Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 23 618
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 334
Съгласна съм с вас Пипи и desimira, нищо не дадох и сам се пребори с нея и от снощи нямаме. Мернах я ректално около 36 и нещо. Против съм тези лекарства...но за всеки случай имам Панадол и нурофен.

Мами, гледам, че на хип за след 4 м. има като плод само кайсия и само праскова. Какво мислите за тях, може ли да се дават или ще си им предлагаме само крушата, сливата и ябълката. Няма ли да разнообразяваме с плодове?(аз круша давам вече цяла седмица и понеже докито ми каза след ваксина една седмица да не давам нищо ново, следващата седмица ще е слива и после ябълка.
Отлагам даването на каша за след седмица-две. Така или иначе още с пюретата сме в началото като грамаж и не сме го изместили обедното хранене.

# 16
  • Мнения: 834
И аз исках да питам за кайсии и праскови, че нали са мъхести плодове - да ги даваме ли?
Аз имам плодове от майка ми, която миналото лято предвидливо (имайки опит с племенника ми) е направила пюрета от сливи, праскови, кайсии, круши и дюли   chef. Само трябва да ида да си ги взема  newsm68. Ама за мъхестите се притеснявам. Дано да няма проблем  Praynig

# 17
  • Мнения: 13
Добър ден,мами! Пипи   bouquet
Ние да се отчетем 5м/8800гр/67см   Heart Eyes
Захранването не ни се получава 5 дни се борехме с домашната тиква,приготвена "с любов" и не я приема,гади му се. Надеждата ми беше в картофа+тиквата и уви пак провал.днес почиваме и се чудя дали да му дам нещо от шкафа с купени пюренца....освен това добавям и кърма за вкус и консистенция!!! Педи смята,че за 10дни трябва да заместя хранене,но аз не съм съгласна с нея,а и бебчо не е съгласен  Joy предпочита си кърмата явно.
Сега имам и друга чуденка нашия шезлонг/люлка е до 9кг(6мес.),а ние достигаме килограмите,за столче мисля,че е рано с неговата тежест не ми се иска да сяда,а той иска и постоянно се набира. Сега го позиционирам в коша за кола,удобен е и е по-седнал в него. И търся столче за хранене с повече позиции за гръбчето.Вие с какви столчета сте? Някоя мама беше с такова за върху друг стол,но нас не ни устройва.
Хубав следобед ви желаем.

# 18
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Аз ви чета с интерес, още не съм започнала захранване, нали се родихме последни от темата Simple Smile Ще започна тия дни с оризова каша сигурно. За съжаление кърма вече почти няма, а и той не иска да суче-явно толкова беше, а ми се искаше повече да кърмя. Нашето столче няма позиции за гръбче и мисля и аз да ползвам стола за кола.

# 19
  • София
  • Мнения: 357
Аз мисля кайсия и праскова да давам от 7-ми месец, все още не ми се ще да му давам тези плодове. Аз и не съм вкарала още плодове де - две седмици се захранва вече, но смятам от 6ти месец да вкарам круша, слива, ябълка може би. От 7-ми ще дам банан и кайсията и праскова евентуално.

ivan`s_mamма, пробвай с купените пюрета - и при нас домашната тиква и картофът са много нежелани, но готовите си ги яде без проблем. И това заместване за 10 дни - те да не са роботи децата, че както кажат лекарите, така да стане. Аз например ще заместя, когато детето реши, че не иска вече мляко към храненето си, но като гледам няма да е скоро. Взех на Никола ето това столче - то има и полегнала позиция и първата седмица го хранех на нея, тази седмица вдигнах на средната.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 740
Всичко при захранването е до детето явно....моя си харесва домашните, чак му плющят ушите....за сега няма и да го пробвам на купени. Аз не исках да замествам хранене бързо...едва ли не си мислех, че месеци ще го замествам. Той пък е готов точно за около 10 дни да замести цялото хранене. Днес му направих 110 гр пюре тиква и пащърнак + 30 мл мляко към него. Направих още 60 да му дам след това, но не поиска да ги изяде. Издържа си 4-ри часа. Въобще човека си налага свой правила. Интересно, че от чист картоф изяждаше повече и мляко е пил даже. Може би след сладката тиква не го кефи да пие мляко, но и не огладня по-рано или го засища повече  newsm78 newsm78 newsm78.

