Децата и антибиотиците

  • 9 791
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 923
АБ е пила само 2 пъти. Първия път защото бях уплашена и за първи път се разболя, нямаше нито Т нито други признаци освен преграхнал глас и леко червено гърло. На втория ден от приема на АБ започна една обилна хрема, която премина в Бронхит. От тогава всеки месец е с Бронхит, вече сме на помпичка-Флексотид. Може и лекарите да отричат, но според мен този АБ отключи бронхита. Сега минаваме на хомеопатия, защото не смятам до 6 годишна да я тъпча с кортикостероиди, които след продължителна употреба могат да навредят повече, от колкото да помогнат. Бронхита го лекуваме с инхалации с вентолин и отхрачващ сироп за кашлицата. За 1 седмица и се е изчистила. Вече съм много предпазлива, ако трябва да се пие АБ, ако след третия ден продължава Т пускам изследвания, ако има наличие на бактерии пускам антибиограма и едва тогава бих дала АБ. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 915
В случаите с температура не чакам, сваля му я. Не държа детето нощно време никога с Т, без значение каква е.Само през деня го оставям за по няколко часа/стига да не надвишава 38 градуса/ да се опита организма да се пребори.

"При температура над 38,5°С броят на макрофагите - предния фронт на отбраната, се увеличава над 20 пъти. И те унищожават нашествениците и директно убиват бактериите."

Оттук, например: http://www.deteto.bg/articles/view/7/263

Ненавременното изкуствено сваляне на температурата парализира естествената съпротива на организма спрямо инфекцията, боледуването се удължава, както и вероятността да се наложи употреба на антибиотик. Не е някаква критика спрямо теб като родител - по-малко от един антибиотик на година живот си е супер постижение в наши дни, но просто нека се знае, че 38 градуса температура при дете не е границата, след която трябва да почваме веднага да сваляме...   Разбира се, с уговорката, че майката познава добре своето дете, тъй като децата са различни и не реагират на температурите съвсем еднакво.
напълно съм съгласна, много педиатри и въобще лекари забравят, че температурата е абсолютна естествена реакция на организма за борба с нашествениците, затова не трябва да се бърза със свалянето й, защото така само се забавя оздравителния процес. Лично аз температура под 39, 5 не смъквам. Нерядко родителите се притесняват от опасността от гърчове поради високата температура, но малко родители знаят, че дете, склонно към гърчове, може да получи такива и при температура 37, 5.
elasmen, написаното от теб е напълно вярно, много често именно заради употребата на антибиотик може да се снижи имунитета и така да се стигне до порочния кръг- антибиотик след антибиотик. Досега съм попадала само на един педиатър, който не дава АБ  ей така за нищо /както правят повечето педиатри/, а ни назначава кръвна картина, при който се изследват нивата на гранулоцитите и едва тогава решава дали се касае за вирусен или бактериален процес. Както е добре известно на всички, АБ не влияят на вирусите и не ги убиват Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 923
племенника по същия начин боледуваше с бронхити, пак отключен след приема на АБ...  Peace

# 18
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Сега, когато зачерви гърло и особено, ако видя налепи го мажем със сода първо. Аз съм по-страхлива, но мъжа ми го залъгваше, като по-малък, сега си дава доброволно. Навиваш на пръста стерилна марля, леко мокриш и топиш в сода. После лекичко обтриваш сливиците, и когато си извадиш пръста с просто око може да се види зацапаната марля с гной.
Имаш ли представа какво може да се случи ако при тия обтривания нараниш сливицата и през миниатюрната язвичка премине гной? Такова натравяне може да си докарате, че АБ ще ви е най-белият кахър. ooooh!
Содата се слага най-много на езика (с мед най-добре) по начин, по който минавайки през гърлото да почисти доколкото е възможно гърлото, за да облекчи болката. Но това е само допълващо лечение, а в никакъв случай основно. Боже...

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 14:22 от 'Кафе с мед'

# 19
  • Мнения: 722
Преди години работих в болница. Нагледах се на случаи, в които деца са лекувани по абсурден начин - сода в гърлото, чорапи с оцет, на гърдите - белтъци и мед / в този случай жестока алергична реакция/. Не, не съм фен на антибиотиците, дори до известна степен ме е страх от тях. Но да имаш гной в очи, уши, гърло, и да твърдиш, че не е за антибиотик - ами това е бактериална инфекция, в гнойта има бактерии, какво мислите, че има? А за механичното отстраняване на гнойта просто нямам думи.
Бронхит от антибиотик??? Добре!!! По-добре помислете дали не е ваксинирано детето скоро преди въпросния бронхит. Дъщеря ми направи "бронхит" след ДТК ваксина. После получи пристъп. Сега е с астма. А аз съм овца, защото преди това лекар ме предупреди, че детето е с тежък атопичен дерматит, и ДТК въобще не трябва да се слага. А аз се доверих на останалите, дето твърдяха, че ДТК е супер и се понася леко.

# 20
  • Мнения: 1 495
Избягвам ги с много изследвания и с допитвания до различни лекари (на които имам доверие).
След като имах горчив опит с бактерии, които изчезват и се появяват както си поискат (как да лекуваш нещо, което ту го има, ту го няма) и след лечение с антибиотик от антибиограма, който не излекува стрептоки  се обърнах към хомеопат. Борихме два пъти успешно стрептококи с хомеопатия вече, а в момента и стафилококи.
Температурата свалям само над 39,5. Последните два пъти също свалях температура без панадоли.
Особено като спи детето през нощта, температурата си върши работата и сутрин обикновено е свалило.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 539
В една друга тема една ... пита как да лекува отит без антибиотик, при това антибиотик е изписан!

