Августинчетата дупета надигат, скоро няма да се стигат!

  • 23 713
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 901
Пипи2014, в притоплянето няма нищо страшно. Мен по би ме плашело да ми реве детето от глад и аз да се суетя, че не съм готова с яденето. Един съвет за бързо претопляне: Вадя от хладилника тенджерката със сварените вчера или онзи ден зеленчуци и в бурканче от лютеница (300-400  мл ли беше?) слагам с виличката каквито и колкото искам, а вместо бульончето от тенджерката, с което са вряли, наливам вряла вода от каната и пасирам. Температурата е достатъчна за ядене на момента, но изстива бързо. Затова, като пресипя пасираната смес в бебешката "чашка за сервиране", която ползвам за да измервам по-лесно порцията, нея я топвам в дълбока чинийка с вряла вода пак от каната, и така се поддържа Т, може да сменя водата с нова по някое време. Най-често процедирам така. 1-2 пъти до сега съм претопляла и в микровълновата за 4-5 секунди.

Момичета, какви килограми споменаватееее...  CryАз, ако видя на кантара над 7 кг  Praynig ще бъда във възторг! Днес ядохме зеленч. пюре на обяд с десерт 1 хапка смачкан банан (новото за следвашите няколко дни), а следобед - овесена кашичка с домашна круша, 40 г само приготвих и се посрещна с възторг.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 110
Сетих се по тоя повод един въпрос. Мамите с големи батковци (примерно 5-7-10 годишни), свободно ли кърмите бебоците пред тях? От каква възраст започват да разбират и вече не се събличате пред тях голи (все пак жени, а те "мъже")? Понеже имам момче, а в нашия род само момичета и нямам никаква представа...
Да, кърмя си пред тях. Обясних им, че това е нещо напълно естествено, майката да дава храна на детето си и че те също така са хранени. Не се притесняват, всъщност въобще не отразяват процеса вече. Онзи ден, като захраних Миа и Тони казва на Жорко като се прибра: "Жорко, мама даде днес на Миа човешка храна..."  Joy
Иначе отдавна вече не се разхождам гола пред тях. Все пак са си "мъжлета".

Миа е наддала само 200 гр. за този месец. То беше ясно, че няма да наддава все по 700гр., но и на мен ми се видя малко. Педиатърката каза, че добре си наддава, така че реших да не се притеснявам. В момента е 7350 и 68 см.

Днес дадох картоф, тиква и една мерителна лъжичка АМ. Стана доста течно и трудно се маневрираше, но иначе се прие малко по-радушно. Утре пак ще пробвам така.

