Бебе Михаела ни е на късмет и ведро продължаваме напред! Термин АПРИЛ - Тема 13

  • 26 882
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 982
Рози   bouquet
Аз съм решила да взема Мустела. Предния път почнахме със себамед, но много трудно се размазваше и се отказах. Много съм доволна от шампоана и кремчето за дупе на Мустела - голямата разфасовка ни стигна за 6 месеца. Бюбхен ми се струваха много лепкави. Бочко, ни беше мазно и не попивапе добре. В Ремедиум има сега за 48 лв. комплект първа грижа за бебето с подарък чанта с 4 продукта, към него съм се насочила. На баткото взимам А-дерма за суха кожа, тъй като има дерматит, така че ако се наложи имам и по-силни мазила и шампоан.
И аз много се чудя за Окръжна в Сф, не съм решила още, зависи в коя седмица ще тръгне раждането. Преди 36 отивам в МД със сигурност. Със сигурност където и да идем, никой няма да ни върне  Laughing Laughing Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 982
Записвам се и аз.
Днес от следобяда насам чувствам леки болки много ниско, както преди МЦ, но лекички, даже на моменти ме болеше и леко кръста отдясно.Мислех да пия Но-шпа, но тъй като е само на моменти се чудя дали да не си изтърпя, все пак не е болка за умиране.  newsm78
Пий но-шпа и полежи. Ако не мине утре отиди на преглед.

# 18
  • Мнения: 19
Запис и от мен в новата ни тема Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 415
А някой чувал ли е, че се спира вносът на серията за бебета на а дерма. На мен така ми казаха в ремедиум и субра.

# 20
  • Мнения: 164
Много хубааво заглавие на темата  newsm10
Леле мамита...като фурии сте! Кога я пуснахте, кога стигнахте втора страница  Mr. Green

Шльоки, браво за хубавите изследвания..явно е било съдба да не можеш предният път да се изпишкаш  Joy


п.с.- лелее аз толкова често пиша от телефона, че изобщо не знаех, че част от иконите се мърдат..като тази например   bouquet хахахаха е нищо...тук таме са били не по предназначение значи  Joy

# 21
  • Мнения: 320
Запис, страхотна тема Рози   bouquet

# 22
  • Мнения: 269
Привет в новата тема!
Някой в последните страници подхвана пак темата за количките, та да си питам и аз. Колебая се между 5 и всяко мнение ми е полезно. А вариантите са:
Tutis Zippy Sport
Tutis Zippy Natural
Adbor Zippy
Adbor S Line
Coletto Marcello
И за петте гледам вариантите 3 в 1.

А за козметиката за бебета - шампоанче и евентуално нещо за овлажняване на кожата ( не знам още ще ползваме ли такова) + нещо ако се подсече, друго трябва ли?

# 23
  • Мнения: 165
Хайде и аз цоп в новата тема.

Да се изкажа по всички въпроси  Flutter

КГ - ами от 53 днес се премерих 64, чувствам се слонче, но какво да се прави важното е да сме добре Simple SmileНе ми се яде почти, но качвам. Предимно плодове и зеленчуци и чат пат ММ ме лъже да ям пица. За 2 седмици и 2 буркана с мед изядох...та калории има от къде да дойдат. Закусвам сушени плодове и с кисело мляко, което пак си е захар, та ясно е
За Щерев и неонатологията и аз си я харесвам болницата,а лекарите, ами като у нас съм си. Много ми е спокойно, но няколко пъти вече го обсъждахме с моята лекарка. тя каза че нямат условия за отглеждане на малки бебета. Т.е може да родиш, но имат сключен договор с Токуда и ги карат там, ако няма места там в педиатриата, 1 градска и така по ред на номерата. Вчера пак и се оплаквах, че не знам къде да раждам и тя каза - устискай до 35 седмица поне, след това може да се оправим, но преди това директно заминаваш в МД или Токуда, транспортирането на малко бебе е опасно, особено ако остане без кислород. Трябва задължително да има и транспортен кувиоз, т.е сложно е. Иначе имат кувиози, но те са различни от кувиоз за малко бебе и кувиоз за интензивни грижи и такъв за отглеждане...
За Неонатологиите - да МД е най- добрата от държавните, а Токуда от частните. В педиатриата също карат бебета от други държавни болници, защото МД не приемат, ако не са родени там. Даже си го пише някъде по сайта им. Да не говорим, че имат малко странно отношение към бебетата инвитро, отношението им е стряскащо на моменти. Имат особено мнение и за пациенти на Щерев , то май и в Токуда е така ( съдя от двата ми прегледа там при двама лекари, които като им казах, че се следя в Щерев направиха физиономии - нещо от типа на ужас)  #2gunfire
За количката за близнаци- ние взехме ABC Zoom design- бежова целия комплект барабар със столчета за кола, зимните кошове, комарници и прочие. Много светло бежова, че всички колички за близнаци са ми се черни и сиви. Отделно една приятелка ни даде Маунтин Бъги, ама нещо ми е много грубо и странно. Иначе мисля живи и здрави догодина да я продам АБЦто и да вземем Макларън, че е много лека, но пак грозничка...до тогава има време
За раждането - аз съм се притеснила че моите хубавци са главично и двамата, да не би да вземе на някои да му хрумне да раждам нормално  newsm78, та се пазаря с лекарите. Много се притеснявам, че не знам къде да раждам и как да кажа на пример на лекаря който ме следи от Шейново, че не искам да раждам там. За сега чуденето ми е Шейново след 36 седмица планово секцио и Токуда преди това. Но все повече си мисля, че емай е по- добре да не си го причинявам и да съм в Токуда във всички случай.
За козметиката На мен Мустела не ми понася, става ми кожата се едно е с кир и падат едни чернички...не знам бебешката как е, Имам това македонското кремче, едно на бочко, Мисля да купя Бюбхен и да пробвам, пък после ще видим кое понася и е най- добре. Понеже ще е топло ми се иска да избягам от зехтина, иначе ми го препоръчаха много от познатите с бебета.
Малко за мен - ходих да си правя едни изследвания по повод дозите на клексана в НКБ и коментара на проф. Паскалева е - да не се слага епидурална упойка. Сега се чудя - епидурална ясно, но спиналната нали е на същия принцип и тя ли отпада? Тогава ми остава пълна...Според нея има риск при вкарване на катетър в гръбнака после да се образува тромб и за това трябва да се избягва... Thinking Ох, май забравих какво друго щях да пиша... Като се присетя пак ще се включа.