И аз бих изчакала с кайсиите и прасковите, макар че като имаш домашни си е изкушаващо. Ама има време и аз не разсъждавам, че ще му е еднообразно и ще му омръзне. За него всичко е ново и е бил само на мляко, така че и 5 зеленчука и 3 плода са му разнообразие.
Да ви питам за граха какво мислите....мисля да взема на Бон Дюел..има някакъв фин замразен и се чудя кое е по-добре той или тези в консерви. Май по-добро от тази марка няма да намеря....и за царевицата им мисля....
Да кажа и че днес всички вкъщи опитахме за първи път пащърнак Simple Smile че никой не беше....

# 21
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
Забравих да благодаря за благодарностите, много сте мили  Blush

Обаче не съм добавила линк последната тема, не помня кой номер и не съм сигурна как се слага линка, ако може някой да я добави.

Ние днес щяхме да започваме захранване, но ме домързя + обрива вчера + нали уж колкото по-късно, по-добре..Та май ще захранвам точно на шестия месец. Нали и за бебе на смесено хранене пак е по-добре да се изчака повечко? То нашето не знам дали се води смесено, аз по свое усмотрение въведох едно хранене изцяло на АМ (понякога са две) и 2-3 дохранвания, когато иска. Останаха 2 чисти кърмения само + 2 с дохранване, но ето днес така се случи, че е само на кърма + половин порция АМ сега вечерта. Удобно си е това кърмене- ето днес бяхме на гости и забравихме шишето, та го кърмих в колата. После ни поканиха на сладкарница, пак нямах друга храна- кърмих в тоалетната. И все се лашкам между удобството да не съм вързана за него постоянно и ползите и другия вид удобство на кърмата...Засега така ме устройва, надявам се с 3-4 кърмения на ден да не ми свърши кърмата скоро- нали може да остане и няколко месеца така? Че една позната каза, че като минала на 2 кърмения дневно, след 2-3 седмиви й спряла кърмата, но аз друго знам.. 

# 22
  • Мнения: 834
Нашето столче е това
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/stolcheta-za-hranene/ … ene-modesto-zelen
Има три позиции за гръбчето, още сме си на третата, даже през деня си седи там, докато аз готвя, пера, чистя, ... абе знаете  Joy
Днес заради гадния вятър ходихме до РингМол и нашия човек не пожела за заспи, съответно стана супер крив и мрънкащ. Но мама беше подготвена и извади слинга - и един час обикалях магазини, а той спеше  hahaha. Жалко, че скоро няма да мога да го ползвам, като натежи още.
За захранването - той май сам си замести обедното, но аз все пак винаги предлагам - почти винаги отказва да суче. Но пък бързо огладнява след това. Днес купих оризова каша Хип чиста - дали мога да я въведа със зеленчуковото пюре наобед, по съвсем малко?  newsm78

# 23
  • Мнения: 334
Аз все още не съм заместила хранененето на обяд.Дори веднъц след 120 гр. или повече беше после иска да цока и след това повърна.Аз никога не знам дали се е наял,защото кърма винаги иска,никога не отказва и така не мога да го хвана ако преяжда
Днес гледах ,че на Хип има някакви буркани с пълнозърнестажкаша с плодове от ябълка и круша. Харесват ми май повече от кашите в кутии...Но още ми е рано.Надявам се тази седмица да заместя вече обедното.Хем почнах от първите хем съм изостанала

# 24
  • Мнения: 2 653
Astined, ползвам бондюел у дома и съм доволна. От този тип храни, наистина те са най-качествени. Препоръчвам ти да вземеш замразени. В консервата слагат все пак разни неща, подозирам сол и захар. А и освен това замразените стават чудесни на пара. Пък консервата си е готова и ще се разкашка, ако я сготвиш още веднъж. След време като опра до нещо, което не му е сезон и не се намира и т.н. също от тях купувам за дребосъците.

gretalinka, не се притеснявай, че "изоставаш". Ако ще те успокоя, момчетата хапват по 10 мл полу-течно пюре и са яли само тиква и картоф, а ги захранвам от 2-3 седмици май вече.  Hug
То затова ти е повърнало детенцето първия път, заради количеството. А пък втория път подозирам "сметаната".Обаче си дала пюре сметана, спанак и картоф(нали така беше?). Сега имай предвид, че реакцията може да е от сметаната, но може и от спанака да е. Изчакай преди да дадеш отново някое от тези двете и бъди предпазлива, когато го даваш след време.

Макс днес се избута с крачета като за пълзене, обаче се беше опрял в облегалката на дивана и не можа да осъзнае какво се случва като бутне с крачета.

