45 Дни болничен

  • 7 545
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Предстой ми излизане в 45 дни болничен ,който ми се полагат за майчинството.Работодателя ми ли се занимава с оформянето на документите или аз трябва да ходя в ной да подавам някакви документи за майчинство ? 45 Дни от гинеколога ли трябва да ги взема или от личния лекар? И след това след раждането ли трябва да отида за другия  болничен от педиатър на децата?
Чакам близнаци първа бременност,след тези болнични ли ще започне изплащането на майчинството?
Освен майчинството ,еднократната помощ за родено дете и детските друго полага ли ми се ?

# 1
  • Мнения: 132
Здравей!45 дневния болничен ти се издава от гинеколога,след като родиш болничния е от родилното отделение-42дни  последния трети е от личния лекар!Имаш право на майчинство,детски и еднократна помощ,но детските и еднократната помощ се издават след издаване на актовете за раждане!Това е от мен!

# 2
  • Мнения: 122
И аз сега се боря с тези болнични. От 1ви Януари 2015 лекарите подават болнични по електронен път. На теб ти дават болничен лист, който да предадеш на работодателя. Работодателят от своя страна трябва да подаде декларация в НОИ. Та в крайна сметка, наблюдаващият лекар ще ти подаде болничния в НОИ, ти единствено трябва да вземеш от него/нея болничен лист, който е поускори извинителна бележка и да го занесеш на работодателя ти. След раждането от болницата ще ти издадат още един, а след това и педиатъра трети. Ти само трябва да си вземеш извинителната бележка (при мен беше бяла бланка, на която пишеше болничен лист) и да я занесеш на работодателя.

Надявам се тази информация да ти е от полза.

# 3
  • Мнения: 1 565
И аз сега се боря с тези болнични. От 1ви Януари 2015 лекарите подават болнични по електронен път. На теб ти дават болничен лист, който да предадеш на работодателя. Работодателят от своя страна трябва да подаде декларация в НОИ. Та в крайна сметка, наблюдаващият лекар ще ти подаде болничния в НОИ, ти единствено трябва да вземеш от него/нея болничен лист, който е поускори извинителна бележка и да го занесеш на работодателя ти. След раждането от болницата ще ти издадат още един, а след това и педиатъра трети. Ти само трябва да си вземеш извинителната бележка (при мен беше бяла бланка, на която пишеше болничен лист) и да я занесеш на работодателя.

Надявам се тази информация да ти е от полза.
Да благодаря ти много в петък съм на преглед и ще говоря с лекаря ми,който следи бременността ми ,дали няма направо да ми даде 45 дните ,7 дни не ми стигат от сегашния болничен ,но сигурно и без това ще раждам по рано.Надявам се да нямам проблеми с тези болнични .

# 4
  • Мнения: 1 557
Болничният лист се издава точно 45 дни преди официалният ти термин. АГ-то може да ти го измести максимум 1-2 дни и то пак е израз на добра воля. Ако родиш по-рано от термина, дните които са останали от тези 45 дни се прибавят към 3-тия болничен издаден от педиатъра на бебетата ти.

Декларациите се попълват при работодателят ти и той ги предава в НОЙ.

# 5
  • Мнения: 11
Момичета искам да попитам бременна съм в 8-я месец водя женска консутация в клиника Щерев София платено,и с направление в градчето което живея.Интересуваме ме понеже тази лекарката при която ми е направлението ми издава бплнични всеки месец и сега ще ми издаде и този болничен 45 дни преди термин.От часната клиника която ходя нали няма да пратят директно този лист в ной без да ме уведомят.Или трябва да ги предупредя че от друго място ще ми го издадът.Че ме притеснява да не стане някоя засечка Sad

# 6
  • Мнения: 122
Аз бих ги уведомила за всеки случай. По принцип, щом си на частно при Щерев не би трябвало да ти издават болнични.

Общи условия

Активация на акаунт