"Песен за огън и лед" - 16 Лъжи и арборско златно

  • 31 641
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Качулатият нарича Теон родоубиец. Не мисля, че има предвид Старките, с тях Теон няма кръвна връзка.
Тогава октава едно кой може да е наясно, че е много вероятно малкия син на мелничарката е негов? Някой живял в ЗХ преди 10-на години и останал жив до момента. Някой от домакинството на Старк.
Бенджен кога отива на Вала?  newsm78
След бунт, но колко време след бунта?

Пп но пък хич не ми се връзва Бенджен да зареже братята си в черно  Crossing Arms

Защо 10-тина години? 4-5 са достатъчни, все пак става дума за по-малкото дете, едва ли Теон на 9-10 годишна възраст е спал с мелничарката. И пак имам едно наум, че не може да са сигурни, че детето е негово. Теон казва , че е спал един -два пъти с нея, сигурно не й е бил единствения любовник.. Детето трябва да му е "одрало кожата" (как звучи само Mr. Green) за да са сигурни.

# 241
  • Мнения: 9 144
Права си Рикон е на около 5-6 значи примерно малкото хлапе и то на толкова. Не знам дали е било само един-два пъти. Сети се какви ги наплещи Теон на момичето на капитана на кораба, който го откара на Пайк, явно му е било навик.

# 242
  • Мнения: 27
Аз искам да ви върна малко назад (не средновековието  Simple Smile ). Обсъждаше се Вик, жив, нежив, не умрял, или какъв е. Във връзка с това се сетих за Мелисанра, как преглъща отровата дадена и от майстера на Станис. Тогава тя не умря, а майсера Кресен не. Може би  се е излекувала веднага след отравянето с магия, както и ръката на Вик да е излекувана със същата магия. Но не помня дали Мел има апетит и дали животните се плашат от нея, но ми се струва, че има имаше сексуални увлечения към Джон Сняг.
П.П. последното е само спомен за усещането ми, когато четох, не мога да го  подкрепя с цитат.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Аз искам да ви върна малко назад (не средновековието  Simple Smile ). Обсъждаше се Вик, жив, нежив, не умрял, или какъв е. Във връзка с това се сетих за Мелисанра, как преглъща отровата дадена и от майстера на Станис. Тогава тя не умря, а майсера Кресен не. Може би  се е излекувала веднага след отравянето с магия, както и ръката на Вик да е излекувана със същата магия. Но не помня дали Мел има апетит и дали животните се плашат от нея, но ми се струва, че има имаше сексуални увлечения към Джон Сняг.
П.П. последното е само спомен за усещането ми, когато четох, не мога да го  подкрепя с цитат.

Мелисандра няма физически нужди. Тя яде и пие, но храната и водата не са и нужни. Тялото и функционира по друг начин, затова и отровата не й е подействала.
Със секса нещата стоят по същия начин предполагам, тя прави секс за да ражда сенки. Взема от енергията на мъжа (като сукуба?).
Тя искаше и с Давос да прави секс, защото имал силна енергия, вероятно усеща същото и при Джон.

# 244
  • Мнения: 10 010

Чета в момента поредицата Тъмната кула, започнах 5та книга преди 2 дни и съм като отнесена от вихъра- невероятна е. И много страшна и зловеща.  newsm43
Та нямам време да ровя из Песента.  Grinning

Интересна ли е? На привършване са ми заплануваните книжки и се чудех какво да подхващам.

Великолепна е! Препоръчвам с две ръце.

Ladyru, и още нещо за Мелисандра, тя е жива много по-дълго от нормалното, в нейната глава си мисли, че е практикувала занаята for years beyond count, явно е извън човешката норма.

Качулатия може и да живее в близост до мелницата, хората са клюкари, а може и да е нечий роднина. Такива неша се знаят, общо взето. Рамзи дори е знаел, според мен. По начина по който подкокороса Теон ми се струва, че има нещо много гнило и извратено там.

# 245
  • Мнения: 9 144
Точно това ми е странно, Рамзи да знае, а празноглавия Теон да не се усети навреме.

# 246
  • Мнения: 27
А тялото на Мел и то ли е толкова старо или тя е нещо като аватар? Ако е много стара и е имала и други тела, може да сме я срещали преди като друга жена/мъж. И нищо не казахте за нея и животните, в момента няма къде да проверя.

# 247
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Дух не се плашеше от нея, мисля  Tired

# 248
  • Мнения: 10 010
Точно това ми е странно, Рамзи да знае, а празноглавия Теон да не се усети навреме.

Това му е проблема на него. Втрещяващо безмозъчен е. А "Смрад" се държеше толкова подозрително, и си личеше, че изпитва удовослствие от цялата история. Дъпраше конците на Теон от самото начало, а той му позволи да си разиграва конете, без да го интересува кой е.

# 249
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Абе в това семейство Грейджой като цяло никой не блести с особен акъл, освен чичото дето чете книги и може би донякъде Аша, така че хич не се учудвам, че Теон не се усети за Смрад. Вече като дран-недодран почна да му просветва това-онова - има прогрес момчето.

