Анкета за епизиотомията

  • 13 445
  • 240
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 647
Един единствен, направен много добре!  Peace

# 181
  • Мнения: 3 929
Не знам точно колко са, но бяха доста - и вътрешни, и външни. Шиха ме с упойка уж, но усещах всичко. Бавно се възстанових, но явно се налагаше епизотомия, защото бебо се роди доста големичък.

# 182
  • Мнения: 7 640
След всичко прочетено вече съм сигурна, че:

1. Много подробно ще се запозная с формуляра, който подписвам, пък ако ще и да се превивам от болка.
2. Твърдо ще отказвам окситоцина, който в повечето случаи е излишен и води до разкъсвания
3. За епизиотомия няма да се подписвам. Нека да са ми естествени разкъсванията4. Няма да позволявам да ми скачат по корема
Всичко това, разбира се, ако нямам някакви усложнения - намалели тонове, зелени води и т.н.
Иска ми се да имам доверие на лекарите, че ще прибегнат до тези методи НАИСТИНА само в краен случай, но съм сигурна, че не е така, затова ще се наложи да упражнявам и аз контрол, но явно това е действителността в Бг.

И друго - много мами пишат, че бебетата им били големи - какво значи това - над 3000 гр, над 3500 гр, над 4000, или над 4500. Защото майка ми е родила и мен (3200 гр), и брат ми (4500 гр) без епизиотомия и без нито един шев и 30 мин след раждането си се е разхождала из отделението. Разбира се имало и късмет, но да ме кълцат само щото така правели по принцип - ами няма да стане.
а ти сигурна ли си в тези работи, щото като те изпишат и всичко мине, ще видиш, че ни си много права.
Успех и нещата да минат както си пожелаваш Peace
а под голямо бебе- обикновено се разбира над 3300-3500, но за всяка жена е индивидуално, ако си примерно 1.20 висока, бебе 3500 е направо гигантско.

# 183
  • Мнения: 1 298
Iggiberry  Peace  моята майка и тя така.Но сега нещата стоят по друг начин.
Акушерката която ни води курсът ни призна че преди 20 години когато са се учили те,са им обяснили в училище че на първескините да се прави епизиотомия.За да няма усложнения.
Да разбирам че в последните години учителите така си преподават уроците  newsm12
Другото което разбрах е че една на 3-4 момичета се случвало да роди без да я режат.И това ако раждането протича много гладко и на тяхна отговорност.  newsm78

# 184
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хе-хе, аз съм 1.70 м, и съм доста едра, та за мен едро бебе ще е явно над 4.500 кг.  Wink

И всъщност съм замислила да изчакам контракциите доста да зачестят ( на 5-10 мин макс) преди да тръгна към болницата, че да нямат много време за интервенции.

Това, разбира се, ако не пренося. Тогава... каквото сабя покаже...

# 185
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Доколкото знам епизиотомиите зараствата по-бързо,защото са с прави и гладки ръбове.Аз имах два външни шева,но от разкъсване и още ме болят, а и има ръбче.

# 186
  • Мнения: 45
hedra аз все си мислех, че ако е седалищно и не могат  да го завъртят не се ражда нормално. Нямах идея че има толкова различни видове седалищно предлежание. Добре, че го написа и обясни подробно. Полезна информация е.   bouquet

# 187
  • Мнения: 817
Епизиотомия с около 15шева! Twisted EvilНеможех да си седна на д....о цял месец!

# 188
  • Мнения: 41
имам, да...

3 броя за героя...

# 189
  • Мнения: 306
да,външни 3,а за вътрешните не ми казаха колко са,но не можех да сядам,а явно имах и засегнат нерв,защото не можех да си стъпвам на десния крак 3 седмици,не можех да седна изобщо и кърмех легнала,ядях полулегнала!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 190
  • Мнения: 1 520
Имах три шева, външни. Като за първо раждане - май с малко се разминах.

# 191
  • Мнения: 5 391
И на мен ми направиха ЕПЗ, имах 10 външни и незнайно за мен колко вътрешни шева.Нито за миг обаче това не ми създаде проблем, дори няколко часа след раждането можех да сядам без болка Peace, а и не съм ползвала никакви болкоуспокояващи с изключение на една единствена свещичка Профенид.

# 192
  • Мнения: 1 910
По времето на нашите майки и баби е нямало такава практика и жените са раждали като по учебник.

Е от къде знаеш как са раждали едно време? На някаква официална статистика ли си попаднала?

# 193
  • Мнения: 801
аз имам 4 външни шева,още ме боли като сядам,но не съжалявам,че ми направиха ЕПЗ,защото иначе бебока щеше да ме разкъса повече.

# 194
  • Мнения: 1 503
Аз също раждах с ЕПЗ,но незнам колко шева имам.Абе около седмица си сядах на опашката newsm78.Срязаха ме в последния момент и бебо излезе.незнам защо се наложи...Уж напъвах добре,но нещо въздуха ми свършваше посредата на напъните и може би заради това.И на корема ми скачаха...абе...А бебо беше бая синичък като се пръкна:thinking:.Мисля ,че съм с около 5 шева,защото последните два ги усетих ,а като времетраене ,зашиването им беше горе-долу същото като преди да ги усетя.
АБЕЕЕ така обясних ,че...Ама дано сте ме разбрали hahaha

Общи условия

Активация на акаунт