Великобритания - тема 57 Пролетно Великденска

  • 80 025
  • 730
  •   1
Отговори
# 480
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
аз правя всякакви баници с filo pastry, баклавата ще стане на 1000%

# 481
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Мери, какъв беше съветът за 5те години, как се оправдават, че и аз натам съм тръгнала Sad
Не си сама!  При мен на 1 юни ще станат 6г и въобще не се гордея.
И на мен ще ми е интересно да чуя Мери
То не беше нещо супер завъртяно, но тъй като не знаех какво да правя с този гап и въобще как да го спомена в СВто, просто го пропусках. А жената ме посъветва да не го пропускам, защото така работодателите щели да се чудят какво аджеба си правил през това време, в болница ли си бил, в затвор ли, що ли. Затова каза, пишеш кратко от ... до ...
Looking for an employment / looking after family
или
Maternity leave / Time out for family
Но така обаче няма скрито покрито и лъсва, че имаш дете/деца  Mr. Green Обаче ми каза това, че си майка и въртиш семейството ти дава скилс като примерно Time management и Planning and organising Wink
Не знам до колко е вярно всичко това от гледна точка на работодателя, но на теория ми звучи логично  Crazy

# 482
  • София
  • Мнения: 16 224
Бубка, дъщеря ми беше купила кори Белла от Асда в Манчестър. Били си с надписи и рецепта на английски.
Сигурно и по другите магазини има.
А да попитам - нали през май ще има избори. Трябва ли чужденците и те да се регистрират някъде и  да правт нещо по повода?
Че според съквартиранта и щели да ги глобят ако не се регистрират.

# 483
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Мери, какъв беше съветът за 5те години, как се оправдават, че и аз натам съм тръгнала Sad
Не си сама!  При мен на 1 юни ще станат 6г и въобще не се гордея.
И на мен ще ми е интересно да чуя Мери
То не беше нещо супер завъртяно, но тъй като не знаех какво да правя с този гап и въобще как да го спомена в СВто, просто го пропусках. А жената ме посъветва да не го пропускам, защото така работодателите щели да се чудят какво аджеба си правил през това време, в болница ли си бил, в затвор ли, що ли. Затова каза, пишеш кратко от ... до ...
Looking for an employment / looking after family
или
Maternity leave / Time out for family
Но така обаче няма скрито покрито и лъсва, че имаш дете/деца  Mr. Green Обаче ми каза това, че си майка и въртиш семейството ти дава скилс като примерно Time management и Planning and organising Wink
Не знам до колко е вярно всичко това от гледна точка на работодателя, но на теория ми звучи логично  Crazy

Ами...звучи добре за time management и т.н....ама то е ако си организиран човек... Grinning

# 484
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 863
Time management, communication skills, negotiator, juggler, lion tamer... you name it Grinning

# 485
  • Мнения: 8 937
А да попитам - нали през май ще има избори. Трябва ли чужденците и те да се регистрират някъде и  да правт нещо по повода?
Че според съквартиранта и щели да ги глобят ако не се регистрират.

Може да прочете в сайта на района си. Става и онлайн регистрирането. Има май глоби, да. Wink

# 486
  • UK
  • Мнения: 727
 За general elections (тези сега през май) могат да гласуват само хората с британско гражданство и тези от Common wealth, повечето от нас не се класират  Mr. Green
 За местните избори винаги досега са ми пращали писмо за регистрация .

# 487
  • Мнения: 6 029
Добро утро от шотландските земи Simple Smile Пристигнахме в събота, ошашавени от дългия път, но цели и с всичкия багаж Grinning Видяхме общо взето всички превъплъщения на шотландското време, плюс буря нощес. Като ходих до магазина, вятъра ме премести Grinning Красиво е много тук, за сега съм като на екскурзия все още, шапка на тояга, да видим после какво ще е.

# 488
  • Мнения: 14
Добро утро от шотландските земи Simple Smile Пристигнахме в събота, ошашавени от дългия път, но цели и с всичкия багаж Grinning Видяхме общо взето всички превъплъщения на шотландското време, плюс буря нощес. Като ходих до магазина, вятъра ме премести Grinning Красиво е много тук, за сега съм като на екскурзия все още, шапка на тояга, да видим после какво ще е.
Добре дошли! Пожелавам ви всичко да е наред и винаги да си носиш частица от това чувство, което те тресе в момента  Heart Eyes

Баклавата стана невероятно вкусна, чак не мога да повярвам, мен хич ме няма в сладкарството  chef Явно наистина е изключително лесна, стига да следваш най - простите правила.

 Hug

# 489
  • Мнения: 3 235
Добро утро от шотландските земи Simple Smile Пристигнахме в събота, ошашавени от дългия път, но цели и с всичкия багаж Grinning
Радвам се, че сте пристигнали в пълен състав и с добро настроение  Mr. Green И ни с ММ си говорихме, че първия месец ще сме като на екскурзия  hahaha

svidni4ka, това означава ли, че нищо не трябва да правим? Ние тъкмо ще сме пристинали.

# 490
  • Мнения: 18 542
Здравейте,
разписвам се в тази тема, защото и аз смятам да поемам към Острова на есен. Тук просто не се издържа вече. Мъчно ми е, че ще трябва да се разделя с близките си, но вярвам, че е за добро.
Ориентирала съм се към Лондон, заради по-големите възможности за работа. На първо време ще замина сама, а детето ще оставя тук при родителите ми докато се установя и намеря подходящи квартира и работа. Той в момента е на 11 години.
 Ужасно ми е плашещо всичко, но съм решила твърдо. Основно в името на детето. Смятам, че там ще е по-добре, въпреки, че тук животът ни не е тежък... за момента. Перспективите обаче не ми се струват изобщо добри и се нядавм да намеря късмета си в Англия.
По професия съм интериорен дизайнер и се надявам да намеря работа свързана с нея, а не като чистачка, макар че и това е опция на първо време, ако не изникне нещо друго и приготвените пари свършат.
Според вас правилно ли съм се ориентирала към големия град или бих имала успех в някой по-малък?

# 491
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Здравейте,
разписвам се в тази тема, защото и аз смятам да поемам към Острова на есен. Тук просто не се издържа вече. Мъчно ми е, че ще трябва да се разделя с близките си, но вярвам, че е за добро.
Ориентирала съм се към Лондон, заради по-големите възможности за работа. На първо време ще замина сама, а детето ще оставя тук при родителите ми докато се установя и намеря подходящи квартира и работа. Той в момента е на 11 години.
 Ужасно ми е плашещо всичко, но съм решила твърдо. Основно в името на детето. Смятам, че там ще е по-добре, въпреки, че тук животът ни не е тежък... за момента. Перспективите обаче не ми се струват изобщо добри и се нядавм да намеря късмета си в Англия.
По професия съм интериорен дизайнер и се надявам да намеря работа свързана с нея, а не като чистачка, макар че и това е опция на първо време, ако не изникне нещо друго и приготвените пари свършат.
Според вас правилно ли съм се ориентирала към големия град или бих имала успех в някой по-малък?

Ами то ако не се опиташ, няма как да разбереш. На мой приятели дъщерята е интериорен дизайнер, но вече една година не успява да намери работа по тази специалност. Живее близо до Лондон. Хвана се към една компания да продава мебели, но е селф емплоид и пари не изкарва, поне не и достатъчно за да се издържа, но все пак е с приятеля си.
Ако имаш късмет може и да се наредят нещата, но бих те посъветвала да не започваш с големи очаквания.
Също, приготви се да си разделена за дълго време с детето си, защото ще трябва време да си стъпиш на краката, квартири да приемат с деца трудно се намират  и тн...аз лично не бих си оставила детето точно в тази възраст без мен в дългосрочен план.

Пожелавам ти успех...

# 492
  • Мнения: 377
Миоки, разгледай обявите за работа. Подай тук там отсега и виж какви заплати предлагат. Някой ще ти отговори ли на запитването и т.н. Във всеки по-голям град има повече възможности, по-принцип. Лично моя съвет е да не тръгваш без предварително намерена работа, при положение, че имаш дете и всичко зависи от теб.

# 493
  • Мнения: 18 542
Не, не, не започвам с големи очаквания, по-скоро с надежда. Simple Smile
Не мисля, че бих могла да стартирам точно като интериорен дизайнер, но нещо свръзано с професията. Справям се доста добре с Аутокад и 3д програми и имам доста опит тук (над 10 вече ще станат).
За детето нямам избор поне на първо време. Не знам дали бих се справила финансово, особено ако не намеря бързо читава работа.
В крайна сметка винаги бих могла да се върна, ако не успея да се справям, но мисля, че няма да се стигне до там. Амбициозна съм и мисля способна.
Това ми е портфолиото, ако на някой му е интересно да погледне.
Скрит текст:

Ave, дъщерята на приятелите ти в Англия ли е учила или в България?

isolda1, това ми е идеята, първоначално от тук да си търся, за да видя как се "котирам", а на есен да продължа с търсенето от УК. Проблемът е, че до колкото се запознах с нещата, от тук вероятността да си намеря работа е по-малка, заради това, че съм в БГ и голяма част от потенциалните работодатели биха се дръпнали поради тази причина.

Последна редакция: вт, 10 мар 2015, 16:17 от Миоки

# 494
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Момичета, разбрах ви за билетите за Коледа още в началото, затова и така коментирах дали да не ги купуваме и ние рано, но не се знае в крайна сметка кога ще може да тръгнем.

Колкото со CV-то много се зачудвам как точно да го оформя че да привлече максимално внимание, но имам още много да изчета и да мисля по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт