Чакан със голям копнеж, започва МАРТЕНСКИ бебевалеж!!! - Тема 8

  • 37 340
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 326
ShySun взех си тъкан слиг шал  (на Шушулка) ,защото ми се стори най-подходящ и може да се използва най-дълго време.На лекцията на Вълшебен възел в подкрепа на слинго-носенето  ме посъветваха така .Пак и там имахме малка манекенка на която и беше супер комфортно в такъв шал в продължение на 2 часа .Мислех си ,че е много сложно това вързване ,ама не е .На практика като се роди малката ще видим. Laughing Laughing Laughing

# 61
  • Мнения: 21
Здравейте, Честит празник!
Честито на родилите мами, много здраве и щастливи моменти!
Мамите които ще раждат нормално и им е правена МБ, изписаха ли Ви нещо превантивно??? Изследванията ми са ок, но трябвало защото от там минавало бебето. Доки при който ще раждам е в отпуск до 22.02., но не знам дали ще издържа до тогава.
Съня и при мен е мираж от 2 седмици, будя се през 30 м., а за киселини не ми се споменава  Sick
Но се успокоявам, че остава малко  Joy

# 62
  • Мнения: 200
На всички, които са решили да ползват слинг мога да кажа от личен опит, че това е най-удобното нещо за носене на бебе... каката я сложих за пръв път на 3 месеца и това се превърна в  май-любимото и място.  Даже чинии миехме заедно  Mr. Green  Марка обаче не мога да кажа, защото си го ших сама. Но беше доста къс и съм решила да си направя нов да имам повече възможности за връзване.

# 63
  • Мнения: 128
Ами за микробиологията, и моята е ок само с леко завишени лактобацили, но не било проблем. За профилактика ми каза да правя промивки със сода бикарбонат....
Аз незнам защо но не смея, от изнежените женуря в оная област съм  Grinning Grinning

чудех се между слинг и ерго раница. в крайна сметка взех раничката, но не мога да я пробвам как стои, защото се захваща на кръста. А разбираемо с моя шкембак......... няма ка да стане Grinning

# 64
  • Мнения: 326
И аз имам ерго  раница от каката ,но тя е подходяща за по голямо дете което може да си държи главичката,макар и някой да имат специални приставки за новородено не мисля че е подходяща докато не стане стабилно. Освен това всяка раница е различна и  не винаги е подходяща  .Моят слиг е дълъг 5,20м харесва ми това ,че е подходящ и за лятото ,докато раничката ще запарва повече .

# 65
  • Мнения: 128
И аз имам ерго  раница от каката ,но тя е подходяща за по голямо дете което може да си държи главичката,макар и някой да имат специални приставки за новородено не мисля че е подходяща докато не стане стабилно. Освен това всяка раница е различна и  не винаги е подходяща  .Моят слиг е дълъг 5,20м харесва ми това ,че е подходящ и за лятото ,докато раничката ще запарва повече .



Съгласна съм на 100% !!!

Аз раницата всъщност не мисля да я ползвам кой знае колко. трябва ми за определен повод- а именно да транспортирам бебо по стълбите  Grinning Блока ни е без асансьор и до 5-тия етаж голям зор ще е. то багажи, то чудеси...а бебока го провесвам на врата Simple Smile))))) а колко ще срабои плана ми, друга тема Simple Smile

# 66
  • Мнения: 91
Да попитам някой да знае някакво решение з сърбежа по корема не мога да спра да се дръгна като куче или все едно краста имам Grinning ужас.... smile3515 smile3511 мажа се с олио на икаров и преди това с крем на maternea  пак беше за стий и вече няма ефект май >...
????????  newsm78

# 67
  • Мнения: 131
Да попитам някой да знае някакво решение з сърбежа по корема не мога да спра да се дръгна като куче или все едно краста имам Grinning ужас.... smile3515 smile3511 мажа се с олио на икаров и преди това с крем на maternea  пак беше за стий и вече няма ефект май >...
????????  newsm78
Мен като ме хване много крастата и започна да не издържам, влизам и се правя малко душче, наблягам на корема с не много  топла вода и един масаж с гъбата, без натиск за да не дразня кожата, после излизаш и се мажеш с олиото, така попива по-добре. Ако имаш възможност постой малко без блуза(пък и днес е празник, може да ти излезе късмета  Mr. Green ) и като попие облечи нещо възможно най-широко. Това е моята рецепта и доста ми помага, съня също е по-хубав( или поне докато още можех да спя).

# 68
  • Мнения: 127
За микробиологията, моята си е с гъбички. Ама аз съм така от началото  Crossing Arms
Док ми изписа макмирор, каза от тук до самото раждане да слагам, обясни, че и да нямах пак щях да ги слагам Peace
 Не мога да спя, снощи до 4 стисках очите, е аман не стига, че стискам и кълките Whistling
По 5 пъти ставам до тоалетна на нощ, обаче едвам ходя по зле съм от бременен тюлен.
Единствено корема не ме сърби и почти нямам киселини. Crazy
Имам стерилизатор на Бертони, даже вчера го видях в Кауфланд за 14 лв., много добра работа ми вършеше, не помня обаче колко минути и на какви градуси се пускаше?
Мини то добре, че сте се отървали от майсторите, аз моя не мога да го изгоня за жалост ми трябва, ама как ти ще чистиш?  Момичета, аз съм абсолютно неспособна на физически действия, а вие само шетате newsm78
Дано спя тази нощ!

# 69
  • Мнения: 270
Честит празник на всички- кой каквото празнува!  🍷💏🎈 Честита нова темичка, да я напълним с много хубави новини и пухкави бебоци!
Честито бебенце на Смехуранка, да е много здравичък и умерено послушен!
Аз да ви се оплача по повод сърбящия  корем- снощи така ме сърбеше, че се разчесах буквално до кръв, не много зверски, но явно е било достатъчно за изтънялата ми кожа, и сега съм с кървави рани по корема. А се скъсвам да я мажа с какво ли не...Така че, мамчета, ако можете търпете да не стане по-лошо!
Провери си дрехите. Аз преди 2 седмици имах подобен проблем с новата си нощница. Изпрана и изгладена, 100% памук,  направо се побърках. Е вярвате ли ми, че едвам я изтърпях 1 нощ. Свалих я и сърбежа изчезна,  сега не смея да я облека. Трябва да пробвам другата, дано да е ок. Надявам се скоро да ти мине, много е неприятно.  Опитай се да не се чешеш, защото става по-зле.

И честит празник на всички,  който каквото празнува.

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 00:20 от dalgoto_chorapche

# 70
  • Мнения: 138
Съчувствам на мамите със сърбеж....в осми месец изкарах две от най-кошмарните вечери - обрив с невъобразим сърбеж по корема (и не само), зверски киселини и за капак също безумно сърбящ гъз Laughing...хемороидче.... ooooh! Joy
Като е само едно от трите се търпи...ама и трите наведнъж...ревах като бебе. Crazy
За сърбежа с обрива....подозирам, че ми се получи от една нова рокля, която облякох на НГ, лека плетена материя. Успокояваше ме ментов спирт, но ако кожата ви е суха не го ползвайте. Също така за известно време престанах с помадите. Но в моя случай се касаеше за дерматит....ако сърбежа е от разтягане на кожата...по-скоро обилното мазане с кремове и тн. би помогнало. Peace
Лека нощ, момичета! smile3531

# 71
  • Мнения: 1 359
И при двете бременности МБ ми е чиста. Не са ми предписвани превантивни мерки. Дори и да ми ги предпишат не бих използвала, ако е чиста МБ!
  Промивки със сода бикарбонат изсушават кожата, имайте го предвид. И ако става въпрос за гъбична инфекция се съмнявам да са ефективни  Tired

valari86 замислям се дали да не поръчам на някой от роднините подарък - слинг. Simple Smile Преди ми бяха дали кенгуру ( не особено  удобно) , което ми свърши работа 10-тина пъти , да отида до магазина без големи подготовки. Заради проблеми с кръста не носих дъщерята, дископатията все още си стои  но се чудя дали няма да ми трябва някакво средство за бързо прескачане до магазина .  Grinning   Колебая се дали да е слинг или кенгуру.. май второто се слага по-бързо  newsm78  Дай съвет!

# 72
  • Мнения: 91
Да попитам някой да знае някакво решение з сърбежа по корема не мога да спра да се дръгна като куче или все едно краста имам Grinning ужас.... smile3515 smile3511 мажа се с олио на икаров и преди това с крем на maternea  пак беше за стий и вече няма ефект май >...
????????  newsm78
Мен като ме хване много крастата и започна да не издържам, влизам и се правя малко душче, наблягам на корема с не много  топла вода и един масаж с гъбата, без натиск за да не дразня кожата, после излизаш и се мажеш с олиото, така попива по-добре. Ако имаш възможност постой малко без блуза(пък и днес е празник, може да ти излезе късмета  Mr. Green ) и като попие облечи нещо възможно най-широко. Това е моята рецепта и доста ми помага, съня също е по-хубав( или поне докато още можех да спя).
Ах Ах супер много благодаря !  newsm03 newsm53 newsm10 определено ще опитам още днес .

# 73
  • Мнения: 91
Съчувствам на мамите със сърбеж....в осми месец изкарах две от най-кошмарните вечери - обрив с невъобразим сърбеж по корема (и не само), зверски киселини и за капак също безумно сърбящ гъз Laughing...хемороидче.... ooooh! Joy
Като е само едно от трите се търпи...ама и трите наведнъж...ревах като бебе. Crazy
За сърбежа с обрива....подозирам, че ми се получи от една нова рокля, която облякох на НГ, лека плетена материя. Успокояваше ме ментов спирт, но ако кожата ви е суха не го ползвайте. Също така за известно време престанах с помадите. Но в моя случай се касаеше за дерматит....ако сърбежа е от разтягане на кожата...по-скоро обилното мазане с кремове и тн. би помогнало. Peace
Лека нощ, момичета! smile3531
Леле те хората са казали злото не идва само  Sad и при мен сега започнаха от скоро отново и хемороидите да се появяват, но намерих най-безвредното решение , че нямаше да издържа и контракции и хемороиди и сърбежа по пупата  Laughing Simple Smile newsm78 Blush Blush Blush Сега ще ви кажа за хемороиди винаги след като посетите санитарния възел се измивате със сапун от смрадлика и след това веднага се намазват не много обилно с вазелин! нищо друго защото свещички и други медикаменти за мазане не се знае как ще повлиаят на бебето тъи като всичко попива и минава през кръвта  Wink Wink има и още едно нещоhttp://hemoroidi-bg.com/       

# 74
  • Мнения: 278
Добро утро,момичета Hug
Започнали сте деня с много "приятна" тема  Mr. Green за хемероидите от опит мога да ви кажа за билката пипериче ...с първата бременност разбрах какво е сърбеж от хемероид  Crazy подлудяващо е!!! Благодарение на пиперичето от тогава до ден днешен не съм се сещала за не приятните "гости "
Ако се интересувате ...сварява се пипериче(обаче колко към колко беше newsm78) от отварата се напоява тампон/марличка и се лепка на .... няколко пъти се сменява тампона с нов отново напоен с отварата ... дано съм била от полза Peace

Общи условия

Активация на акаунт