На море в Турция - тема 36

  • 86 399
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 15
Моля да ме посъветвате, имах резервация и платена първа вноска, но днес ме уведомяват, че от хотела не са ни потвърдили резервацията и сега ни предлагат друг хотел, как да постъпя?
Как така сте имали резервация.а сега не са ви я потвърдили?Съмнявам се че е това.
И аз имам подобен казус.Току-що от ТА ми се обадиха да ми съобщят,че има голяма вероятност почивката ни от 1май да се провали поради липса на резервации за Алания.Платихме също като Вас депозит.Фирмата е Ориент99.След запитване в Турс клуб за резервация отговора беше аналогичен.И се чудя какво да правя сега/част от отпуските ни са планирани именно в този период/.Добре,че имаме и резервация за септември,но знае ли човек?!?

# 256
  • Мнения: 5 459
А сега де.....Притеснихте ме. Аз имам договор, обаче срокът за първата вноска е до 6 март.......може ли и на мен да ми сервират Дорис нещо такова  newsm78. Вчера отказаха да ми развалят застраховката за отмяна на пътуването  Confused

# 257
  • Мнения: 1 525
Възможно ли е на някакъв етап след плащане на капаро да преценят ТА, че няма да могат да осъществят пътуванията?
Че не са събрали достатъчно хора?
И какво правят в такъв случай - отменят резервациите в хотелите ли?

# 258
  • Мнения: 5
Агенцията е  Емералд.


Същото се случи и с мен, става въпрос за същата агенция. През януари подписах договор и платих капаро за септември месец за Паша бийч, а на следващия ден ми се обадиха, че не е потвърдена резервацията и предложиха друг хотел или други дати. Тъй като вече държах на датите, избрахме друг хотел. Доста некоректно според мен е това отношение.

# 259
  • Мнения: 1 525
radsi,
Този случай не е некоректен. Изисква се време да се провери резервацията. Както знаем, Паша бийч е сред доста лансираните хотели у нас. Все пак са Ви уведомили още на следващия ден.
Не искам да споделям за какъв вариант аз мисля  ooooh!
Миналата година имах случай за отмяна на пътуването след три платени вноски и две седмици преди да пътувам. Това не го пожелавам на никого.

# 260
  • Мнения: 5 459
 Shocked Ама това по вина на ТА ли се случи........

# 261
  • Русе
  • Мнения: 166
В договора на Емералд пише,че се потвърждава резервацията до 3дни.На нас през 2010г.последната седмица преди тръгване на почивка отт Алфатур ни се бяха обадили,че отменят резервациите за искания от нас хотел да изберем друг или да си вземем парите.Е взех парите и отидохме с друга ТА пак в същия хотел и пак на същата дата,че бяхме излезли вече в отпуска.Така,че се случват такива работи.Сега поне имате още много време за избор,ами ако е като нас да чакаш цяло лято и в последните 6 дена като чакаш да се обадят за уточнение на пътиването с автобус да се обадят,че няма даходиш??

# 262
  • Мнения: 74
Щом си направила 3 плащания а то последното е 14 дни преди отпътуване значи те са знаели предварително, че няма да ти потвърдят резервацията, понеже най вероятно изобщо не е имало такава. Тогава обаче защо са ти държали парите при тях толкова дълго време.

# 263
  • Мнения: 1 525
Случаят ми от миналата година не касае почивка в Турция. Но го давам за пример за некоректно отношение от страна на ТА.
Да се опитаме да бъдем оптимисти за таз годишните ни резервации и пътувания   bouquet

# 264
  • Мнения: 5 459
А върнаха ли ти парите?

# 265
  • Мнения: 1 525
Да.
Но планове за отпуска..почивка...отидоха по дяволите.
С нищо не можах да заменя плануваното.
Или нямаше места за дадена екскурзия, или нямаше желаещи.
Но да не пиша извън темата Wink

# 266
  • Мнения: 15
Възможно ли е на някакъв етап след плащане на капаро да преценят ТА, че няма да могат да осъществят пътуванията?
Че не са събрали достатъчно хора?
И какво правят в такъв случай - отменят резервациите в хотелите ли?
Според мен част от проблема се състои в резервациите от други източници.При нас например в момента на резервация не ни казаха,че има вероятност да не се осъществи пътуването и резервирахме стандартна стая с изглед море,в последствие обаче/след 3дни/се оказа,че тези стаи са привършили-били изкупени от руски агенции.В крайна сметка се оказва,че трите най-големи агенции,които предлагат автобусен транспорт до Алания не могат да гарантират резервация за 1май.Започвам да си мисля,че има отлив на клиенти.

# 267
  • Мнения: 5 459
Все пак, моля те да споделиш коя агенция ти е причинила тези неприятности!  Praynig

# 268
  • София
  • Мнения: 92
Здравейте! Моля дайте вашите мнения за туристическа агенция Лъки Холидей. Искам да резервирам чрез тях почивка със собствен транспорт.

Последна редакция: чт, 26 фев 2015, 20:55 от milgen

# 269
  • Мнения: 16
Да се похваля и аз. Внесох първата вноска за майските празници в Бодрум,хотел Воуг.  Бая колебания имах относно ТА,но в крайна сметка везните наклониха в полза на  Емералд. Казаха,че са се събрали 4-5 автобуса и почти са се изчерпали местата за хотела newsm78. Някой ако има впечатление ,моля да сподели  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт