Име за момиче с хубаво значение

  • 24 489
  • 145
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 303
Мирена или Катина

# 46
  • Мнения: 4 255
Значи - не искаш да започва с буквата на първото ти детенце и не искаш да се римува с него, нали така?

Добре си ме разбрала,Блясъчка. Simple Smile За Даниела нещо...май не ми допада.

Мирена е хубаво,но ми се ще нещо по-величествено.

# 47
  • Някъде там
  • Мнения: 16 251
Тамара  ми харесва много на мен. Белослава, Велизара ,Татяна, Евгения,София  Севдалина и Магдалена и Мануела също ми харесват.

# 48
  • Мнения: 160
Стела - звезда.

# 49
  • Мнения: 2 052
София. Аделина и София.  Peace

# 50
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не четете май първия пост на дамата пуснала темата....да не завършва на ИНА.... Wink

# 51
  • Някъде там
  • Мнения: 16 251
аз съм дала само 1 име с ина. Севдалина.седих се и за Адриана, Ирен.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 310
Но авторката и с "А" не иска, писа и че първото й дете е Аделина Wink

# 53
  • Мнения: 505
Може пък да си промени мнението ако хареса конкретно име. Все пак може да завършва на -ина и да е съвсем различно и далечно от първото.

# 54
  • Мнения: 4 255
Не,не,не искам да се римуват двете имена,така,че колко и далечно да е от първото, щом се римуват...

# 55
  • Мнения: 5 259
Ами Елинор?Идея си нямам какво означава,но ми харесва  Simple Smile.А и с вашите имена се връзва.
Елинор (Eleanor) или по нашему Елеонора е много интересно име! Някакъв аналог е на нашето Калоян, защото не е било истинско име и е тръгнало от една конкретна историческа личност.
В случая конкретната личност е живяла през 12-ти век и е била съпруга първо на френския крал (Луи Седми), а после на английския (Хенри Втори). Забележителна кралска кариера Simple Smile
Била е най-влиятелната жена за времето си в цяла Европа и името ѝ става страшно популярно, макар да не е съществувало преди това, защото тя всъщност се е казвала Aenor, като майка си и поради тази причина са ѝ казвали "alia Aenor", което значи "малката Аенор". Но с времето е станала известна като Aliénor или Eleanor.
Името се сдобива с много вариации, включително испанското Леонор.

На мен лично много ми харесва Елеонора.

# 56
  • Мнения: 4 569
Ето за Еланор:

Цитат
Еланор (цвете)

Златно цвете с формата на звезда, чието име означава „слънчева звезда”. Сам Майтапер се натъкнал на цветето в Лориен и по-късно нарекъл първата си дъщеря така.
http://www.endorion.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%8 … B5%D1%82%D0%B5%29

# 57
  • Мнения: 4 255
Момичета,много благодаря за информацията за имената,които споделяте.Много сте ми полезни.До тук имам 2-3 изразени фаворита,но сякаш още не съм чула това,което най да ми пасне.Благодаря ви!  bouquet

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
подаръче,днес чух едно име с което повикаха момиченце в градината и много,много ми хареса.
Има и смисъл самото име:Дарена,като дар получена  Heart Eyes
п.п то май и вашето второ подаръче ще е един неочакван  дар за вас   Heart Eyes HugЕто и произхода на самото име:от "дар" (детето е дар). Дарена от Бог. Подарък (славянски). Черпи на Тодоровден (съботата след Сирница)
Друга модификация може и с Дария!

# 59

Общи условия

Активация на акаунт