# 24
  • Мнения: 479
В Ремедиум има сега за 48 лв. комплект първа грижа за бебето с подарък чанта с 4 продукта, към него съм се насочила.
На Мустела ли е този комплект?

# 25
  • Мнения: 487
Васе ,кажи моля те защо не се слага пудра на дупето?Не съм наясно явно с козметиките и може би трябва да попрочета повечко.Поздрави за сладкото заглавие.

# 26
  • Мнения: 164

Малко за мен - ходих да си правя едни изследвания по повод дозите на клексана в НКБ и коментара на проф. Паскалева е - да не се слага епидурална упойка. Сега се чудя - епидурална ясно, но спиналната нали е на същия принцип и тя ли отпада? Тогава ми остава пълна...Според нея има риск при вкарване на катетър в гръбнака после да се образува тромб и за това трябва да се избягва... Thinking Ох, май забравих какво друго щях да пиша... Като се присетя пак ще се включа.
Аз си мисля, че ако епидуралната ти е противопоказна, то би следвало същото и за спиналната..все пак техниката е почти една и съща..
Мен лично тези упойки в гръбнака (незнайно защо) но ме плашат повече от естественото раждане без упойка. Уж нямам страх от игли...ама да му се невиди да ми боцкат гръбнака ми се струва ужасяващо  #Crazy

# 27
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
на лекциите не ви ли говориха за това до къде влиза иглата при епидурална и до къде при спинална? Не е опасно, няма да останете инвалиди Simple Smile За мен пълната е живия ужас с тази интубация, пък не дай Боже да се наложи назална намеса Sick

Близнашките мами, да ви успокоя, че тук всички близнашки раждат естествено, ако има шанс за естествено. Секцио превантивно или по желание няма. Моя приятелка роди близначки миналата година, съвсем естествено:)

# 28
  • Мнения: 590
Някой ми е излъгал бебетата, че нощем най-полезно за здравето е утринна ведрина и сега практикуват. Понеже крачетата им са събрани долу под пъпа ми, трудно различавам коя ме подритва на моменти, поне да им давам индивидуални насоки в тренировките.
Момичета, забелязали ли сте колко скъпи и грозни са детските дрешки в България? Ами грозни са! А вносните с хубав дизайн са скъпи - сори, но в Англия са по-евтини, като гледам цени,въобще не отварям дума за стандарт на живот и равнище на доходи. И само на мен ли дизайнът на детски пердета и дрехи ми се струва тюркско-алтайски? Опитвам се да си намеря детски бежови пердета тип Икеа с картинки - еми не: имам избор мечета, рисувани в началото на миналия век и феи, някои от които облечени кичово като арабската представа за дисни принцеса. Едни феи харесах  без ориенталски привкус - ами те струват 170 лв две къси перденца. Абсурдно!!! То е направо обида за интелекта човек да ги купи, все едно си окачам табелка: "Тъпа съм, ела и си вземи колкото пари ти трябват!"
Помня едно момиче каза, че комплект за изписване на едро струва 10 лв, на нас ни го продават за 47 лв. Миналия месец тръгнах да купувам яке за племенничето ни - бебешко, 6 м. Само едно изглеждаше прилично,те вярно бяха пообрани вече, и то струваше... 60 лв, хора!!! Шейсет лева, трийсет и малко евро! Все едно щях да купувам екип на Шарапова, с автограф! Якенце за шестмесечно бебе, което се носи 3 месеца в живота!

 Как се справяте с пазаруването вие, какво е вашето усещане?
 Има ли и нормални магазини или само онлайн разпродажбите от белите държави са спасението? Сега забравих да уточня - аз съм собственик на бизнес, средства има. Просто именно бизнес мисленето сочи, че едно нещо струва, колкото струва, а не майка си и баща си, защото имаш парите да си го позволиш. Въобще темата ми е защо са грозни и скъпи в сравнение с други ЕС страни, не "ами те хубавите неща са скъпи". Скъпи са в България, ама защо?

Последна редакция: пт, 06 фев 2015, 01:03 от Смехорани

# 29
  • Мнения: 648
Рози, страхотна тема, благодаря   bouquet дано само хубави новини има в нея  Praynig
Аз днес бях на ЖК 28 и 5 дни- бебето е 1600кг, не се спря, всичко е нормално и си върви една седмица напред.
За зодиите- вкъщи сме зоопарк: мъжа ми стрелец, аз раче, баткото рибка, малката козирог, бебето живот и здраве ще е овне  Crazy
Относно козметката- в чуденка съм. Насочила съм се към Себамед, Мустела или А дерма, но ще погледна и бебешката в Зоя.
Килограмите- 10 отгоре, дано не превиша 15 за бременността, защото ще е трудно свалянето, но предвид времето няма начин за разходки
Стискам палци, както на близнашките мамчета, така и на всички други да изкарат максимално седмиците си и да са спокойни  Hug

Общи условия

Активация на акаунт