ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 590 006
  • 2 282
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Sofiq
  • Мнения: 149
Здравейте отново, идвам да споделя, че моя първи опит приключи с биохимична бременност. Случи се преди три месеца,  радостта и разочарованието се сливат като емоции, тежко е и си има нужда от време за да се преодолее. Колкото и да се старая да мисля позитивно, страхът ме гложди...

# 1 336
  • Мнения: 90
Здравейте, скъпи дами!С голяма неохота и същевременно съпричасност се присъединявам в тази тема!Сърдечно желая на всички скоро да видим 2те чертички. Накратко моята история:с мъжа ми от 6месеца правим опити за бебе.на 3тия месец решихме да отида на фоликулометрия и хормонални изследвания. Едно от ''светилата"" в репродуктивното здраве в пловдив след буквално 1мин. Преглед ме смаза с диагноза полилистоза. При все, че имам редоввн цикъл и никакви оплаквания. Веднага отидох за 2ро мнение, където чух противоположното на 15ден има доминантен фоликул и овулация.междувременно АМХ, тестостерон,  Анти тпо и Анти тг излязоха, както и пълна кръвна, ТсХ и всичко в златната среда. Уви, вече половин година бебче няма, ако не стане до зимата съм се ориентирала към newlife clinic в Пловдив. Този месец обаче, направих ужасна грешка, която не ми дава мира. След скандал с милото и свършване докъто съм в овулация изпих постинор (моля не ме критикувайте)достатъчно съжалявам, просто имахме ужасни скандали и бяхме пред раздяла. Минало свършило, оправихме се,  но хапчвто е изпито и съм на тръни нормално ли ще е всичко.трябва да ми дойде в петък. Смятате ли, че би повлияло на фертилитета ми ?ще имам ли нормално ову следващия месец. Не мога да си простя каква глупост направих и не спирам да плача. След хапчето правехме 3пъти кекс, но съм сигурна, че този месец го пиша неуспешен. Моля ви за съвет и разбиране. Ако бебо не стане кога да търсим адекватна помощ, този постинор може ли да обърка дългосрочно плановете ми.много искаме да сме 3ма.  Смятате лу че ибсеминация е надежден вариант?с пожелания за усмихната седмица

# 1 337
  • Мнения: 504
     Здравейте на всички.Аз също да се присъединя към темата.Предстои ни първи опит(по фонда) с мъжки фактор сме,за сега.След 5год.опити и обикаляне и още толкова нерви и празни приказки,моя гинеколог ни насочи към Селена Пловдив.Там сме при д-р.Минев.Имам му пълно доверие.Още от първият преглед каза,че сме за ин витро.До сега сме минали през хистероскопия,офисхистероскопия и цветна снимка.Докато чакаме да звъннат от фонда,трябва да направя имунологични изследвани.Не можах само да разбера,само за мен или и за половинката се отнася?Мисля да го питам и за генетични да направим преди опита.Гледам,че тези които са с мъжки фактор като нас,им изписват лекарства за пиена на мъжете.Моят е пил до сега трибестан и proxeed plus-3 месеца,без никакъв резултат.Ако някой е минал по този път,може да сподели(по-точно за изследванията).Успех на всички. Peace

# 1 338
  • Мнения: 27
Здравейте!Присъединявам се към вас!
От година и половина се опитваме да имаме бебе!След няколко месеца опити,неуспешни,посетихме с мъжа ми клиника New life в Пловдив,където направихме пълни изследвания на мен и на съпруга ми,след последното изследване,д-р Даскалов каза,че не вижда проблем,и ако има редовен секс ,бебето ще стане...Е,да ,обаче не става!Менструацията ми е редовна ,никога през живота ми не съм имала проблем,какъвто и да е гинекологичен,по-сериозен!Всички около мен забременяват всякаш от въздуха,приятели,роднини...хем се радвам за тях,хем на мен ми е гадно,вече почвам да си  мисля,че никога няма да държа щастието в ръцете си!
Искам да отбележа,че в същото време,когато почнахме бебеправенето,малко след това почнаха паник-атаките,може би това състояние тогава ми попречи не знам.... Sad

# 1 339
  • Мнения: 504
    Не се притеснявайте Господинова,в началото и аз се чувствах така,все едно всички са се наговорили да забременеят по едно и също време.И на мен ми ставаше мъчно,но сега като знаем какъв ни е проблема сме по-спокойни.Всичко ще си дойде намястото си.Имай повечко вяра.Успех ти желая. Simple Smile

# 1 340
  • Мнения: 27
    Не се притеснявайте Господинова,в началото и аз се чувствах така,все едно всички са се наговорили да забременеят по едно и също време.И на мен ми ставаше мъчно,но сега като знаем какъв ни е проблема сме по-спокойни.Всичко ще си дойде намястото си.Имай повечко вяра.Успех ти желая. Simple Smile
Благодаря!

# 1 341
  • Мнения: 90
здравей!
Би ли споделила впечатления от newlife?ние със дъпруга ми сме се ориентирали натам,ако нищо не се получи до няколко месеца.смятам, че е по-добър вариант от селена и някои от набвдените им специалисти.

