ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ! Какво сме направили до сега?

  • 589 421
  • 2 270
  •   1
Отговори
# 2 055
  • София
  • Мнения: 319
Здравейте, дами,

На 32 години съм и от 2+ години правим опити за бебе, с Хашимото. Дотук с: един ранен аборт по неустановена причина в 8 г.с. след естествено забременяване; следва година без цикъл и овулация, куп изследвания и успешно забременяване след стимулирана овулация, за съжаление с тежък край (аборт по медицински причини, рядка микроделеция, в 20 г.с.).

От началото на тази година пак съм по изследвания (пуснахме и кариотипи, нормални са) и вече при репродуктивен специалист. Установен бе синдром на Ашерман, последва и хистероскопия, по време на която бе установено и че имам еднорога матка. След това направихме и цветна снимка.

Миналата седмица стигнахме до инсеминация след стимулирана овулация. Сега чакаме тихо и кротко.

Пиша много разхвърляно, но за 2 години толкова неща се случиха, че не знам как да обобщя. Благодаря, че ви има. Доста изчетох и продължавам. Пожелавам успех и здрави бебета на всички, които са в очакване ❤️

# 2 056
  • Мнения: 3 505
Пожелавам ти това иначе да завърши с раждане на здраво бебе около термин!

# 2 057
  • София
  • Мнения: 1 098
Стискам ти палци и пожелавам много кураж и вяра. Two Hearts

# 2 058
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,
незная дали това е подходящата тема, ще съм много благодарна ,ако ме насочите към добър гинеколог в г.Ст.Загора.Историята ми е дълга , но да кажем , че на първо време искам преглед и може би изследвания.
Благодаря ви , успех на всички!!

# 2 059
  • Мнения: 90
Здравейте, момичета😇
От доста време чета форума и най-сетне реших да се регистрирам. От година и няколко месеца правим опити за бебе и без успех. На 6тия месец от опитите отидох на профилактичен преглед (не живея в България) , изписаха ми прахчета за стимулиране на овулация, пих ги 3 месеца и без ефект. Два месеца правих тестове за ову и не засичах такава. Юли месец си бяхме в България и посетихме Д-р Минев в Селената. Направиха ми цветна снимка, оказа се че имам една запушена тръба,а другата проходима, но при високо напрежение. Изписа ми стимулация с фемара и това е първият месец, в който ги пия. На 2 ден от цикъла и така 5 дни. Вече ми е 14 ден, трябваше да започна с тестовете за ову от 12 ден и все още няма овулация, дори чертичките стават по-бледи. Четох, че след прием на фемара овулацията идва от 5 до 10 дни. Забравих да кажа на 26 години съм, а спермограмата на мъжа ми беше добра. Проблема е че няма как всеки месец да ходя на прегледи в България, а тук в чужбина просто не си разбират от работата, поне на тези които попаднах аз. Някой от вас правил ли е стимулация с фемара?



Здравейте момичета,
незная дали това е подходящата тема, ще съм много благодарна ,ако ме насочите към добър гинеколог в г.Ст.Загора.Историята ми е дълга , но да кажем , че на първо време искам преглед и може би изследвания.
Благодаря ви , успех на всички!!

Чувала съм добри отзиви за д-р Цонева.

# 2 060
  • Мнения: 3 505
Стимулация с Фемара съм правила при ин витро, но се чудя на теб защо ти е. С една запушена тръба и една, която пропуска на магия защо въобще се мъчиш, а не направите ин витро. Не те знам къде си, но дори и да не ти е възможно тук, пак има шанс  някъде наблизо да намериш прилична клиника, която те поеме.

# 2 061
  • Мнения: 90
Стимулация с Фемара съм правила при ин витро, но се чудя на теб защо ти е. С една запушена тръба и една, която пропуска на магия защо въобще се мъчиш, а не направите ин витро. Не те знам къде си, но дори и да не ти е възможно тук, пак има шанс  някъде наблизо да намериш прилична клиника, която те поеме.

Благодаря ти за отговора! Така е, но все пак имам някаква надежда, тъй като докторът ми каза, че с тази тръба и 5 деца мога да имам..

# 2 062
  • Мнения: 3 505
Млада си, имаш време за губене, но това ми изглежда несериозно от страна на доктора. Недоумявам защо е това блъскане с Фемера, ако гоните спонтанна бременност. Това не са бонбонки, та да ги пиеш на всеки цикъл без лекарско наблюдение.