Със здравец и урина, а? Mr. Green
http://www.gatchev.info/blog/?p=1811

# 22
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами като оглушее детето, ще разбере как ooooh! ooooh!. В 21 век!

L'Agent  Joy Антибиотици нов вид - с хималайски водорасли, hahaha хахахахахах. Това си просят много ненормални хора, така е.

# 23
  • София
  • Мнения: 923
Бронхит от антибиотик??? Добре!!! По-добре помислете дали не е ваксинирано детето скоро преди въпросния бронхит. Дъщеря ми направи "бронхит" след ДТК ваксина. После получи пристъп. Сега е с астма. А аз съм овца, защото преди това лекар ме предупреди, че детето е с тежък атопичен дерматит, и ДТК въобще не трябва да се слага. А аз се доверих на останалите, дето твърдяха, че ДТК е супер и се понася леко.
За това не се бях замисляла, но нали всички педиатри ни лъжат, че няма страшно от ваксините, като се замисля може би беше точно след последната ваксина, която и бихме тогава на 1г и 1 м. не си спомням точно коя беше ваксината newsm78
Благодаря   bouquet

# 24
  • Мнения: 18 496
Има противопокоазания, когато ваксините се отлагат. Peace Дори в случая от предния пост, така е станало.

# 25
  • София
  • Мнения: 923
детето беше напълно здраво при абсолютно всяко поставяне на ваксина, явно е станало след ваксината, от тогава не сме поставяли ваксини  Peace

# 26
  • Мнения: 686
  Аз съм в Англия и тук се лекува всичко с парацетамол. Като беше малката бебе по се втрягах, водех я на лекар. Сега от години дори не съм ходила, давам и сироп, ако е над 38-39 градуса темп. за сополи, кашлици и тн нищо не и давам, най-мн стеримар да и пръсна. Като беше малка се бяхме завъртели малко в сериала с бронхити, болести, антибиотици, вечно беше болна. Но купих инхалатор, разни имуностимолатори и тн и спрях и от тогава си е добре. Тук и вирусите са доста по-леки сякаш, минават си с парацетамол.
   В БГ племеницата да кихне и дават антибиотик. Последно кашляше по не повече от три пъти на ден, то не бяха ренгени, то не бяха антибиотици, то не бяха сиропи, чудеса. И е вечно болна.

# 27
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Не виждам как можете да сравнявате лечението със сода с урина и да ви е толкова смешно.
Освен това ние сме лекували ангина 3 пъти на 6 годишния ми син. 1 път с АБ  и два пъти със сода. И да, имам представа, че това нещо се прави съвсем леко. И да, не сме си позволили да нараняваме лигавицата. И освен това свалям Т на сина ми, като достигне до 38 градуса, и да чукам на дърво не стига до крайности. Както, когато на времето слушах педиатърка и форум как Не трябвало да сваля Т.Как трябвало да се чака. Е, от чакане отидохме в болница с 39.5 постоянна.
Аз детето си с Т няма да мъча, вие го правете с вашите. Само, че не знаете какви други неща би могла да причини не свалянето на висока Т.
На никой не се бъркам в лечението.
Много моля за уважение към мнението ми, това, което казвам е от ЛИЧЕН ОПИТ. Никой не съветвам. Казвам ние как правим и всичко минава бързо и леко без АБ.
Някои се държите толкова грозно, че оставам с впечатление, че избивате тук комплекси.

# 28
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365

Сега, когато зачерви гърло и особено, ако видя налепи го мажем със сода първо. Аз съм по-страхлива, но мъжа ми го залъгваше, като по-малък, сега си дава доброволно. Навиваш на пръста стерилна марля, леко мокриш и топиш в сода. После лекичко обтриваш сливиците, и когато си извадиш пръста с просто око може да се види зацапаната марля с гной.
Имаш ли представа какво може да се случи ако при тия обтривания нараниш сливицата и през миниатюрната язвичка премине гной? Такова натравяне може да си докарате, че АБ ще ви е най-белият кахър. ooooh!
Содата се слага най-много на езика (с мед най-добре) по начин, по който минавайки през гърлото да почисти доколкото е възможно гърлото, за да облекчи болката. Но това е само допълващо лечение, а в никакъв случай основно. Боже...
Много те моля, да се върнеш и да прочетеш поста ми отново, за да видиш, че никъде не споменавам това да е основно лечение.
И съм съгласна, че би могло и да се преглътне на върха на лъжичка сода смесена с малко хладък чай от лайка.

Ето за улеснение, да не търсиш Peace

Цитат
Случвало се е така, че от едно до две махания в деня на гной, с помощни средства - чай от лайка, хапчета за смучене и температуро понижаващи сме спирали ангината. В момента, в който извади налепите Т започва да спада, те са основно причината за нея.

stelaartois - ти, лично може да не сваляш Т на детето ти и до 40 и отгоре. Но, не бива да ме убеждаваш/мен или който и да е/, че аз греша щом свалям на 38 - НАЛИ?!

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И да, имам представа, че това нещо се прави съвсем леко. И да, не сме си позволили да нараняваме лигавицата.

Някои се държите толкова грозно, че оставам с впечатление, че избивате тук комплекси.
А аз никъде не съм написала, че искате да нараните лигавицата нарочно. Това може да стане и от съвсем леко одраскване. Лигавицата е така набъбнала и разранена, и без това, от гнойта, че това е съвсем вероятно и много опасно.
Не знам кой избива комплекси.

Общи условия

Активация на акаунт