# 692
  • Мнения: 109
Ехоооо! Още ли спите?!
Дребосъчка се субуди в 6.30 с баща си, закуси и към 7.30 пак заспа. Аз пък се разсъних и реших да мина една тема за държавния (той ще е чак юли, ама като мина сесията гледам да си помогна, че знам ли с какво време ще разполагам после  newsm78 )
Вчера и двете бяхме по доктори. Аз на ендокринолог (уж съм по-добре; другата седмица ще пускам изследвания, за да видим дали наистина е така; и се надявам максимум още десетина дни ще съм на терапия), а беба на алерголог. Представете си експертното мнения "ами както е започнала кашлицата, така ще отшуми!!!"  #Crazy Не му разбирам, и наистина се надявам да е така, но все пак трябва да има някакво обяснение, не мислите ли?! Засега сме щели да я наблюдаваме, да съм правела промивки на носа и да давам стодал. Споменах, че кашлицата започна като спрях да кърмя - нямалл връзка. И ЛЛ така каза. Аз обаче (сигурно си внушавам) имам чувството, че има. Затова и толкова упорито се цедя (вече 29 дена - и аз се нареждам в кандидатите за тиквен медал  Joy ), като се надявам като почне пак да приема кърма, всичко да отшуми. Шантава работа!  Joy
Ах, тези свеките!  hahaha Моята като ми беше на гости, разбрала - недоразбрала, тръгнала да ме съветва "Едно време на жените им пристягаха гърдите, ти защо не опиташ?" Аз: "Ами то така ще си спра съвсем кърмата, пък и знам, че е вредно.", а тя: "Ааа, ама ти не искаш ли да я спреш?!" Какво да ви разправям!  hahaha
И мен винаги са ме дразнели коментари за кърменето - не само по мой адрес. Особено в началото, като се срещнехме с разни познати по улиците и като се "провикнат": "Еее,как е?! Имаш ли кърма?" много се дразнех - смятам го за нещо доста лично, което не е нужно да става обществено достояние. Както и да е....
Миналата седмица за пръв път изведохме беба извън града (до Варна). Нямаше как да й приготвям пюре, затова взехме готово на хипп (тиквичка с картоф, че беше вече въведено). Е, няма такава отврат! Нито тя го яде, нито аз! Ама, не смеех да споделя, че мислех, че само на мен така ми се струва. Сега и Пипи като каза, обаче.... И в този ред на мисли - за да не остават недопасирани парчета, аз първо понамачквам с виличка (независимо какъв е зеленчукът) и тогава пасирам. Обикновено задушавам по време на сутрешната й дрямка. После ако се наложи само претоплям (ползвам уред за готвене на пара и там има такава опция, но бих ползвала и микровълновата, ако много бързам).  И пасирам непосредствено преди да я нахраня.
Аз също започвам да се замислям за жълтъка. Досега съм въвела картоф, пащърнак, тиквичка, тиква и ябълка. Мисля да продължа с морков, броколи и пипер (какво мислите за пипера на пара?), после и ориз (може би варен и пасиран)с комбинация от зеленчуци; Докато минем този план, беба ще е на 7м. и половина и ми се струва редно да включа и жълтък или месо - ще го обсъдя с педи, но ще с радвам да споделите и вие какво смятате да правите по този въпрос. И каши още не съм започнала да давам - дано не изоставам много, но мислех като стане на 7м. тогава. Късно ли е?
Друго, друго - не се сещам сега. Отивам да чета, докато госпожицата още спи. Хубав ден от мен!  Hug

# 693
  • Мнения: 2 104
Добър ви ден!
Написах цял ферман и още имаше да пиша и батерията падна и всичко се затри  Crossing Arms
Не знам кога ще имам време да пиша пак толкова дълъг пост  Crazy  Confused

# 694
  • София
  • Мнения: 357
LiNa07, много е кофти пюрето картоф с тиквичка и не само на Хипп, а и на ДМ. Аз от 2 дни слагам повече от това пюре и по-малко морков или тиква (защото Ники тях много си ги обича), обаче отказва да яде - до преди малко го мъчих пак - дави се, дори веднъж каза ''бляк'' hahaha и върна погълнатото. Та реших - повече готово пюре тиквичка с картоф - не. Ще купя или био тиквички, или ще чакам чак като им дойде сезонът.
mama irina, ще чакаме дългия пост, когато ти остане време Peace

# 695
  • Мнения: 11
Lina, и аз включих жълтък,тъй като желязото на бебенце беше ниско и реших да не го лишавам. Понесе му добре. Май вече и за месо мисля.....но аз не кърмя вече, а в кърмата има желязо, което се усвоява на 70%, а от жълтъка само 30%, а от зеленчуци 10.

# 696
  • Мнения: 334
И на Дани сега  му дадох на Хип тиквичка с картоф и му се догади. За втори път се мъча да му дам, ама не го харесва. Така че и аз като теб, ижинка ...или ще чакам сезона или ще го бъркам с неща , които обича. Има на бейбвита тиквичка с царевица, не знам дали струва, но може да го пробвам дали ще му хареса.

Каши продължава да не иска. Не знам какво да го правя вече....

# 697
  • Мнения: 109
Може пък наистина да е от комбинацията с ориза (защото домашно си е много вкусно   chef ) Не бях обърнала внимание, че има и ориз вътре, че и рапицово олио .... Добре, че отказа да го яде, че щеше да ми наруши схемата със захранването  Joy
Забравих да си похваля момичето - нали ви казвах как се приспиваме на ръце и как го смятах за нещо съвсем естествено? Е, преди седмица я приспивах за нощен сън, а тя мрънкоти, нервничи и т.н. Накрая се изнервих и реших, че не ѝ се спи. Оставих я на креватчето, тя ми се усмихна и заспа.  Laughing Иска да е самостоятелна вече  Joy И оттогава насам си заспива все самичка. Само на два пъти ѝ разказвах приказка вечер (за принцеса Ванеса  Heart Eyes - и тъкмо тръгвам да си развихрям фантазията в какъв дворец живеела принцесата - и тя заспива...) Голям майтап!

