"Песен за огън и лед" - 16 Лъжи и арборско златно

  • 31 646
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Перачките едва ли са толкова силни, че да избият и няколко зъба, докато пъхат оная работа в устата на убития. Или?
Между другото не е упоменато "призрака" да е висок, но ако беше дребен може би на Теон щеше да му направи впечатление.

Сега ми хрумна. Може ли призрака да е Студени ръце и КГ да го е пратил да търси нещо? Thinking

Според мен трябва да тръгнем от там кои са убитите и да намерим някакво сходство. Нещо като профил на жертвите.

Първия:

Цитат
Намериха мъртвия в подножието на вътрешната стена със счупен врат. Само левият му крак се показваше над снега, който го беше затрупал през нощта... четирийсет и четири годишен войник, тръгнал на север с Роджър Ризуел.
Втория:
Цитат
скуайъра с посивялата коса на сир Енис Фрей гол и умрял от студ в старото гробище на замъка;
Третия:
Цитат
стрелец с арбалет от хората на Фрей в конюшнята с разбит череп.
Четвъртия:
Цитат
Мъртвият беше един от фаворитите на Рамзи, набитият болен от живеница злонравен войник, когото наричаха Жълтия Дик. Дали патката му наистина беше жълта беше трудно да се определи, след като някой му я беше отрязал и му я бе натикал в устата толкова силно, че му беше счупил три зъба.

Малко подробности:
Цитат
— Всички тези мъртви бяха силни мъже — каза Роджър Ризуел — и никой от тях не е прободен.
Петия - Малкия Уолдър
Цитат
— Синът на брат ми Мерет. — Хостийн положи тялото на пода пред подиума. — Заклан като прасе. Още момче!

После перачките отричат, че са убили Малкия Уолдър, но признават, че са убили Жълтия Дик.
Цитат
— Вие също убихте момче.
— Не бяхме ние. Казах ти.
— Думите са вятър. — „Не са по-добри от мен. Едни и същи сме.” — Убихте другите, защо не и него? Жълтия Дик…
— … беше вмирисан като теб. Прасе.

— А Малкия Уолдър беше прасенце. Убийството му насъска Фрей срещу Мандърли, хитро, вие ги…
— Не ние!

Вероятно Манс и перачките са убили хората на фрей, за да нагнетят напрежение. "Призракът" няма нищо общо с убийствата, има друга цел.

П.П.
Убитите са войник, скуайър, стрелец, човек на Рамзи, момче.. По този признак нищо общо.
Иначе един човек на Ризуел, трима на Фрей и един на Рамзи. ако допуснем, че Големия Уолдър е убил Малкия, стават
1 Ризуел, 2 Фрей 1 Рамзи.

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 18:40 от Хексе

# 211
  • Мнения: 1 400
Студени ръце няма как да мине през Вала.
Обаче, сега като прочетох цитати си мисля, че си права за Манс и перачките, а Големият у. просто се е възползвал от убийствата и е видял сметката на Малкия.
И един може би абсурден въпрос ако предположението ти, че КГ търси нещо в ЗХ е вярно, то тогава дали има някакъва вероятност той и Манс да работят за една кауза.?

# 212
  • Мнения: 9 144
Като самият Ризуел неглижира разследването на убийството на собствения си човек, дали да е бил убит погрешка  newsm78

Г

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 18:34 от Бумър

# 213
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Студени ръце няма как да мине през Вала.

Уф, да. изобщо не се сетих.  ooooh!

Ако Манс работеше за КГ, според мен КГ щеше да го прати да му достави Бран, вместо да се занимава да праща зелени сънища.

Като самият Ризуел неглижира разследването на собствения си човек, дали да е бил убит погрешка  newsm78
Всъщност не го неглижира, в случая казва, че е невъзможно убиецът да е Теон.

# 214
  • Мнения: 18 111
 Не е вярно че Станис няма нищо общо със Северя. Станис разчита на подкрепа от Севера, а за тази цел трябва да победи Болтън и Фрей. засега Северняците - врагове на Болтън и Фрей,  и Станис са съюзници, логичното е шпионинът да дойде от техните среди.
Другите хора  които видяхме всичките ги познаваме малок или много, "призракът " е единственият напълно непознат за читателя, а същевременно се оказва че познава Теон. Значи или чудесна маскировка, щом Теон не го разпознава. Идеален е за шпионин.
Станис тръгна на това отмъщение единствено за да спечели северняците и джон Сняг на своя страна.
За сравнение - преди битката с Аша  Станис имаше 500 души, а като тръгнаха на похода вече бяха 5000. разликата дойде от северняците, които Джон му изпрати.....