# 2 063
  • Мнения: 5 062
Здравейте!
От малко над година правим опити, но без резултат. След десетина дни имам час при доц. Юнакова в Щерев и ми се ще с максимално много изследвания да отида. Направих си днес ПКК, изследване за инсулинова резистентност (каквато имам) - трикратно захар и инсулин, от другите хормони - TSH, t3, t4, пролактин, LH, FSH, тестостерон, естрадиол, пуснах и антитела на щитовидната (с Хашимото съм). Пуснах още фолат, вит Д, б12, както и пикочна киселина, чернодробни ензими, креатинин, урея, с-реактивен протеин, желязо, липиден профил...

Какво още мога да пусна? Ще си нося изследванията за тромбофилия, както и последните коагулации, макар че не са много нови. Имам терапия от хематолог, той по тях я изготви. Имам и разни имунологични изследвания от доц. Русев, но те са също старички - на 1 г.

# 2 064
  • Мнения: 366
И на мен едната ми тръба пропусна под високо налягане + че изглеждаше страшно нагъната и имаше някакви сраствания. Докторът си я отписа отвсякъде. Факт е, че успях да забременея с инсеминация, чак когато имах ову на яйчника от към хубавата тръба. На другата нищо не стана.

Стимулация с Фемара съм правила при ин витро, но се чудя на теб защо ти е. С една запушена тръба и една, която пропуска на магия защо въобще се мъчиш, а не направите ин витро. Не те знам къде си, но дори и да не ти е възможно тук, пак има шанс  някъде наблизо да намериш прилична клиника, която те поеме.

# 2 065
  • Мнения: 816
Здравейте!
От малко над година правим опити, но без резултат. След десетина дни имам час при доц. Юнакова в Щерев и ми се ще с максимално много изследвания да отида. Направих си днес ПКК, изследване за инсулинова резистентност (каквато имам) - трикратно захар и инсулин, от другите хормони - TSH, t3, t4, пролактин, LH, FSH, тестостерон, естрадиол, пуснах и антитела на щитовидната (с Хашимото съм). Пуснах още фолат, вит Д, б12, както и пикочна киселина, чернодробни ензими, креатинин, урея, с-реактивен протеин, желязо, липиден профил...

Какво още мога да пусна? Ще си нося изследванията за тромбофилия, както и последните коагулации, макар че не са много нови. Имам терапия от хематолог, той по тях я изготви. Имам и разни имунологични изследвания от доц. Русев, но те са също старички - на 1 г.
А мъжът - спермограма ? И снимка на тръбите трябва.
Трябва да видят АМХ колко е и най=добре антрални фоликули на 2-3 ден от цикъл , ако имат съмнения за намален яйчников резерв.
За щит. жлеза - всички тези +ехография - препоръчвам Начев . Тсх трябва да ти е под 2 , а фт3/фт4 високи. Вит Д към средни стойности.
Трябва да проследиш имаш ли овулация . Инсул. резистентност , ниски нива на  вит Д  и др. - може да водят до лоши яйцеклетки и от там до биохимична или липса на овулация. За Хашимото - спри глутен и млечни . Ако имаш да сваляш кг може би е най-добре диета от диетолог  - препоръчвам ти Ригов.
Мога да пиша от моя опит , но при теб може проблемите да са други . При мен уж нямаше , но аз имах проблемна овулация и явно не много добри яйцеклетки. Проследи си горните неща , защото инвитрото не следят много витамини и щит. жлеза. Аз в Надежда няколко пъти не успях с инвитро , успях в Турция - ако някой си плаща инвитрото , го съветвам в Турция да пробва. Ако си млада около 30 г.  до към 33-35 - търси проблем или оправяй организмът си по-скоро и пробвайте сами. Инвитрото и хормоните допълнително разбъркват организма и не са светкавично решение , поне не много често.
Има тромбофили , които пречат още в самото начало . Аз се консултирах с Ива Паскалева. Не правих нищо за имунологията - вливки не съм , и имах успешна бременност . Доста лекари изключват имунологията . Все пак при ембрио трансфер съм имала 4 дни медрол .
Трябва ти добра храна - домашна , не пакетирани, без палми и тн. , без глутен и млечни , захар , газирани и т.н Трябва ти умерено спорт , добър сън . Кортизолът и стресът - също лоши яйцеклетки. От диета и режим очаквай повлияване поне след 3-4 м.  Всичко , което приемаш 3 м. назад влияе на яйцеклетката . За инсул . ще изпишат метформин - може да помогне ... В Турция ми го изписаха , но така и не го пих.
В крайна сметка, аз без да спазвам всичко по-горе - само гледах да съм по-спокойна , успях с поредното инвитро в Турция . Но всичко , което съм писала може да ти помогне , а може и да не ти трябвва инвитро. Може да ти трябва само организмът ти да се повъзстанови и почине - от вредни храни , стрес или др. Също пих добри мултивитамини малко преди забременяването - може и да съм имала недостиг.
Ако си над /около 35 - избирай добри лекари и се замисляй за инвитро, че с възрастта нещата са по-сложни. При някой става бързо , при други не. 
Също и при мъжете има увредени сперматозоиди. Правете секс понякога през ден , че и всеки ден - може да е зле за спермата , а само около овулацията по-често, ако се съмняваш за овулацията - увеличи прозореца , когато мислиш , че е .

