ПАРИЖ 10

  • 54 548
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 5 983
Т.е 18 евро за градините+двореца - комбиниран билет, така ли?

4-5 часа само Версай, да. Просто се чудя, дали да ходим до там, защото сме организирана група и за Версай ще има време само последния ден. Полетът ни е вечерта в 8ч., което значи че в 15ч.трябва да тръгнем от Версай. Не знам, дали това време ще ни е достатъчно или ще трябва да препускаме като коне.

# 586
  • Мнения: 1 189
Според информацията тук : http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng , билетът от Буве до Порт Майо в Париж , закупен он-лайн е 15,90 евро и важи и в двете посоки./ Някъде бях чела, че е 16 евро на човек в посока. Така ли е или бъркам?

# 587
  • Мнения: 6 031
Според информацията тук : http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng , билетът от Буве до Порт Майо в Париж , закупен он-лайн е 15,90 евро и важи и в двете посоки./ Някъде бях чела, че е 16 евро на човек в посока. Така ли е или бъркам?
15,90 е на посока, закупен по нета.
На място е 17 евро на посока.
Вероятно инфото за 16 е старо.

# 588
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 780
Според информацията тук : http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng , билетът от Буве до Порт Майо в Париж , закупен он-лайн е 15,90 евро и важи и в двете посоки./ Някъде бях чела, че е 16 евро на човек в посока. Така ли е или бъркам?
Билетът е 15,90 на човек, ако е закупен онлайн (17 евро, ако е на гише).
Важи за двете посоки на пътуване - Париж - Бове или Бове - Париж, но не е двупосочен (отиване и връщане). Тоест, трябва да купиш два - един за отиване и един за връщане, като няма значение кой в коя посока ще ползваш - няма специален билет "Париж - Бове" или "Бове - Париж".

Дано да съм го обяснила добре  newsm78

П.П. С Мимии сме писали заедно  Grinning

# 589
  • Мнения: 1 189
Според информацията тук : http://www.aeroportbeauvais.com/bus.php?lang=eng , билетът от Буве до Порт Майо в Париж , закупен он-лайн е 15,90 евро и важи и в двете посоки./ Някъде бях чела, че е 16 евро на човек в посока. Така ли е или бъркам?
15,90 е на посока, закупен по нета.
На място е 17 евро на посока.
Вероятно инфото за 16 е старо.

Благодаря, ще си ги купя по интернет като наближи пътуването.

# 590
  • Мнения: 6 031
Роца, прекрасно си го написала.
Аз в телеграхен стил.  Laughing

Последна редакция: ср, 20 май 2015, 07:24 от Мимии

# 591
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 780
Мимии, с удоволствие, тъкмо в неделя и понеделник съм там, ще предам  Hug  Laughing

# 592
  • Мнения: 1 036
Т.е 18 евро за градините+двореца - комбиниран билет, така ли?


Градините са си отделно 7е, както писах по-горе в в комбинирания влизат двореца + двата по-малки дворци.
То ако решиш можеш и цял ден да изкараш във Версай и то без да влизаш в двореца, но според мен за 4-5 часа и ако отидете рано да не ви мине времето за чакане на опашка - ще придобиете добра представа.

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Чудя се дали да не купя билети за автобус тип OPEN TOUR за 1 ден. Видях в сайта им, че можеш да си резервираш предварително дата и да ги платиш онлайн. Само не разбрах билетите принтят ли се.
Мисля, че по този начин за 1 ден ще може да разгледаме най-интересните забележителности в града. Доколкото разбрах в рамките на деня може да се качваш и слизаш колкото пъти искаш.
Заслужава ли си според вас или да ползваме далеч по-евтиното и бързо метро?

# 594
  • София
  • Мнения: 1 861
Аз не съм ползвал туристически автобуси в Париж, но в Дубай, Абу Даби, Куала Лумпур и Сингапур сме ползвали такива и останахме изключително доволни Simple Smile.
Абстрахирай се от цената, защото не всеки ден отиваш в Париж, а и тя е колкото една вечеря. Ще я замениш със сандвич и готово Grinning.
Но по този начин ще добиеш най-пълна представа за града. В метрото не виждаш нищо, градските автобуси те возят по определен маршрут, пеша - колко ще обиколиш-около Сена, Айфеловата кула, Шанз Елизе, а с този автобус наистина ще можеш да видиш Париж в цялата му прелест.
Затова че ако питаш мен си заслужава напълно, още повече можеш да се качваш и слизаш колкото пъти поискаш Peace
Е има и малки неудобства, като попаднете в задръствания, но ако времето е хубаво и автобусът открит ще се любувате отвисоко на всичко Simple Smile

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Много благодаря за бързия отговор.
Съпругът ми  ще е много доволен -  мрази да ходи пеша, особено когато разстоянията са големи.

# 596
  • Мнения: 7
Здравейте! Разбрах, че 25 май - понеделник е почивен ден, тъй като е празник. Може ли някой да каже, когато има празник, организират ли се някакви специални събития?

# 597
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 780
Зависи от празника  Peace. По Коледа има коледни базари, на 14ти юли има военен парад, по религиозните празници има основно служби, по време на китайската Нова година има парад в китайския квартал, по време на празника на музиката (който е работен ден) има концерти навсякъде... Освен това, има най-различни мероприятия, изложения и салони, организирани по време на ваканциите или уикендите, без да има специален празник (напр. в неделя сме семейно на изложение за гийкове  Mr. Green)

# 598
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Привет,
Ако се влиза само в двореца-15е, градините са отделно 7е, ако си купиш т.нар. Паспорт, с който влизаш в двореца, посещаваш големия и малкия Трианон+ селото на Мария Антоанета 18е

Връщам ви отново с въпрос за Версай и градините. Ако имаме Париж Паспорт, за градините се доплаща 7€, включително и лица под 26год. от ЕС. Правилно ли съм разбрала?
Предполагам, че има паркинг за посетителите. Имате ли представа каква е цената и как се заплаща на час, ден?

# 599
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 780
Паркинг към самия замък, доколкото си спомням, няма. Пред замъка има площад, на който може да се паркира, който е стопанисван от общината Версай. Доколкото виждам от тарифирането, плаща се по 0,5 евро на 15 минути през първите 4 часа и после - по 1 евро на час. Но, доколкото си спомням, се пълни бързо, понеже там спират и туристическите автобуси с групите.
Иначе може да паркирате и на други маста из града.

На другия въпрос - ако имате Paris Puseum Pass, имате вход в замъка и в Трианон, но ще трябва да доплатите за градините.

Между другото, като влязох в сайта на замъка, ми излезе предупреждение, че този уикенд се очаква голяма навалица.

И, понеже се разговорихме за катинарите във фейсбука на една дружка, подновявам апела за неокована любов  Mr. Green:
http://lovewithoutlocks.paris.fr/

Общи условия

Активация на акаунт