Разделно хранене!!!

  • 17 632
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
аз и съпруга ми!
разделното хранене е начина за мен, след като свикнеш веднъж ( аз не съм успяла досега и за това съм на тоя хал!). правила съм диети, била съм при д-р Емилова. Винаги връщам килограми и винаги качвам и отгоре.
вярвам на разделното хранене много.
имам приятели, които се хранят по този начин повече от 15години и изглеждат нечовешки добре. тя изглежда на 40 , а е на 52-3
но си трябва и движение.
аз няма да се насилвам този път. само колело и разходки. после искам да включа плуване. и ако отнеме 5 години - нека са 5 години!
никакви напъвания, фитнеси, от които огладнявам, като звяр.
за мен номера е  - леко, помалко, търпеливо....
друго правило е по-начесто да се яде. 

имам си мотив - бебе и почивка в Тайланд!)
освен това мъжа ми покрай мен ( и спокойния ми живот, явно се предава) почна да пълнее, а е висок и атлетичен по принцип.
той също пуфти и иска с мен!
така, че и ние сме тука.

# 16
  • Мнения: 95
и аз съм ентусиаст относно разделното хранене. Ще се радвам да си споделяме разни неща, които сме чели или чули. Преди време бях намерила едни таблици за комбиниране на храните. Ако ви интересуват ще ги потърся и ще ви пиша къде са. А сега сме решили с мъжа ми да си купуваме и Кростренажор, за да съчетавам разделното и с малко спорт, но нещо са доста скъпички.

# 17
  • Мнения: 5 391
Спазвала съм разделно хранене и ефектът беше много добър.Мъжът ми също, той се оказа по-упорит и продължи, аз малко се поотплеснах с тази бременност Embarassed

# 18
  • Мнения: 1 195
Здравейте, от скоро съм в този клуб и много ме кефи страничката:)
все още не съм мамма и не съм на път за момента макар че с приятеля ми активно се трудим по въпроса:)
Та по въпроса с тазделното хранене:)
2 години бях на разделно хранене и свалих около 40 кг.. целта е проста..ако ядеш месо го съчетаваш  с зеленчук (но не и картоф), картофите яйцата млякото се хапват по отделно не се смесва с нищо друго...
ако ви се яде сладичко ...шоколадче ... само натурален...
ефект при мен имаше благодарение на това че си броях калорите...
всичко може да се яде стига да може да се комбинира примерно на закуска може да  хапнете 2 филийки черен хляб намазани с масло или маргарин(тънко) и доматка и краставичка пример, но без сирене:)
Идеята е че примерно при плодовете и зеленчуците може да ядете огромни количества без да се ограничавате, например аз редовно си правя салата от настъргани 500гр. ябълки+ 500гр моркови..количеството е огромно засищаш се, а калориите са малко:))
 

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм си избрала от разделното хранене, каквото съм си харесала  Embarassed и съм доволна от резултата.
Първото е - до обяд само чай и плодове.
Второ. На обяд се опитвам да ям еднообразна храна - в смисъл, не супа, второ и десерт, или нещо готвено, пък с добавки  Mr. Green (примерно със сиренце, колбаси, туршия и пр. сещате се). Ям само едно ястие. По принцип не обичам месо с въглехидрати, така че и това спазвам.
Трето - избягвам сладкишите, полуфабрикати, консервирани храни.
Четвърто. Гледам да ям само един вид плодове на ден.
Имам една книжка. Казва се "Тайните на остлабването", от д-р Иван Топузов. Моят режим е по-скоро базиран на нея. Ако някой се интересува, ще пусна отделна тема, в която ще препиша основните принципи.  bouquet

# 20
 PeaceВасилиса умница newsm78ще пишеш ли основните принципи bowuuето менюто ми за днес ДАЛИ Е РАЗДЕЛНО-до обяд плодове,на обяд супа от зеле със моркови пипер,домати,вечеря пилешко печено със зелена салата и 50гр червено винце.И един въпрос със тази зеленчукова супа може ли хляб черен домашно приготвен от ръжено брашно мая вода и малко сол newsm78

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Може хляб към супата.
Сега ще пусна отделна тема.   bouquet

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз свалих 45кг с разделно хранене и вече 6г. ги подържам.Харесва ми този начин на хранене, чувствам се страхотно.През бременността се хранех разделно също.Мислех, че лекарите ще ме критикуват, но всички приемаха с възхита начинанието ми ThinkingДаже накрая на бременността, лекарката ми която е страхотна мадама ме накара да и обясня режима си на хранене(искаше да започне и тя).Даваше ме за пример на бременните, че не съм напълняла, а аз се червях в чакалнята.За тези които ще кажат, че по този начин се наврежда на плода-детето ми е на 1,5г., досега не е боледувало.Единствено е пил Панадол когато му расте зъб.
 Тъй, че приказките за бременните, че трябва да ядат за двама са измислица NaughtyУспех на всички!