# 1 342
  • Мнения: 545

След тригодишен опит за забременяване и последна менструация на 31 май на 29 юни видях две чертички, преди това през април ми махнаха два полипа и на 19 май направихме цветна снимка на която се оказа, че едната тръба пропуска леко, а другата е запушена.
На 30.06  кръвен тест ЧХГ 1240
На 01.07 леко прокървяване на прибиране от работа веднага преглед;Няма страшно изписа утрогестан 3 по 2.
На 02.07 няма кървене кръвен тест ЧХГ  3406
На 03.07  обилно кървене веднага при друг гинеколог в матката няма сак в дясно формация 2.7 на 2.3 мм,  ПУСНАХМЕ МЕ ДА СЕ ПРИБИРАМ.
На 04.07 кръвен тест ЧХГ 9214, обилно кървене отново при гинеколога от първия преглед.Няма сташно лежиш и почиваш така може и 9 месеца да кървиш божа работа е.
Решихме да отидем на преглед в Селена аз цялата в кръв оказа се мисед аборт изписаха МИФЕПРИСТОН И ТОПОГИН.Изхвърлих сама плода не са ми правили кюретаж , ходих на преглед след няколко дни всичко е добре, но хемоглобина ми беше 77 мн нисък,много кръв изгубих вечерта колабирах, пия сега разни лекарства.
Днес пуснах изследвания хемоглобина е 105, ЧХГ е 0.987
на 19 юли беше 789.

# 1 343
  • Мнения: 27
Д-р Даскалов работи и към Селена и към new lifе.Имам добри впечатления от него и от съпругата му,която извърши спермограмата на мъжа ми.
Обясняват ти всичко,както трябва,но и все пак си плащаш за това,мислим сега дргия месец отново да ходим,за да видим ин витро ли ще правим ,или инсеминация.
За мен най-болезнената процедура беше ХСГ,при която те упояват,за да проверят проходимост на тръбите.

# 1 344
  • Мнения: 316
Здравейте. На 36 години съм. Имам дете на 12г.  От миналата година започнах да правя опити да  забременея и едва тази година се случи, но.... направих спонтанен аборт в седма седмица.  Доктора ми каза да изчакам два месеца преди да правя нови опити да забременея.  Аз изчаках да минат поне три месеца. И едва от този месец започнах с опитите.  На 21.07 ми беше последната менструация  а този месец все още не ми е дошло. Направих си два теста но втората черта е по бледа  и не съм сигурна дали се е получило.  Надявам се да е станало но и изпитвам известна доза страх дали всичко ще е наред.

# 1 345
  • Мнения: 145
Здравейте!
С моя партньор сме от 6 години заедно и от 2 правим опити. Аз съм на 26г., а той на 35г.
Правили сме изследвания в Лондон първо и след това всички необходими във Варна при др. Александров. Той каза, че имам склонност да образувам кисти, но не ми постави никаква диагноза, а ни отпрати да пробваме още една година. Е загубихме я в напразни надежди. В последствие го сменихме с др. Богомил Бойчев, Тутракан. Когато се преместихме не сме правили нови изследвания, освен спермограма. Направихме стимулирана инсеминация( фостимон, менупур и накрая прегнил)  и вчера разбрах - резултат Sad  никога не съм забременявала до момента.
Сега сме пред дилема дали да продължим с нова инсеминация или да преминем към всички изследвания и към инвитро.
Желая успех на всички ви! Дано темите от проблемни забременяване бъдат все по- празни за сметна на тези отрода на "бременост с термин... ". Успех! 🍀

# 1 346
  • Мнения: 2 013
Ramona0406, първо изключете тези полово-предавани болести:
Mycoplasma hominis
Mycoplasma genitalium
Ureaplasma urealyticum
Ureaplasma parvum
Thrichomonas vaginalis
Хламидия.

Някой пускал ли ти е пълният списък с ППБ за изследване? Някои протичат абсолютно безсимптомно, но дават отражение на тръби, забременяване, спермограма и т.н.

После се гледат полови хормони при жената. Ако има съмнения за поликистоза или повишени мъжки хормони се пускат и други, допълнителни изследвания.
Щитовидна жлеза: TSH, FT3; FT4.
Проверка на тръби - с цветна снимка, но САМО ако е доказано, че нямаш ППБ. Имаш ли цветна снимка.

И от тук насетне вече зависи до колко е добър специалиста. Какво ще може да види от цветната снимка, от ехографа. Ако има ППБ дали ще ти помогне да ги излекувате. Може и полипи да пречат на забременяването - но това трябва опитен лекар да заподозре след преглед.

А от спермограмата какво излиза?

Аз друго не мога да разбера: има си стандартен разработен алгоритъм и списък с изследвания, които трябва да се направят. ЗАЩО лекарите, които на всичкото от горе се водят точно репродуктивни гинеколози не си спазват тези основни медицински стандарти?

На мен ми се наложи да се образовам, за да мога да се изкарам от кашата, но трябва ли всички да ставаме половин лекари, за да забременеем?