# 215
  • Мнения: 18 111
 То е ясно че убиецът не е Теон - дори физически да имаше силата, той психически е развалина, а това са били силни мъже.
Убиецът им е бил някой силен и  пъргав мъж, който обаче не е рицар или поне не класически такъв. По-скоро -наемник, свободен човек или нещо такова.

може би задаваме неправилните въпроси?
Например какво са правили убитите преди да умрат?
Или къде са намерени?

# 216
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Според мен в убийствата има сексуален подтекст - единия е гол, на другия са му отрязали оная работа.. Може да са били извратени, работа на дивачките и Манс.
Малкият е убит от Големия - той е единствения заклан.
Първият убит е намерен пред стената от която е паднал, втория на гробище, третия в конюшната, четвъртия пред кухните, Малкия Уолдър под разрушената цитадела.

# 217
  • Мнения: 10 010
Качулатия мъж според мен няма нищо общо с убийствата. Не беше ли за него анкетата?
В момента съм объркана....


Бран Врас обяснява много добре колко стратегически са убийствата. Погледнете пак есето му, няма грешка.  Peace
Стражът на Рисуел е видял нещо каквото не е трябвало- саботажа на покрива на конюшнята. Останалите убийства са също страгегически, от всяка група по един човек, за да се настроят един срещу друг.
Манс и перачките му се нуждаят от суматоха, за да влязат в криптите/освободят фАрия и т.н.След като са я пуснали, Манс спокойно може да се скатае в криптите, никой не знае къде са.
Освен Големия Уолдър.

Mi6ka_p, добре дошла/дошъл!

# 218
  • Вестерос
  • Мнения: 38 247
В предната тема мисля, че обсъждахме за перачките, тъкмо като четях книгата. Та, за мен са перачките убийците, освен малкия.

Анкетата нали е за призрака? Както Дезо е посочила.. и аз се обърках. За мен призрака и убийците са различни

# 219
  • Варна
  • Мнения: 17 954
Качулатия мъж според мен няма нищо общо с убийствата. Не беше ли за него анкетата?
В момента съм объркана....
Да, за качулатия мъж е анкетата и явно няма общо с убийствата.
Бран Врас обяснява много добре колко стратегически са убийствата. Погледнете пак есето му, няма грешка.  Peace
Стражът на Рисуел е видял нещо каквото не е трябвало- саботажа на покрива на конюшнята.
Покривът на конюшнята пада на следващия ден след убийството на човека на Ризуел.

# 220
  • Мнения: 9 144
Ризуел казва, че човекът му е паднал сам отивайки да уринира от стената, Теон се учуди кой е толкова луд да се катери по замръзналите стълби само за да си свърши малката работа.
Съжалявам, но не мога да извадя точния цитат от телефона.

# 221
  • Мнения: 10 010
Явно аз помня грешно, франсето беше точно в целта, имаше и цитати и всичко.
Той дори беше забелязал снежните човеци не стената, и според него чрез тях Морс и Хотор си предават информация.

# 222
  • Мнения: 18 111
 Този който е убита в кухнята сто процента е убит от жена. През средните векове в кухнята мъже нямат работа. Някоя от жените с Манс се е направила на готвачка - вероятно някоя от по-дъртте, може би Холи. Убийството на човека който е бил бутнат от стената, предполага че някой пъргавелко се е изкатерил зад него - Може би Катерицата. този в гробище вероятно е убит от Манс докато търси рога. Представа си нямам кой е убил последния, но е от тази група. Единствения който не е убит от групичката на Манс е Малкия Уолдър - Жените отричат тъкмо за него. той е убит от големия Уолдър

"Призракът" няма нищо общо с убийствата - той не прави диверсия, а шпионаж.

# 223
  • Мнения: 18 111
 Дори да не е бил бутнат, а първоначалон убит и после хвърле човект на Ризуел, тогава пак предполага участие на пъргав човек, който бързо и леко се катери - Без участието на Катерицаат не е минало, вероятно е имала въже с което е изтеглила трупа, след като се е качила горе, и после го е бутнала.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Абе Джон, коя нормална жена ще мъкне или тегли труп догоре на крепостната стена, за да го мята оттам? Можела е да го убие и долу, ако иска Joy И защо пък тъкмо Катерицата?
Бтв, главният готвач на ЗХ не беше ли мъж случайно? Който правел лимоновите сладки за Санса и приятелката й? Хайде, чети текста, не си прави свободни съчинения.

ПП Линк за теорията на франсето? Ама ако може да не е на френски?

Общи условия

Активация на акаунт