах Либеро и останах много доволна, много по-добри от Памперс даже. На мойта бебка в България за първи път и дадох каша, на Слънчо. Сега ела ни виж как бабата все праща. Тукашните нищо не струват пред българските. А за храните в бурканчетата такова разнообразие не бях виждала. Тук има три марки с по три-четири вида храни, никакво разнообразие. Да не говорим за бебешката козметика. Пак от България ни зарежда бабата. Единствено млякото може да си вземеш, такава марка не си спомням да съм виждала. Т дайе и много дрехи може да не вземаш на бебо. Отивате си за първи път, един куп народ ще дойдат да ви видят и всеки нещо ще ви подари. А ако имаш и някоя приятелка с по-голямо бебе може и нейни дрешки да ти даде, те бебешките са почти нови, че дребосъците растат много бързо. И бъди сигурна, че ще се върнеш с много повече багаж, така че не се товари на отиване. А и имаш и 10 кг за бебо, ако не знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт