Идеи за гювечета

  • 13 098
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
Благодаря момичета,
ориентирахте ме успешно, защото никак не бях запозната. И благодаря за съвета за студените гювечета в студена фурна. Това не го знаех. Щях да си прецакам съдчетата Embarassed
За йенските тенджери важи ли същото правило?

Да, особено важи за Йена глас. Свекърва ми ползва много съдове от Йена глас и има горчив опит. И на котлона ако ги сложиш, СЪЩО, УВЕЛИЧАВАЙ БАВНО СТЕПЕНИТЕ НА КОТЛОНА.
Освен това за йенски съд на котлон е добре котлона да е колкото дъното на съда или по-голям, по-малките котлони не им се отразяват добре.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Аз ще ти дам идея за едно от любимите ни ястия, но е за голям гювеч. Ще стане и в малки гювечета, но ще е повече играчка.
Нарязваш на едро картофи /сурови/. Добавяш гъби / може и без тях ако нямаш /, предварително сварено пилешко месо, обезкостено и накъсано.Объркваш ги и отгоре нарязваш топено сирене и масло. Сипваш вода да го покрие и го осоляваш /внимавай да не е много солено топеното сирене  Wink/. Готвиш си го на максимална мощност до сваряване на картофите, но го слагаш на студена фурна, както са ти казали и другите момичета. Бърка се на няколко пъти за да се разбие хубаво топеното сирене и да стане на сосче. Става бързичко и много вкусно. Bon apeti!

# 17
  • София
  • Мнения: 39 773
Тъкмо мислех довечера да правя гювечета, събрах рецепти.

Офф: аз спуках един капак на йенска тенджера, бях го франсла на котлона в желанието да затопля някакви кюфтета на Дияна. Йенска тенджера само в микрото и в фурнатас ъм слагала.

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 382
Аз обикновено правя гювечета в микровълновата, но ползвам едни иенски гювечета. Стават доста по-бързо, (Всъщност зависи от това колко гювечета ща правиш, защото нали знаеш, че времето за приготвяне се увеличава пропорционално на количеството, което се готви.) някъде около 10 минути на гювече.
Слагам мазнина и доматена салца на дъното отгоре натрупвам всички зеленчуци, които имам в хладилника и фризера - лук, чушки, грах, царевица, моркови, тиквички, броколи и каквото се сетиш. Слагам на пълна мощност и оставям да се готви докато омекнат зеленчуците. След това - парче сирене отгоре и чуквам по едно яйце (задължително пробивам жълтъка, защото иначе събирам яйце по цялата фурна, въпреки, че гювечетата са с капак). Слагам още няколко минути докато се стегне яйцето и - готово.
Вариации:
Ако ги правя с месо го слагам в началото ако е сурово и накрая, със сиренето, ако е колбас.

Общи условия

Активация на акаунт