Кандизол в много ранна бременност (3.г.с.)

  • 3 490
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
По мои изчисления съм бременна в 7г.с., от вчера получих сърбеж и имам опасения за гъбична инфекция, но утре ще ида на преглед и ще решим надявам се проблема. Това, което ме притеснява е следното: Поразрових се покрай съмнението за гъбички и открих че по време на бременност не е хич добре да се приемат хапчета през устата за лечението им. Това което ме стресна е, че последния ми цикъл беше на 24.12., но беше много оскъден, което ме притесни, понеже бебеправехме и реших  да ида на преглед да се консултирам и да споделя опасенията си. Бях на гинеколог на 12.01. (Овулацията ми е била към 7.01.), гинекологът ми изписа КАНДИЗОЛ, и каза, че имам гъбички. изписа ми едно хапче в комбинация с глобула. Тогава и през ум не ми мина, че може да е опасно, щом докотр го изписва, на който казвам че правим опити за бебе. Сега отворих в интернет и с ужас видях че Кандизол е противопоказен. Мислите ли, че в толкова ранен стадии, веднага след ОВУ може да навреди на плода? Много съм притеснена!:(

# 1
  • Мнения: X
Имаш съмнения че си бременна- на първо време правиш тест и уринен и кръвен и ако те потвърдят че си бременна наистина, отиваш на лекар и му споделяш всички притеснения относно противогъбичните, и терапията която ти е изписана и че се притесняваш.  Отиваш при лекаря ,който ти е изписал противогъбичните. Другото как точно ти казаха че имаш гъбички, на око ли, взеха  ли ти микробиология  ooooh!

# 2
  • Мнения: 39 248
В трета или в седма седмица си?

# 3
  • Мнения: 114
В 7ма. Аз бях на лекар, потвърди ми бременност, при този същия, но до сега не предполагах, че ми е изписал нещо опасно. Днес се разрових в сайтовете и осъзнах с ужас! Утре ще  ида за сърбежа и ще му кажа. Взе ми секрет, но не го праща в лаборатория.

# 4
  • Мнения: 114
Не знам. Чувствам се ужасно! Пазех се от хиляди неща, не пиех нищо за глава, или за температура, не пиех алкохол, и кафе намалих още преди да знам, но просто не предположих, че може той да ми изпише нещо без да предвиди. Sad Ако тогава ми беше минало през ума щях да питам специално, но ..... Човек прави грешки. Бях даже на два прегледа вече, видяхме зародиш и пулсации преди 4 дни.

# 5
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Не знам. Чувствам се ужасно! Пазех се от хиляди неща, не пиех нищо за глава, или за температура, не пиех алкохол, и кафе намалих още преди да знам, но просто не предположих, че може той да ми изпише нещо без да предвиди. Sad Ако тогава ми беше минало през ума щях да питам специално, но ..... Човек прави грешки. Бях даже на два прегледа вече, видяхме зародиш и пулсации преди 4 дни.
споко не се шашкай всичко ще е наред кажи просто на лекаря за това лекарство
аз ако знаеш колко противопоказни лекарства се наложи да изпия през бременността, и малчо си е здравичко детенце  Hug Peace

# 6
  • Мнения: 114
Аз се консултирах с гинеколога ми, той ми каза, че нямам място за притеснение. Гледа по някакви таблици, че въпросното хапче съм го изпила 2-3 дни след ОВУ  и каза, че тогава яйцеклетката е автономна и не е свързана с кръвообращението ми, тогава е пътувала да се загнезди в матката. Консултирах се  и с личния ми лекар, който е на същото мнение. Дано да са прави и всичко да е наред! Благодаря и на вас момичета за отзивчивостта!

Общи условия

Активация на акаунт