Приятеля ми

  • 5 768
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 365
Личи си, че не можеш да учиш. И правопис не си научила...

Утре тия неграмотници ще ми реват, че нямало работа в България...

# 16
  • Мнения: 8 827
Оф, бе, авторке, щом още от сега се вживяваш в такива тъпотии, че чак тема си пуснала, как ще я караш нататък? Я го пусни по пързалката! Ако държи на теб, ще хукне да те гони, ако се чуди как да се отърве, поне няма да почувстваш унижението да те зареже заради" старата тръпка".

# 17
  • Мнения: 4 418
...призна че е харесвал въпросната колежка преди 2-3 години...

Помисли си такъв приятел ли искаш, който няма акъл да се сети, че не е хубаво да ти казва подобно нещо.

# 18
  • Мнения: 2 052
От думите ти и действията излиза, че а си го оставила за пет минути без надзор, а ги е натворил тъпотиите. С основания за притеснение или без, връзка, в която се чувстваш така, може да ти вземе здравето и нервите.

# 19
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ех, студентски неволи Simple Smile Колкото и да е детинско и аз бих ревнувала от такава ситуация. Просто ежедневните контакти на половинката с някоя неизживяна тръпка ми се струват нещо, което би ме напрягало.

Но от друга страна не знам какво би могла да направиш в случая, ако те видимо не прекрачват границата. Просто му кажи, че не ти е приятно да я коментира непрекъснато и че ако държи на теб най-добре да минимизира общуването с колежката.

# 20
  • Мнения: 4 418
Ех, студентски неволи Simple Smile

По-скоро женски.  Grinning

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Нали сте последен курс. След няколко месеца приключвате и онази вече няма да се навърта около вас. Като му говориш постоянно за нея си правиш лоша услуга. Така постоянно му напомняш за нея и я натъртваш още повече в съзнанието му.

# 22
  • София
  • Мнения: 412
Прочетох само първия пост и заглавието. И не можах да вникна в проблема, защото през цялото време си мислех само едно - как успяват в днешно време да стигнат до 4 курс с подобен правопис  newsm78

# 23
  • Мнения: 80
Прочетох само първия пост и заглавието. И не можах да вникна в проблема, защото през цялото време си мислех само едно - как успяват в днешно време да стигнат до 4 курс с подобен правопис  newsm78
Сигурно е от вълнение Simple Smile
Иначе по темата: Може би на всяка жена й се иска мъжът й да е като кон с капаци, и да не вижда нищо и никоя друга освен нея. Уви... Освен това сте толкова млади още, така че малко някак е наивна фантазия да вярваш, че това е последния човек в живота ти, та да се вкопчваш така в него.
Еми добре, но питам се, при условие, че си на старта на живота и се окаже, че имаш един нестойностен до себе си човек, струва ли си да се главоболиш? В този смисъл дори следва да си щастлива, че си се отървала, ако си отиде...
Това само ме навежда на идеята, че тук иде реч повече за колежката, отколкото за любимия - съревнованието, егото, контрола и прочие. Всеки ще избяга при такъв задушаващ контрол. Тъй че работата ти е по посока не "как да задържа гаджето", не "как да се отърва от колежката", а да работиш върху себе си. Успех Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6 785
Извинявай, но лапешка работа. Какво си се вторачила в това момиче? Тя сигурно идея си няма, че всеки нейн поглед и жест се тълкуват под лупа. Зарежи шпионажа и си гледай живота. Ако това момче държи на теб, ще е с теб.

# 25
  • Мнения: 2 622
Авторката, била съм в ситуация, подобна на твоята. Моето момче ми говореше за една мацка, която му е съседка и с която, в "пристъп" на умопомрачение, беше преспал в момент, в който решил, че не съм му гадже, (бяхме се карали, но не и разделяли официално), а после се бяхме събрали пак. Както при теб, ме уверяваше, че не я харесва, че било само секс и т.н.... Кажи му в прав текст, без емоционални изблици, какво в неговата комуникация с теб не ти харесва и те наранява. Вариант е да поискаш от него да спре комукация с нея, но при положение, че ви остават само няколко месеца покрай нея....

Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 15:39 от Vittoria_Puccini

# 26
  • София
  • Мнения: 4 349
Личи си, че не можеш да учиш. И правопис не си научила...

Утре тия неграмотници ще ми реват, че нямало работа в България...

Ха, ха, пак за правописа се хвана  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 27
  • Мнения: 96
Здравейте. Извинявам се, че незнам в кой раздел да си пусна темата - нова съм. Simple Smile Но моля модераторите да не я заключват - важно ми е.

И така по проблема :
Жена съм на 23 години, приятеля ми също. Студенти сме в един университет и един и същи курс. Последен - 4. Което ще рече - постоянно сме заедно. Но проблема идва оттам,че в нашия курс има една колежка.. Не я понасям от напоследък и направо си имам усещането,че може да развали връзката ми. Принципно тя нищо директно не ми е направила.. Та ето за какво говоря :

Когато тръгнах с приятеля ми преди 1 година и половина искахме да сме честни един с друг. Та
така ми призна че е харесвал въпросната колежка преди 2-3 години( но не са ходили) . Вече нищо не изпитвал, не я харесвал, не искал нищо общо да има с нея -стана ми криво, но бързо забравих казаното. Но тази година започна съмнението - когато сме в почивка, или стоим някъде да изчакаме до другата лекция тя все е наоколо.. зяпа към нас, мъчи се понякога мен да заговори.. Зяпа към него и се подхилква ( без причина или не - незнам) но относно това - все той забелязва тея признаци, и имам усещането че той я заглежда.. говорим с него за нещо - все ще каже името на колежката.. Все чувам репликата : " ей виж (името на колежката) чака на спирката дай да я вземем " . Съответно аз не давам. Това почти всеки път.. Най- пресен пример от вчера - стоим аз и той и един колега и обсъждахме един изпит и колежката докато говореше по телефона си спря разговора и зад гърбовете на момчетата се навърташе.. Но не ни заговори. Когато му казах вечерта за това- реакцията беше средна ( хем сякаш му достави удоволствие, хем се направи на зачуден).. Той и харесва публикации - а знае,че аз откачам от това... Все на моето момче тази колежка му е в главата, а когато го питам за нея - отрича да я харесва.

Историята ми стана дълга, но повярвайте - незнам какво да си мисля и това ме побърква. Нормално не мога да уча за изпити.. Незнам какво да правя затова искам съвети от вас. Ако нещо не сте разбрали питайте. Благодаря ви Simple Smile

  Щом искаш да разбереш дали държи на теб му предложи да уреди тройка с нея , ако я уреди БЕГАЙЙЙЙ , че с тройка ще го изкараш Висшето.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 580
Не знам, но имам усещането, че като се влюбим жените и започваме да изпитваме някакво собственическо чувство към мъжете си...А не е нужно. Не са кучета на каишка....
Пък и колкото и да го пазиш, то ако го тегли към нея, нищо няма да го спре.
Остави го да прави каквото му е на сърце, а ти си гледай изпитите, защото е важно да завършиш, да имаш добра реализация.
Качвайте колежката в колата, излизайте заедно, запознай се с нея, поговорете - какво толкова. Ако се харесат, да ходят заедно. Погледни се отстрани и се постави на негово място - как би постъпила ти на негово място в подобна ситуация.
Като тази колежка му е в главата, да ходи при нея, не го спирай. Ще потича, потича и ще се върне.
Така като го спираш и като му обръщаш внимание върху това, първо го ласкаеш, че и друга го харесва, след това го караш съзнателно или не да мисли за нея. Като чета, и двамата - и той, и онази колежка въртиопашка са си една стока, ти мисли повече за себе си, не за него.

# 29
  • Мнения: 14 654
Все едно чета за мен и мм, когато бяхме студенти, с тази подробност, че аз съм колежката. Не си хаби нервите, безсмислено е, нищо не зависи от теб.

Общи условия

Активация на акаунт