Нашите столчета са на ЛОрели, бели със зелени кучета, също са с 3 позиции на седалката, като могат и на височина да се регулират. Храня ги в тях, на масата. Свикнаха те с купички, лъжички и вече така жално гледат като някой яде нещо.

Много ми е странно АМ номер 2. С дъщеря ми пак аптамил ползвах, обаче съм забравила. На кутията на 1 пише, че в някакъв момент детето трябва да се храни 4х210 мл вода. А на номер 2 3х180мл вода. Момчетата са далеч от тази таблица, те преко сили изяждат на едно хранене 180 мл и после могат да не ядат цял ден, обаче много ми е странна. Ясно е, че се предполага, че има едно заместено хранене, обаче защо другите са с намалена доза?

# 25
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Ние от доста време все сме с възпалено оченце, предполагам, че става дума за слъзния канал-имате ли опит с такъв проблем и как процедирахте? newsm78 Правя масаж след баня, почиствам с марля и физиологичен разтвор, преди с кърма минаваше, но сега и това няма.

# 26
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
хм днес никаква активност, едва намерих темата, че не ми излизаше при нови отговори...

Имахме отново тежка нощ, не знам вече какво да правя. Бебо вече пие доста мляко преди лягане (8 часа), но въпреки това се буди малко преди 11 (може би аз го научих с храненето в просъница), после се започва от 12.30 през час, а след 3 и през по-малко. Не издържах и го нахраних в 3, спа още 2 часа. Бих го хранила, ако знам, че ще е един път за цялата нощ, но така на всеки час ми се вижда безумно да го храня след като е изял 220 мл...Започвам да се притеснявам, бебе на почти 6 месеца да не може да спи повече от 2 поредни часа- това не е ли ужасно за нервната му система? Вече 2 месеца сме така, преди това правеше паузи от по 4-5 часа.

Чудя се и дали да не го изнеса в друга стая- имам чувсвото, че като си легнем при  него се влошава...

в тази връзка ще си позволя да сложа анкета, надявам се да нямате нищо против. От много места чувам, че е заради кърменето това будене...

# 27
  • Мнения: 616
При нас буденето като че ли се преустанови и сега като заспи окончателно към 11 се буди към 4,30 примерно,или за памперс и всичко това след като му избиха 2те зъбчета и после пак спинка до към 8.30..та мисля,че може би е за това-като се събуди НЕ  е гладен!!!Просто мрънка насън примерно-тази сутрин се сетихме насън да го намажем с калгела и се успокои...Просто според мен трябва да се намери причината-глад ли е,наспан ли е просто-играе му се,жаден ли е,иска ли да спи с нас или пък обратното,топло му е студено му е и т.н-дано при нас се задържи това положение и при вас всичко се пооправи-много ми е интересно как по статии чета,че вече бебе на 6м трябва да спи поне по 10 часа непробудно вечер...май е само по филмите  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 1 740
Пипи под будене имаш предвид за хранене предполагам. Защото това, че моя човек се храни от 21:00 чак в 05:00 или 06:00 не значи, че спи непробудно до тогава. Тази нощ се е будил в 1,2,3....просто се размрънква, аз ставам да му дам биберона и той продължава да спи. Когато е гладен обаче този номер не минава Simple Smile

хайде отивам да приготвям пюре и да излитаме навън на слънце.....

# 29
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
Пипи под будене имаш предвид за хранене предполагам. Защото това, че моя човек се храни от 21:00 чак в 05:00 или 06:00 не значи, че спи непробудно до тогава. Тази нощ се е будил в 1,2,3....просто се размрънква, аз ставам да му дам биберона и той продължава да спи. Когато е гладен обаче този номер не минава Simple Smile

хайде отивам да приготвям пюре и да излитаме навън на слънце.....

ами не, имам предвид всякакво будене. Аз не мога да различа винаги дали е за храна. Напоследък пробвам така- давам биберон и го тупкам по гръбчето, ако се успокои бързо и заспи, приемам, че не е гладен. Ако реве и едвам се успокоява или изобщо не се и ззапочне да се буди през 15 мин, значи е гладен. Това при нас като че ли е към 2-3 часа. И се чудех дали ако спра да го храня, че отвикне да се буди, но засега няма такъв ефект Sad

чудя се и за Дормикинд, давала съм, ама несериозно- примерно 2 поредни дни по 1-2 таблетки. Все го забравям. Дали да го почна системно, или да не го тъпча с боклуци...

Общи условия

Активация на акаунт