Дайте идея за торта???

  • 9 342
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Тортата наистина изглежда лесна и вкусна, но кажи, моля те, къде слагаш половината чаша захар, която си написала след бишкотите, и маслото. Нещо не можах да вдяна....................... Embarassed

# 16
  • Мнения: 5 873
Тортата наистина изглежда лесна и вкусна, но кажи, моля те, къде слагаш половината чаша захар, която си написала след бишкотите, и маслото. Нещо не можах да вдяна....................... Embarassed
Дали не е за карамела?

# 17
  • Мнения: 22 867
chereshka
Цитат
Дали не е за карамела?

Ами сигурно е за карамела, ама като не се сетих............... bash

# 18
  • Мнения: 266
Тортата наистина изглежда лесна и вкусна, но кажи, моля те, къде слагаш половината чаша захар, която си написала след бишкотите, и маслото. Нещо не можах да вдяна....................... Embarassed
Дали не е за карамела?
Знаех си,че ще оплескам нещо LaughingЗначи 1/2 захар я карамелизирам-направо във фурната.А маслото го слагам в крема-след като го сваля от котлона.Тортата става за 20 минути.Ако има нещо свиркайте Laughing

# 19
# 20
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Ето една също много вкусна торта-торта"Меденка"
Продукти:
2 яйца
1ч.ч. захар
3 1/2 брашно
2с.л. мед
1ч.л сода за хляб
2 ванилии
1пакетче канела
От всички продукти замесваш тесто-брашното е ориентировъчно,месиш до получаване на меко тесто.Разделяш на 5 топки.Сега най-важното-блатовете се пекат като обърнеш тавата с дъното нагоре.Намазваш го с олио или масло и с ръце разстилаш равномерно един по едни блатовете.Печеш във фурна на 180 гр-предварително загрята.Изпичаш ги до леко порозовяванеи веднага след изваждането от фурната ги отлепяш с остър нож.Така процедираш с петте блата.Всъщност разкошния вкус на тортата е от блатовете.
Разбиваш 4 кофички заквасена сметана с 10 с.л. захар.Мажеш всеки блат,ако обичате плодове-можеш между всеки блат да подредиш-аз я правя,когато има ягоди и става супер..Правиш си шаблон от домакинско фолио и обгръщаш тортата все едно е във форма.Подреждаш красиво плодове отгоре,листенца,можеш да изпишеш "честит рожден ден" и да желираш.След като свалиш  "формата", украсяваш отстрани по желание.
Да ви е сладко!!!
Тавата е от старите тортени тави-диаметър 24,но съм я правила и с по-голяма 30/стават по-тънки блатовете/

# 21
  • Мнения: 373
Мили момичета, нали ви казах спрях се на торта Татяна. ПРЕВЪЗХОДНА е, заслужава си!!! Peace
Рожденникът адски я оцени, и аз оооще по-доволна Hug.
Попромених мъничко, вместо 1 чч захар сложих 1/2 чч. Разбира се сложих си и 1/2 мед както е по-рецептата. Стана наистина чудесна. Блатовете бяха попили всичката сметана вътре, което малко ме е поуплаши при разрязването, но всъщност се оказа, че е чудесно напоена и изобщо....много вкусна! Laughing

Мили мамета, запазила съм си всичките ви рецепти и ОБЕЩАВАМ, ще минат по реда си една по една!
Благодаря ви!!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт