Кръвна захар през бременноста

  • 3 227
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Здравейте, преди 3 седмици пуснах изследване на кръв и урина. Съвсем изключих и хапнах 1/2 банан и резултата 6.8 захар. За всеки случай пуснах ПКК и днес, за моя изненада захар 6.1 вече наистина на гладно. Направо съм в шок! Поразрових се малко и открих, че дори жени с захар 5.4 след допълнително изследване "обременяване с глюкоза" са диагностицирани с гестационен диабет, а какво остава за мен?!  Ако на някой му се е случвало, а се е оказало,че всичко е наред нека ми даде надежда! Или каквато и да е информация.... ще правя изследването след седмица, до тогава ме е страх да ям нормално, за да не навредя на бебето.. при висока захар забравяш сладкото, тесто, макарони, ориз и на някой места пише дори и киселото мляко и леща, боб на други не...то какво тогава да ям?!? днес го карам на домати, краставици, малко сирене, хапнах пържола и риба.. дали е достатъчно за него.. да не би пък това ограничение още повече да му вреди.. аз цял ден не мога да се заситя и се чувствам гладна.. моля ви за каквато и да е информация по въпроса..дори и само снойностите на вашата кръвна захар за сравнение Cry

# 1
  • Мнения: 128
Мен лично 3 пъти ме тормозиха да пия глюкоза заради теста за кръвна захар. И трите пъти захарта ми беше на долната граница. Последния път 3,78. Просто бебето ми върви голямо и решиха, че съм пипнала диабет. Сега съм 38 седм. Според мен не е нужно да се тъпчеш за двама или трима. На малкия човек не му трябва кой знае колко. По важно е мисля не колко а какво ядеш. Повече плодове и зеленчуци, разнообразно хранене, а не така наречените кухи калории- шоколад, пасти, които се трупат на твоя задник, но на бебето с нищо не помагат  Grinning

Високите нива на кръвна захар си е опасно, но не и нещо което не може да се овладее през бременността. Всичко ще е наред   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 130
Темата ме заинтригува и отворих моите изследвания от бременността. Захарта ми е била 4.8 на гладно, но след обременяването с глюкоза бях малко извън нормите - на 1вия час бях с 9.6 при дадена референтна стойност до 8.3; на 2рия час 6.6 при дадена максимална стойност от 5.4. Бях се шашнала малко тогава и затова след изследването ходих на ендокринолог. Спомням си, че женицата ми каза, че всичко е наред. За бременна изобщо не съм много над нормите и че е хубаво да повторя изследването след раждането. Малко да огранича сладкото,картофи и белия хляб. Но честно казано не си спомням да съм ограничавала нещо.
Моето бебе също вървеше голямо и заради това и мен ме тормозиха с това изследване. В крайна сметка се роди нормално бебе, тежащо 3700 грама.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 746
Ти обади ли се на АГ- то следящ бременноста ти? Показа ли му резултатите? В коя седмица си? Бебето върви ли много напред като размери? Водите на горната граница ли са?  Кр. Захар да висока ти е. Аз съм предрасположена към гестационен диабет и съм на диета още от преди да забременея, и не е нищо страшно но трябва веднага да се реагира. Обсъди с лекаря ти първо и после диети и заключения. До тогава си яж нормално само без сладки неща.

# 4
  • Мнения: 118
Бебето върви само 1 ден напред.24 г.с.съм. За водите да малко клонят към горна граница. Аг-то знае, но тъй като аз съм от Хасково, а той е в Пловдив се разблахме да направя другато изследване другата седмица, за да съчетая ходенето до Пловдив за болничния. Моля те щом спазваш диета напиши ми едно примерно меню за деня, коета ти използваш да добия някаква представа за какво става въпрос.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 746
Значи не е толкова страшно положението. Аз просто не ям сладко, никакво. Ти просто ограничи въглехидратите. Никакви банани, банички, сладичко, тортички. Няма ама ти си бременна трябва да ядеш за двама или не мога да издържа. Картофи и ориз ако ядеш без хляб към това ядене. Трябва да се храниш редовно, минимум  3 пъти на ден. Аз закусвам мюсли без захар ( от фантастико си купувам специялни)  обядвам някоя манджа с пълнозърнест хляб и салата, и за вечеря кисело мляко с хляб и сирене. Това ми е моментното меню. През цялта бременност да чукна на дърво не вдигнах кр.захар повече от 4.5, а двама ендокринолози светила в София се кълнеха че ще развия ГД.

Общи условия

Активация на акаунт