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Биляна, би ли обяснила пък ти на какъв принцип се храниш. Какво ядеш?
А аз като не обичам особено плодове, а зеленчуци предпочитам в сварено състояние... Така става ли?
Не си падам особено по месото, рядко ям и риба. Обичам ориз и то на фурна.
Какъв трябва да е моят режим, така че да се съобразя с разделното хранене...

# 24
  • Мнения: 1 934
Аз свалих 45кг с разделно хранене и вече 6г. ги подържам.Харесва ми този начин на хранене, чувствам се страхотно.През бременността се хранех разделно също.Мислех, че лекарите ще ме критикуват, но всички приемаха с възхита начинанието ми ThinkingДаже накрая на бременността, лекарката ми която е страхотна мадама ме накара да и обясня режима си на хранене(искаше да започне и тя).Даваше ме за пример на бременните, че не съм напълняла, а аз се червях в чакалнята.За тези които ще кажат, че по този начин се наврежда на плода-детето ми е на 1,5г., досега не е боледувало.Единствено е пил Панадол когато му расте зъб.
 Тъй, че приказките за бременните, че трябва да ядат за двама са измислица NaughtyУспех на всички!
ю

Сподели ни режима си на хранене ще си ни много полезна ако искаш разбира се.

# 25
kakvo stana momi4eta newsm78 :money:az ve4e sam -3kg :peace:spodelete vie kak ste  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 870
вапреки 4е не я спазвам то4но #Crazyза мен е успех -3кг Peaceа вие как сте  bouquet

# 27
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Някой ще обясни ли какъв е принципът на разделното хранене?!?
Ясно е, че нетрябва да се сместват картофи с ориз, ориз с хляб, картофи с хляб, месо с картофи, но общо взето това знам. Ами другите храни? Например аз много обичам кисело мляко, с какво мога и с какво не мога да го смесвам?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 870
до обяз само плодове :roll Rolling Eyesедно основно хранене през деня.Млечните продукти и сиренето трябва да се ядат отделно.Може да ядеш боб със хляб. newsm78основно зеленчуци със въглехидрати или зеленчуци със белтачини newsm78ако яденето е без месо може след 20мин. да ядеш плод или 20мин преди храна  bouquet

# 29
  • Мнения: 9 093
Разделното хранене не може да се представи с две изречения, така че най-добре който се интересува да си потърси книжка. Аз лично започнах с книгата на Харви и Мерилин Даймънд, "Сила за живот". Хубаво е да се прочете, защото тук във форума с две думи не може да се пресъздаде идеята, камо ли принципите,. Ето например, някой по-горе беше писал че млечните продукти се консумират отделно. Да, но според книгата ако е възможно млечните продукти дори трябва да се избягват. Ето такива малки детайли са важни в разделното хранене, именно затова препоръчвам който може да си намери книгата, струва към 5 лв, а вероятно на пазара има и много други книги на тази тема.
Иначе, от 10 дни съм отново на разделно, бях спряла за известно време, минах през един период, в който плюсках като невидяла, качих 8 кила и не можах да се позная после...та сега, след тези 10 дни се чувствам като нов човек, просто се усеща веднага. Лентичката долу показва и резултата. Пробвах с ВМ-НВД, обаче ефект нямаше при мен, Не се чувствах добре от всичките тези меса, млека, сирена и мазнини  Sick Сега с плодовете и зеленчуците ми е просто идеално.
Това е, успех на всички които се захващат с този здравословен начин на живот, няма да съжалявате.

П.П Сега като се сетих, един от първите ми постинги във форума беше опит да предам накратко принципите на разделното хранене, Доста голям постинг излезна, ако някой желае може да потърси в мненията ми, още из първите страници...или, аз ще се опитам да си го намеря и ще пусна линк  Simple Smile

Съжалявам, постинга ми е изтрит, няма го никакъв...

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 13:43 от .:.Stef.:.

Общи условия

Активация на акаунт