# 2 066
  • Мнения: 611
Здравейте!
От малко над година правим опити, но без резултат. След десетина дни имам час при доц. Юнакова в Щерев и ми се ще с максимално много изследвания да отида. Направих си днес ПКК, изследване за инсулинова резистентност (каквато имам) - трикратно захар и инсулин, от другите хормони - TSH, t3, t4, пролактин, LH, FSH, тестостерон, естрадиол, пуснах и антитела на щитовидната (с Хашимото съм). Пуснах още фолат, вит Д, б12, както и пикочна киселина, чернодробни ензими, креатинин, урея, с-реактивен протеин, желязо, липиден профил...

Какво още мога да пусна?
може също така прогестерон,андростендион,dhea-s, антимюлеров хормон много важен и инхибин б.Също така хламидия,микоплазми,уреаплазма и т.н. ; )  стискам палци

# 2 067
  • Мнения: 5 062
Мили момичета, много ви благодаря за насоките. Може би беше редно да дам малко история. Имам една неуспешна бременност, която стана от втория месец опити. Но това беше преди години и с друг партньор. Последва раздяла, дълго време темата за бебе не ми беше на дневен ред. Сега отново е, но вече и годините ми са други (31), а здравословният статус е друг. Покрай аборта, раздялата и разни съдебни истории натрупах много стрес, които в съчетание с хранително растройство (емоционално хранене), ме разболяха. Сега съм с инсулинова резистентност, поликистозни яйчници и Хашимото. Преди години, макар и с изследвания като за инсулинова резистентност, Начев ми каза, че нямам такава и няма нужда да пия нищо. Нямала съм и Хашимото. Две години по-късно с 20 излишни килограма и оплешивяваща глава и без цикъл тръгнах пак по лекари. Тогава ми изписаха и метформин, и хормон за щитовидната, диагностицираха ме с поликистозата, дадоха ми мио-инозитол. Овладяхме и високия пролактин. Вече си имам и коса, килограмите, които свалиха, са много, само от началото на годината са 11. Чета много по темата. Спрях да използвам пластмасови вещи, прецизирах козметиката си, готвя абсолютно всичко, с което се храним вкъщи. Пакетирани храни не купуваме. Не купувм храна с повече от една съставка в себе си - риба, месо, яйца, зеленчук, плод. Сама консервирам зимнината си. Единствено купуваме млечни продукти, но от фермерски магазини. Луда съм на тема здравословно хранене. Именно благодарение на него си оправих доста от половите хормони (вчера излязоха резултатите, след като писах), както и инсулина на гладно, и захарта на гладно.

Антимюлеров засега няма смисъл да изследвам, защото поликистозата дава фалшиво висок резултат. Преди година го изследвах и беше близо 11. После лекарят ми обясни защо се получава този резултат. Снимка на тръби нямам, но вероятно с това ще започнем при специалиста.

Спермограма правихме. Първият път излезе гранична морфология, половинката отиде при специалист, изписа му една торба добавки, както и му даде насоки за храна. Вече там нещата са добре. И хормоните, които изследва, са оптимални. Проблемът е при мен явно.

Иначе прочетох тази книга
https://www.amazon.com/Starts-Egg-Pregnant-Naturally-Miscarriage/dp/0991126904
По съвети от нея започнах да пия Вит С, вит Е, q10, NAC. Продължавам с мио-инозитола, вит Д и б12 (заради менформина).

Може би наистина ми трябва време, но все пак ще се посъветвам и със специалист. Чела съм, че пропорцията между LH и FSH трябва да е 1, моят лекар иска дори 0,75. Започнах от съотношение близо 2:1, минах през 1,79, в момента съм почти на 1 (1.04). Мисля, че съм на прав път, но всеки месец се разочаровам, натъжавам и просто трябва да се видя със специалист.

# 2 068
  • Мнения: 12
Здравейте! Поста ми ще бъде доста дълъг, за което се извинявам. Чета ви от няколко месеца, но все не се решавах да се включа. Ние с ММ правим опити от година и половина, но някакси от доста по-рано усещах, че нещо не е наред. За съжаление се оказах права, защото бебе все още няма. На 7-8 месец решихме да пуснем контролна спермограма, просто за да видим дали всичко е наред. Никъде не ни взимаха на сериозно, защото е "твърде малко време минало" и защото сме млади (тогава на 24г и двамата). Оказа се, че всичко е в норми, но повече към долната граница на стойностите. Минаха още няколко месеца в опити, които вътрешно ми беше ясно, че няма да бъдат успешни. През юни отидох в репродуктивна клиника където директно заявих, че държа да ми се обърне внимание, въпреки че съм млада. За щастие нещата се задвижиха и месец по-късно направих цветна снимка. От нея се установи, че лявата тръба е силно нагъната и е пропуснала под високо налягане. Дясната е пропусклива, но има съмнения за сраствания. Казаха ни да изчакаме няколко месеца след ЦС и ако не се случат нещата да ги потърсим отново. Междувременно ММ пи Профертил 3 месеца и миналата седмица пуснахме нова спермограма, където резултата е почти същия, малко по-добър от първата. Срещнахме се с лекуващия ни лекар и той ми даде 2 възможни варианта: лапароскопия, за да се провери дали има такова срастване или инвитро. Бих искала да чуя и други мнения относно възможностите. Искрено желая на всяка една от вас да сбъднете мечтата си възможно най-скоро!

# 2 069
  • Мнения: 816
Здравейте! Поста ми ще бъде доста дълъг, за което се извинявам. Чета ви от няколко месеца, но все не се решавах да се включа. Ние с ММ правим опити от година и половина, но някакси от доста по-рано усещах, че нещо не е наред. За съжаление се оказах права, защото бебе все още няма. На 7-8 месец решихме да пуснем контролна спермограма, просто за да видим дали всичко е наред. Никъде не ни взимаха на сериозно, защото е "твърде малко време минало" и защото сме млади (тогава на 24г и двамата). Оказа се, че всичко е в норми, но повече към долната граница на стойностите. Минаха още няколко месеца в опити, които вътрешно ми беше ясно, че няма да бъдат успешни. През юни отидох в репродуктивна клиника където директно заявих, че държа да ми се обърне внимание, въпреки че съм млада. За щастие нещата се задвижиха и месец по-късно направих цветна снимка. От нея се установи, че лявата тръба е силно нагъната и е пропуснала под високо налягане. Дясната е пропусклива, но има съмнения за сраствания. Казаха ни да изчакаме няколко месеца след ЦС и ако не се случат нещата да ги потърсим отново. Междувременно ММ пи Профертил 3 месеца и миналата седмица пуснахме нова спермограма, където резултата е почти същия, малко по-добър от първата. Срещнахме се с лекуващия ни лекар и той ми даде 2 възможни варианта: лапароскопия, за да се провери дали има такова срастване или инвитро. Бих искала да чуя и други мнения относно възможностите. Искрено желая на всяка една от вас да сбъднете мечтата си възможно най-скоро!
Как има сраствания пък е пропусклива …Проследи си овулацията първо.
Аз два пъти съм забременявала и двата пъти след цветна снимка - като при мен също казват - силно нагънати тръби.
По-горе май писах какво трябва да приследи жената.
Имай предвид , че инвитрото не прави чудеса. Аз почнах уж с инвитро за по-бързо - стана след 6 г. ,като от хирмоните на моменти цикълът още повече ми се обърка. Също заради неуспехите , си мислих, че не мога да забременея и така случайно забременях след 6-тия неуспешен опит. В моят случай ест. бременнисти не завършиха добре, но си имаше други причини , вторуят път и лекарска грешка според мен.
Първо - забременяването не става като по филмите. Провери си всички изсл - щит. жлеза, женски хормони, тромбофилии, витамини , отслабване, ако трябва и тн .. Най-вече да се проследи овулация. Стресът от това да се пробва и чака несеци наред също не е ок според мен. И двата пъти забременях, когато уж не пробвахме …
Поискай инсеминация преди инвитро и говори с 2-3 ма репродуктивни и сравни предложенията и провери кой ти вдъхва доверие.
Ако си плащате инвитрото тук , ви препоръчвам в Търция да го правите.
Имам познати - мъжът уж никога не може да има деца - вече има две … И гиворим за хора, които нямат сперматозоиди - единици , а не малко милиони …
Най-вече трябва качественна яйцеклетка и да се уцели овулация ( да я има реално) , без спорт след секс. Ако в родата имате тежки тромбофилии , лупус, таласемия - трябва антикоагуланти от начало и може да е проблем …
Шансът за ест. бременност и инвитро е все около 30% , ако няма сериозни проблеми … а с проблеми ( от горното нямате сериозни проблеми) шансовете намаляват.

Общи условия

Активация на акаунт