На море в Турция - тема 36

  • 86 306
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Радвам се,че съм била полезна. Не работеха вече  а ла картите (но аз рядко ги посещавам заради ограниченията), единия плажен бар и детското градче. Луна- парк   и аква-парк работеха .В Турция  бях за 7 път и съм минала вече повечето забележителности в районите на Кушадасъ, Кемер, Белек,а тази година и на Сиде. Но не съм сигурна,че човек трябва да прекалява с възхвала на неща,които не са абсолютно исторически доказани и автентични  (изключвам природните феномени). В Бодрум бях в кулата , но Балдуиновата крепост ми е достатъчна за в бъдеще. Предпочитам да видя истинския,настоящ живот  в малки близки градчета.
Би ли споделила малко повече информация за интересни екскурзии в района на Сиде?  Embarassed

miss july - страхотна подробна информация за Мармарис  bouquet

# 106
  • Мнения: 63
2015 год. ще бъда (м.май) в Сиде. Доколкото  съм  чела, в самия град има ист. руини,а аз ще бъда в Чолаклъ. Но на място ще реша, дали ще се разходя до  тях.

# 107
  • Мнения: 69
Харесали сме си тази година Мармарис.
Дилемата е Emre Beach или Pasa Beach.
Видях,че Емре и Емре бийч са два различни хотела.
Някой който е ходил би ли споделил каква е разликата м/у двата.
Засега май повече клоним към Паша-та.
Всичко живо на първо място му е Паша-та.

Благодаря предварително.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 10 560
2015 год. ще бъда (м.май) в Сиде. Доколкото  съм  чела, в самия град има ист. руини,а аз ще бъда в Чолаклъ. Но на място ще реша, дали ще се разходя до  тях.

Нещо като Ефес са историческите руини,но и градчето е прекрасно,разходете се Peace

# 109
  • Мнения: 63
Благодаря, виртуално вече ги обиколих, но ще се вслушам в препоръката ви. Като разходка  за разнообразие.  bouquet

# 110
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Бихте ли могли да споделите какво може да се види в района на Дидим и към кои екскурзии да се насочим?

# 111
  • Мнения: 3
Здравейте нова съм в темата. Искам да попитам бил ли е някой в началото на май в Алания? Имаме резервация от 1 май в Алания. Какво е времето тогава там? Става ли за плаж? Резервирали сме в хотел Айръджа резорт и спа. Бил ли е някой там? Предварително ви благодаря за отговорите

# 112
  • Мнения: 7 605
2015 год. ще бъда (м.май) в Сиде. Доколкото  съм  чела, в самия град има ист. руини,а аз ще бъда в Чолаклъ. Но на място ще реша, дали ще се разходя до  тях.

От няколко години почиваме все в Сиде-Соргун, тази година за 4ти път. От хотела ни се стига пеша до стария град, та съм ходила. Да, има руини, но не са чак кой знае какво. Само заради тях не бих отишла. Ако искаш да ходиш на шопинг или разходка, ок.

Интересни забележителности в района: Язовирът край Манавгат и водопадите. Другите забележителности са по-далече (Перге, Аспендос,...), но Манавгат си е близичко.

# 113
  • Мнения: 6
Здравейте!За пръв път се каним две семейства да ходим на почивка в Турция.Дори вече си запазихме места за Кушадасъ в хотел Имбат от 18.09. И сеге вече хем го чакаме с нетърпение,хем ни е притеснено дали сме направили добър избор.Ипътуването ни притеснява - ще пътуваме с автобус - толкова километри...Много ще ви бъда благодарна ,ако споделите или ме посъветвате за нещо - дори и да ме разочаровате предварително - нищо.Просто бих се радвала на всичко споделено,на дадем съвет или препоръка.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 841
Здравейте нова съм в темата. Искам да попитам бил ли е някой в началото на май в Алания? Имаме резервация от 1 май в Алания. Какво е времето тогава там? Става ли за плаж? Резервирали сме в хотел Айръджа резорт и спа. Бил ли е някой там? Предварително ви благодаря за отговорите
Бяхме миналата година от 6 до 16 май в Алания. Тук времето през февруари бе по-топло и сухо отколкото през май newsm78. Но там само ден и половина валя, през останалото време беше горещо Grinning. Ставаше за плаж и на басейните и в морето Peace.
Скрит текст:
дори имаше една жена, която за съжаление се удави в морето. Спасителите бързо реагираха, но не успяха да я спасят
Не знам нищо за този хотел. Ние бяхме в Лонг бийч ресорт и спа.

# 115
  • Мнения: 63
Tatjana, благодаря Ви! За пореден път се убеждавам, че природата е моя приоритет  във  времето ми за почивка. Като искам история, посещавам музеи - Париж, Берлин, Лондон. А Манавгат е мн близо(поне на карта,но предполагам и като разстояние). А до тези водопади бихте ли ми казали как мога да стигна - ние ще бъдем в Royal Alhambra, ako имате представа разбира се?

# 116
  • Мнения: 1 186
до водопадите в Манавгат сме ходили с гида, който отговаряше за българите в хотела. тъй, като интереса бе голям с едно малко микробусче ни заведоха, платихме си входа и време свободно бол. нямам идея как се стига, но може да попитате има ли възможности за организиран транспорт с повече свободно време.

някой беше питал за Дидим - може да се види храма на Аполон. зависи в кой хотел ще сте, ние отидохме сами с маршрутка и го разгледахме на спокойствие. преди това в нета се бяхме запознали с основните неща.  друго интересно няма , поне за мен.

аз имам питане за Кемер, имаме тази година резервация и ще съм благодарна да кажете какво е интересно и какво не, предвид на това, че ще сме с малко дете.

# 117
  • Мнения: 539
аз имам питане за Кемер, имаме тази година резервация и ще съм благодарна да кажете какво е интересно и какво не, предвид на това, че ще сме с малко дете.


Самият център на град Кемер е много добре оформен. Препоръчвам и екскурзията до Мира-Кекова, но тъй като ще сте с малко дете пропуснете я. Ако Ви организират екскурзия до Анталия препоръчвам Ви я - стария град, водопада Дюдюн няколко кожене фабрики.

# 118
  • Мнения: 262
Здравейте нова съм в темата. Искам да попитам бил ли е някой в началото на май в Алания? Имаме резервация от 1 май в Алания. Какво е времето тогава там? Става ли за плаж? Резервирали сме в хотел Айръджа резорт и спа. Бил ли е някой там? Предварително ви благодаря за отговорите
Да,миналия май от 1 до 6 -ти бях там в района на Махмутлар/на 10 км от самия град Алания/. Времето беше прекрасно с температуреи около 27-28гр. на въздуха. Прекрасни условия за плаж и тен.Но морската вода си е все още хладничака,за мен ставаше,но за мнозина тук ще им е студена. Като цяло съм много доволен от почивката в този период в района на Алания,не е така горещо,каквото става времето само след месец/юни например/ ,по-спокойно е в самия град , а същевременно всички хотели си работят на пълни обороти и обслужващия персонал е много свеж и зареден с позитивизъм,защото сезона съвсем скоро  е започнал/за голяма част от хотелите-01.04./. За съжаление хотела  Ви не го познавам,за да Ви дам отзив.  thumbsup

# 119
  • Мнения: 574
Запис и от мен. Нали и на нас ни е първия път да почиваме в Турция и се записвам да следя.

Общи условия

Активация на акаунт