Естетична стоматология в Пловдив

  • 14 158
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,
имам нужда и ми предстои малко естетически тунинг на зъбите. Като цяло на всички е ясно, че това е скъпо удоволствие и за това реших да помоля за препоръка. Не ми се ще да дам сума пари за некачествена работа, което ми се е случвало поне няколко пъти. За пример била съм при добър стоматолог за имплантация, но се оказа, че зъботехника му никак не е за похвала.
По принцип съм доволна от стоматолога, който посещавам Д-р Кръстев в клиника К Дент - Пловдив, но определено работи по - скъпо. За сравнение една циркониева корона при него е в порядъка на 800 лева, при масово за около 400/500 лв.
Очаквам мнения и предложение.
Предварително благодаря.

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 10:43 от anna_karenina

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Мога да дам координати на стоматолога, който на мен ми прави циркониеви коронки, перфектни, но също от порядъка на 800 лв. За 400 - 500 не знам какво правят.

# 2
  • Мнения: 15
След посещение при Др. Николай Николов в Пловдив, почти съм се навила да си направя прагови металокерамични корони. Съвета, който получих от него ми се видя много добър и анти комерсиален. Според него в конкретния случай за мен са по - подходящи металокерамични корони, които са по - здрави имайки на предвид, че дъвча с предните си зъби. Другото което разбрах е, че за циркониеви корони зъбите трябва значително да се изпилят и изтънят, почти като иглички. Има съвсем малка разлика в естетиката, но и разликата в цената не е за пренебрегване - почти тройна на зъб. Още повече, че металокерамичните вече се правят с керамично прагче, което влиза под венеца и ръбчето долу също е от чиста керамика, която пропуска светлина.

Не бих отказала да ми дадеш координатите на твоя стоматолог, защото още не съм решила категорично при кой и къде ще правя коронки.

Със сигурност не съм приятно впечатлена от Д. Венцеслав Станков! Първото впечатление и последно за мен е, че лъха на комерсиално отношение! Нито се поинтересува от общото състояние на зъбите ми, нито получих някаква препоръка съвет, а въпроса бе какво искате - ОК ще го получите, дайте пари за "консултация" и последва записване при асистентката му за почистване на зъбен камък за нескромна цена.

# 3
  • Мнения: 151
Здравейте,
Това което твърдят за металокерамичните корони е нелогично и грешно. Идеята на металокерамичните корони е да се използват предимствата на 2 материала - красотата на порцелана и здравината на метала. При металокерамичните корони е нужно изпиляване не по-малко от това на една циркониева корона, а точно обратното. Циркония е бял, тоест може да се покрие с много по - малък слой керамика и да има добър вид, а метала е сив и за да се постигне по-добър резултат с него е нужно по-голямо изпиляване - все пак трябва да скрием нещо сиво,а не бяло - липсва логика в това твърдение. В крайна сметка ако трябва да не издребняваме разликата не е съществена в изпиляването, но естетически определено двата материала са с разлика като "жигула" и "мерцедес", освен ако не говорим за металокерамика, при която метала е злато - тогава обаче и цената става "мерцедес"
Относно праговете - ако държим на точна препарация и точна граница за позициониране на коронковия ръб, то се нуждаем от прагово изпилявне и при двата материала, защото в противен случай рискуваме границата на короната да е по фантазията на зъботехника, но не и по негова вина.
За корони няма по красиво и по-добро нещо от чистата керамика, но тогава определено се нуждаете от перфектна препарация и перфектна процедура по залепяне. Това е и една от причините да се предлага повече цирконий - той е по - непретенциозен за работа и по - скъп
Надявам се да съм бил полезен!
Търсете логиката и няма да сгрешите Simple Smile
Поздрави!

# 4
  • Мнения: 15
Спрях се на циркониеви корони и в най - кратко време ще ми бъдат поставени. Ще споделя!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 213
Привет. Интересувам се от клиниката на д-р Кръстев, процедурите при Вас под пълна анестезия ли са? И колко струва тя?
Благодаря!

# 6
  • Мнения: 1
Мога да дам координати на стоматолога, който на мен ми прави циркониеви коронки, перфектни, но също от порядъка на 800 лв. За 400 - 500 не знам какво правят.

Може ли да пуснете кординатите на вашият стоматолог? Благодаря предварително.

# 7
  • Мнения: 1
Най - добрия стоматолог в Пловдив е  д-р Николай Кирилов Николов! Горещо го препоръчвам !

Общи условия

Активация на акаунт