# 698
  • Мнения: 519
Хелоу!!! Да кажа за тиквичка с картоф - беба яде на Гербер. На мен ми се стори ужасно, но тя го хареса. И обратното - тиква с картоф на Хип - толкова ми се стори ок,  а бебата не та не Simple Smile
Да попитам отново - някой беше питал за плодовете кой как дава, и на мене ми е интересно, ама май никой не се произнесе....Simple Smile

# 699
  • Мнения: 334
Хелоу!!! Да кажа за тиквичка с картоф - беба яде на Гербер. На мен ми се стори ужасно, но тя го хареса. И обратното - тиква с картоф на Хип - толкова ми се стори ок,  а бебата не та не Simple Smile
Да попитам отново - някой беше питал за плодовете кой как дава, и на мене ми е интересно, ама май никой не се произнесе....Simple Smile

Аз сутрин между 10-11 часа давам по няколко лъжички плод-между храненията.Яли сме до сега само круша и ябълка. Има ги и смесени. Но задължително давам всеки ден плодове.

# 700
  • Мнения: 834
Аз давам плодове следобед - или преди млякото, или между две хранения. Дала съм ябълка, круша, слива и малко банан, и почти винаги смесени - сливите са фаворит  Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз плод давам в кашата или за десерт след зеленч. пюре.

# 702
  • Мнения: 44
Така като ви чета, май само аз не пасирам пюретата - мачкам с вилица и хич не ми пука, че можело да има някакви малки парченца. Ами че нали трябва и да се научи да дъвче госпожицата - има вече 4 зъба в устата си ( двата отдолу са вече големи, а тези дни избиха и двата горни). Плодовете ги давам СУРОВИ на големи парчета удобни за гризане - голям кеф! Гризе ги като мишка и си чеше венците, а ако отхапе по - голямо парче и го мачка с венците. Освен това започнах да давам по малко каша следобед и добавям намачкан плод вътре, но така не й харесва особено - чака си накрая парчето круша или ябълка  Laughing А сладкият картоф при нея свърши чудесна работа за регулиране на изхожданията.  Mr. Green

# 703
  • Мнения: 519
Аз мъча сега ябълката. Давам я преди следобедното мляко. Приемала се била добре от децата, да бе да. Още ден да мине и ще предложа друг плод......може би слива или круша...или банан. Дано й се хареса на мрън-мрън.

Едит: Каминг, то не е много за радост това с килограмите, мен ако питаш. То и под нормата да е бебето не е хубаво, но моята шматка нали все гони горните граници, че и отгоре, та тия притеснения са ми много чужди. Все съм в драма прехранвам ли я, сега и с кашите ще изчакаме.

Последна редакция: пт, 20 фев 2015, 16:57 от Nutty

# 704
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Лелее, чакайте, кога стигнахме 47 страница! Последния път като погледнах бяхме на 39та!  Grinning

Да си дам предложение за нова тема, че скоро ще сме я изписали:


"На дървото никнат пролетните пъпки, а на АВГУСТИНЧЕ- първи зъбки!"


Моят човек напоследък сутрин е много кисел, явно тогава го мъчат зъбите повече. Сега като по чудо лежи до мен и се усмихва, обикновено и вечер към 6 е много кисел.
Някой правил ли е домашно пюре от тиквичка- има ли някакви особености? Мисля да я нарежа на няколко парчета и на уреда на пара- сигурно става по-бързо от картофи?

Откакто бебоците опитват зеленчуци разредиха ли си изхожданията? Бебо от 3-4 на ден сега е..не знам, от 2 дена не е акал Sad Сега чувам яко пръцкане и напъване и мирише, дано успее и да се изака, да нямаме пак писъци от запек. Кога е редно да им помогнем с термометър и има ли риск да станат "мързеливи" червата така?

Общи условия

Активация на акаунт