# 250
  • Мнения: 9 144
 Добре, че Рамзи му поотряза това-онова за да му дойде акъла на правилното място казваш.  Twisted Evil Heart Eyes

# 251
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Абе в това семейство Грейджой като цяло никой не блести с особен акъл, освен чичото дето чете книги и може би донякъде Аша, така че хич не се учудвам, че Теон не се усети за Смрад. Вече като дран-недодран почна да му просветва това-онова - има прогрес момчето.
Чичото Четеца е Харлоу, не Грейджой. Grinning
А тялото на Мел и то ли е толкова старо или тя е нещо като аватар? Ако е много стара и е имала и други тела, може да сме я срещали преди като друга жена/мъж. И нищо не казахте за нея и животните, в момента няма къде да проверя.
Къде да сме я срещали, тя от години е на Драконов камък при Станис.

# 252
  • Мнения: 927
Абе в това семейство Грейджой като цяло никой не блести с особен акъл
Юрон изглежда да е доста хитър.

# 253
  • Мнения: 18 096
Здравейте.


Първо – беше ми поискан линк за интервю на Мартин, за да докажа, че не съм лъжец –Боже какво доживяхме :

http://bookshop.bg/bg/novini/dzh-r-r-martin-otgovarq-na-vyprosi- … gyn-i-led-navreme
В него черно на бяло срещаме
Въпрос Жените са много силни във вашите книги.
Мартин – „Но те живеят в патриархално общество, така че винаги имат много повече препятствия за преодоляване, което е исторически вярно спрямо Средновековието. В тази епоха можете да имате силна жена като Елеонор Аквитанска, която е била съпруга на двама крале и, въпреки това, мъжът й е можел да я хвърли в затвора за 10 години, само защото го е подразнила. Това са били други времена, а в случая говорим за фентъзи свят, което е още по-различно.”

Бумър – чакам публично извинение, че ме изкара първо сексист, после лъжец, че нямало такова интервю и накрая навлезе в личното ми пространство и си позволи да коментираш семейството ми.Така. #Cussing out

Второ - Дейзи – много голяма част от моя спам е бил реплика на Бум, която изведнъж се изцепва в нищото, нагрубявайки ме или казвайки нещо непроверено и ме принуждава да се обяснявам и темата отива офтопик. Ето и сега – казал съм, своя теория че дивачка може лесно да се скрие в кухнята и Бум веднага се изцепва за характера ми, при това без да ме познава. Кой сега прави спама? И какво - да мълча, докато ме очернят? Confused

Трето – струва ми се ужасно неетично да  влизаш в личното пространство на човек , който те е помолил да не го правиш. Особено гадно е някой който ти казал че майка му починала от рак и че темата не му е приятна и ти да я коментираш или  пък евентуалните му дъщери и прочие. Давай Бум, нека всички ти видим културата.  #Cussing out #2gunfire

Четвърто – Тифани, Никъде не съм споменал България. Явно наистина много хора ме коментират без да си правят труда да ме прочетат и да ме разберат. Споменах че в ОСманската империя е имало 200 готвачки. Също така че тя е покривала огромна територия – в най – голямото си разширение е стигала от Ирак до Виена и по-голята част от АФрика – мисля че това е някъде къме 1570 година ./Впрочем дори в най-голямото си свиване тя пак покрива огромна територия/. Това е  нещо съвсем различно от думите които си ми вменила newsm78.

Който не ми вярва за фактите може да прочете книга издадена от  Христо Ботев през 1875/1876 г. от турски автор роден в харема и живял там петнадесет години. „Султанът и неговият харем” там ясно е казано, че нещата не са променени от 15 век никак. Не искам да цитирам други неща и това е достатъчно

.

П.С.Във Великобритания, когато се прави официално ядене на правителствена делегация се приготвят поне 100 яденета – например след победата при Ватерло! Колко души мислите, че са жени –готвачки и колко –мъже – защото от там тръгна спора!  Crossing ArmsА готвачите които приготвиха 70 яденета са Сватбата на Джофри – колко от тях са жени. Thinking Следователно – може ли една дивачка/севернячка лесно да се скрие в кухупнята или не може – това е въпросът? Къде едно дърво няма да бъде забелязано както пита татко Шекспир – в гората.
Съжалявам, че станах дълъг ама лесно ли се отговаря на три-четири последователни поста?

Моля ви не ме карайте да ви цитирам  още цифри че съвсем се оспамихме. Надявам се всички да са доволни и да са си получили своите обяснения
Следващият път когато някой има нещо против мен – да ми прати на ЛС  вместо да разводнява темата– чета всичко ще му отговаря

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 00:12 от Джон Сняг

# 254
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Джони, коментарът ми е за неправилното ти използване на "средни векове" и свързването с Османската империя в тези средни векове...

И стига с безсмислените спорове. И мъже , и жени са готвели по замъци, паланки и прочие. Още повече за много хора, когато е.

Общи условия

Активация на акаунт