# 1 347
  • Мнения: 38
Здравейте момичета и бъдещи Мами (каквито всички ще станем някой ден!) От много време чета форума, но до сега не намирах смелост да пиша (и аз не знам защо?) Както и да, ето и с две думи нашата история - аз съм на 30, съпругът ми на 39. Опитваме от 2 години... без резултат! След множество изследвания излезе какво ли не... аз: имам нисък прогестерон и нямам овулация, поликистозен яйчник и една запушена тръба; той: като цяло добре... само дето подвижността е само 18%... Пием хиляди добавки... но за сега резултат няма!
Благодаря ви... само дето споделих си беше достатъчно!
Успех и късмет на всички!!! И дано скоро да ни зарадват двете най чакани чертички!!! Hug

# 1 348
  • Мнения: 1 849
Здравейте момичета и бъдещи Мами (каквито всички ще станем някой ден!) От много време чета форума, но до сега не намирах смелост да пиша (и аз не знам защо?) Както и да, ето и с две думи нашата история - аз съм на 30, съпругът ми на 39. Опитваме от 2 години... без резултат! След множество изследвания излезе какво ли не... аз: имам нисък прогестерон и нямам овулация, поликистозен яйчник и една запушена тръба; той: като цяло добре... само дето подвижността е само 18%... Пием хиляди добавки... но за сега резултат няма!
Благодаря ви... само дето споделих си беше достатъчно!
Успех и късмет на всички!!! И дано скоро да ни зарадват двете най чакани чертички!!! Hug
Добре е да направите тест за наличие на антиспермални антитела в семенна течност, това може да е причина за намалената подвижност.
Прави се в репродуктивните клиники, изискването за въздържание е 3-5 дни, в Надежда струва 50 лв.
За вас- хормони на щитовидната жлеза изследвани ли са? А инсулинова резистентност? Често ИР е причина за поликистозата. Аз съм с ПКЯ и единственото, което ми е помагало да овулирам е хранителна добавка- инофолик, 2 пъти дневно по 1 прахче, на гладно и далече от кафе.
Прогестеронът след доказана овулация ли е изследван?
А за запушената тръба- на цветната снимка ли се видя? Изследвахте ли полово-предавани болести?

# 1 349
  • Мнения: 38
Здравейте момичета и бъдещи Мами (каквито всички ще станем някой ден!) От много време чета форума, но до сега не намирах смелост да пиша (и аз не знам защо?) Както и да, ето и с две думи нашата история - аз съм на 30, съпругът ми на 39. Опитваме от 2 години... без резултат! След множество изследвания излезе какво ли не... аз: имам нисък прогестерон и нямам овулация, поликистозен яйчник и една запушена тръба; той: като цяло добре... само дето подвижността е само 18%... Пием хиляди добавки... но за сега резултат няма!
Благодаря ви... само дето споделих си беше достатъчно!
Успех и късмет на всички!!! И дано скоро да ни зарадват двете най чакани чертички!!! Hug
Добре е да направите тест за наличие на антиспермални антитела в семенна течност, това може да е причина за намалената подвижност.
Прави се в репродуктивните клиники, изискването за въздържание е 3-5 дни, в Надежда струва 50 лв.
За вас- хормони на щитовидната жлеза изследвани ли са? А инсулинова резистентност? Често ИР е причина за поликистозата. Аз съм с ПКЯ и единственото, което ми е помагало да овулирам е хранителна добавка- инофолик, 2 пъти дневно по 1 прахче, на гладно и далече от кафе.
Прогестеронът след доказана овулация ли е изследван?
А за запушената тръба- на цветната снимка ли се видя? Изследвахте ли полово-предавани болести?

Здравей отново и благодаря за отговора!
За съпруга за сега сме пускали само две спермограми, които както каза лекърят "са добри" (15 мил./ 92% нормални, но само 18% подвижни (21% първия път)..) за антиспермални антитела за първи път чувам (а доста неща изчетох..) но ще проверим и за това...
За мен: уж всички хормони са ми в нормите (3 месеца ме следяха на 21ви и 5ти ден) само прогестерона ми е многооо нисък... (за него пия Витекс от 3 месеца и днес видях положителен тест за О.!!!! Praynig)
Едната тръба ми е откриха с цветна снимка...
и така.. от този месец (ако не се случи чудото!!!) ще съм на кломид за 6 месеца... и пак ще се молим и надяваме!
А на мъжо какво ли не давам като добавки (от сутрин ходи като 16 годишен побертет в ерекция! Joy
аааа за поликистозния яйчник... и аз не знам от какво е? не ми и дадоха много информация... така че на следващия преглед ще питам!
А само да вметна че живеем в Англия.... и тука за всеки преглед се чака между 6 и 8 седмици и Никой нищо не ти обеснява! От Април сме прехвърлени към клиника за стерилитет - от тогава сме имали само 4 прегледа, от които само 2 са били с лекар!
Аз съм щастлива днес да видя позитивен за О.! Моля се и се надявам... а скъпия като се върне от работа ще го чака изненадаааа!  Blush

Общи условия

Активация на акаунт