МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 94 957
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Ванилия, честито! Страхотна новина!

Жива и здрава да е малката Вая и мноооого радост да ви носи! Party

# 706
  • Мнения: 616
Благодаряя  Laughing

Аз имам пак "процедурен" въпрос...
След третото раждане по-рано ли спират т.нар. лохии, или няма зависимост?

Момченцата ги няма вече 10 дена, и въпреки че оценявам тишината и спокойствието, вече ми липсват... още 10 дена има, преди да ги видим, и ще ходим за кратко на моренце, на Каваците, и после пак около 20 дена няма да ги има.

# 707
  • Мнения: 7 917
Аз имам пак "процедурен" въпрос...
След третото раждане по-рано ли спират т.нар. лохии, или няма зависимост? ...
Аз не съм забелязала зависимост, с второто бях с кървене, най-ужасно около 40тия ден... виж назад в темата коментирахме третото раждане и "следраждане".

ПП: И на  мен децата ми липсват, но така са ми разграфили летния график, че се научих да се радвам на всяка минутка тишина и "мое" време Simple Smile

# 708
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Не вярвам да има каквато и да било зависимост между поредността на раждането и продължителността на лохиите.

При мен и трите пъти бяха по 5-7 дена, и то при положение, че първите 2 пъти бях със секцио. Тъй че...

И въобще, както отдавна се заключава във форума, всяка бременност и всяко раждане са си сами за себе си.

# 709
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И трите пъти бях с "безкрайни" лохии.  ooooh! По 40 дни все, че и повече. Въпреки, че първия път бях секцио и уж щеше да е кратичко, щото ме били изчистили... глупости!  Whistling
И трите пъти цикъла ми дойде по различно време.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 701
При мен след третото раждане лохиите бяха повече,към 7-8 дена обилно и после зацапване още над месец,също и цикъл ми дойде най-бързо,след 4 месеца,въпреки,че кърмих. С първите две до края на кърменето нямах цикъл,а лохии имах 3-4 дни,след това малко зацапване още месец.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ванилия, честито за малката принцеса Party! Страхотна новина!

и цикъл ми дойде най-бързо,след 4 месеца,въпреки,че кърмих. С първите две до края на кърменето нямах цикъл,а лохии имах 3-4 дни,след това малко зацапване още месец.

А при мен - обратното; предните пъти ми се възстанови цикълът още към 7-8 месец, независимо, че проодължавах да кърмя. Този път все още нямам, а Лора е почти на годинка. Peace

Благодаря за полздравленията за прохождането й.  Hug Похвалих се и диването реши, че не иска да ходи - два дни, след като проходи, се научи да пълзи и сега това е на дневен ред. Прощъпулникът се отлага. Mr. Green

# 712
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
При мен кръвта явно е в недостиг, защото и цикъл нямам по 2 години след ражданията. Предните 2 пъти така, а и сега още нямам с Никольо, който е вече почти на година и половина реално и на година и три к.в. Естествено, дължи се на кърменето. При мен стават големи „катаклизми“ през тоз период.

Иначе, като казвам, че лохиите са ми по 5-7 дена, имам предвид всичко. Интензивният теч е само 1-2 дни. Лекарите ме гледат като изкопаемо - ше речеш, че съм единствена.

Не страдам от анемия, нито имам някакви проблеми с кръвосъсирването, така че - въпрос на организъм явно.

...два дни, след като проходи, се научи да пълзи и сега това е на дневен ред. Прощъпулникът се отлага. Mr. Green
Колко познато! И Калина беше тъй, а сега и Нико прохожда на два пъти, но вторият път вече окончателно и почти безвъзвратно (попълзява чат-пат все още, но предимно се патрузи). Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 713
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не е въпрос на колко кръв или дали жената има анемия. Simple Smile В случая хормоните играят основна роля колко ще продължат лохиите и колко време цикъла ще липсва (със или без кърмене).

# 714
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Не е въпрос на колко кръв или дали жената има анемия. Simple Smile В случая хормоните играят основна роля колко ще продължат лохиите и колко време цикъла ще липсва (със или без кърмене).
Да, и аз това написах (хормоналните промени по време на кърмене и след раждане), но не е там въпросът. Въпросът е, защо при мен тези промени са такива и хормоните действат така, както действат, докато при други майки, които кърмят по същия начин, не се получава същият ефект.

Знаем, че при кърмене главното действащо лице е пролактинът, но вероятно се отделят и други хормони при мен, които не се отделят при повечето майки (кърмачки), или пък обратното - при тях да, а при мен - не. Разсъждавам си само, не е нужно да ми отговаряш

Наистина ли прие сериозно това за „малокръвието“? Беше бъзик, но явно във форума тонът ми се губи. Laughing

# 715
  • Мнения: 9 595
Относно количеството и продължителността на лохиите, основно значение има начинът на раждане. Колкото по-естествено и без травми, толкова по-кратки и слаби лохии.

# 716
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мяуче, много се губи в писаната комуникация.  Wink А какво ли не съм срещала из тоя форум, таааа... прощавай... Peace

Хормоналния баланс при всяка жена е различен, също така се влияе от съвсем леки външни и вътрешни промени.

Не съм убедена, че има пряко отношение към начина на раждане.

# 717
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Относно количеството и продължителността на лохиите, основно значение има начинът на раждане. Колкото по-естествено и без травми, толкова по-кратки и слаби лохии.
Амне, ако беше тъй, при мен последния път трябваше да е различно (2 цезарови и едно нормално раждане имам).

Нощни очи,  Peace!

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Аз първото го родих със секцио, а второто нормално и все съм имала оскъдни лохии по 20 дни. Разликата е, че след първото и цикълът ми дойде веднага след лохиите ( не кърмих ), а втория път Калоян беше на 8 месеца ( но сучеше по 10 пъти на ден Crazy . Тогава се и опитахме да забременея с третото, но нищо не се получи 4 месеца..

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте, многодетни мами!
С гордост се присъединявам към вас Simple Smile
Имам 3 дечица - момче на 3г. и 3м. , момиченце на почти 2г. и още едно момиченце на няма и 8 м.
Трудно ни е, но си е голяма благословия. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт