Отговори
# 1 455
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Неуспешните трансфери зависят от куп фактори. Не мисля , че виновна за неуспехите е Д-р Тихомирова. Като започнеш от твои физиологични проблеми, морфология и подвижност, антитела, ембриолози, правилно размразяване, пазене първите 5 дни....та мисля че Тихомирова е най-малкия проблем. Wink

# 1 456
  • София
  • Мнения: 7 484
Електра, това е личния ми опит, споделям го. И преди, и след опитите при Персенска имам доста по-успешни процедури. Тя дори елементарен ЗФ не успя да разпознае. На ЕЦ не можа да ми уцели овулация няколко пъти, при стимулиран опит ми опържи 8 от 9 яйцеклетки. На друго място 4 месеца по-късно имах 3 бластоциста за ПИД.

Чак пък да не знае... Не, защото успях при нея, а много крайно изказване ми се струва. Почти все едно са кажеш същото за Стаменов.

# 1 457
  • Мнения: 828
Да се похваля - днес ми мина успешно първата ФМ, дишам вече по-спокойно. Но ме мъчи един въпрос, за който е още много рано,но ще го мисля сигурно в следващите месеци. Това ми бяха последните ембриони от пакета,но ако всичко се нареди добре ми се иска да имам поне 2 дечица. Мислите ли,че ще е странно в едно семейство да има деца от две различни донорки? Засега този въпрос е по-скоро хипотетичен,но ми се върти из главата

# 1 458
  • Мнения: 7 898
Децата ще са твои, не на донорките! Забрави изобщо за донорките. Blush

# 1 459
  • Мнения: 828
Много го обмислям и много го искам,но се чудя дали няма някакъв скрит "капан", за който не се сещам в момента. Моят мъж вика едно по едно,стъпка по стъпка,но аз съм си такава - гледам да съм пет стъпки напред.

# 1 460
  • Мнения: 1 680
bella-li, много се радвам за вас!😊
Все се оглеждах да те мярна някъде из темите с хубави новини 😊
Желая ти лека и безпроблемна бременност до термин!🍀🍀🍀
Аз имам позната, в момента бременна с второ от друга донорка.
Капани не сме открили засега 😀

# 1 461
  • Мнения: 892
Ами ако жена роди две деца от различни мъже? Simple Smile
И малко хумор - съпругът ми спокойно може да каже "И да знаеш, жена, децата не са от теб!"

# 1 462
  • Мнения: 1 680
Ами аз общувам със семейство, в което не съпругът, а свекървата постоянно повтаря на майката, че децата не били нейни и тя не им била никаква, понеже са от ДЯ 😠
Така, че има и разни ненормални кукувици 😠

# 1 463
  • Мнения: 892
Преди време някой беше повдигнал темата за или против разкриването на факта, че детето е от ДЯ. Именно заради такива дребни хорица, а и не само, аз бях против.

# 1 464
  • Мнения: 1 751
Аз опитвам с донорски ембриони и в прав текст казах на биолозите, че нямам проблем ако се случи да имам във времето повече деца да са от различни двойки донори. Ако трябва 2 свежи донорки да разделят и да оплодят с един донор, или от една донорка оплодят с 2 донора (ако избраните от мен се изчерпят). Може да звучи цинично, но ми е все тая, стига да имам здрави деца. Затова се спрях и на малкия пакет.

# 1 465
  • Мнения: 828
bella-li, много се радвам за вас!😊
Все се оглеждах да те мярна някъде из темите с хубави новини 😊
Желая ти лека и безпроблемна бременност до термин!🍀🍀🍀
Аз имам позната, в момента бременна с второ от друга донорка.
Капани не сме открили засега 😀
Много ти благодаря! Наистина в момента всичко е наред и се надявам така да остане до края. Макар че не мина без проблеми и този път - трябваше да си изместя ембрионите от Пловдив в София и тук да правя ЗЕТ. Като си помисля,че с едно хапче от 3 лв. можеше да си реша проблемите и вече детето ми щеше да ходи на градина и да мисля за второ ....малко ме хваща яд на всички лекари. Гледам да съм позитивно настроена поне доколкото ми се получава Simple Smile

# 1 466
  • Мнения: X
Ами аз общувам със семейство, в което не съпругът, а свекървата постоянно повтаря на майката, че децата не били нейни и тя не им била никаква, понеже са от ДЯ 😠
Така, че има и разни ненормални кукувици 😠
Ауууу,колко ужасна свекърваааа.
Знам ,че има лоши хора ,но не мога да спра да се учудвам ,че съществуват като слушам такива истории!
Тази ще да е от онези дето бдят над синчето си(мъж вече най-вероятно над 40), той се доверява за всичко на 'маминка' , а жената е възприемана като полезното зло: слугиня и секс забавление за сина й. Другото й място е както каза една моя приятелка веднъж: 'между вратата на балкона и фикуса,за да не духа на фикуса'.
Тия най-вероятно ,когато са заедно в колата със свекървата, свекървата сяда отпред до мъжа, а после като родят детето ,то ще сяда там, а майката някъде отзад до кучето....нямам думи.....
Ох,Пухче, вкара ме в мисли и се ядосах на тази история със свекървата и коментара й!!!
Защо са й казали в началото въобще?
Дано поне мъжът да си заслужава,но надали .....
Извинявам се за силните коментари. Не искам да обидя никого! Имам личен опит от първият ми брак с една такава свекърва, избягах далече тогава,но не достатъчно бързо , но пък иначе нямаше да имам прекрасният ми , вече 24 годишен син. В ролята си на майка и бъдеща свекърва всячески се старая да НЕ допускам такива грешки,и мисля че успявам Simple Smile

# 1 467
  • Мнения: 384
За съжаление доста хора имат такива консервативни разсъждения, затова и аз съм си мислела, когато започна да правя опити с Д.Я. и забременея да не казвам на никой. Само с мъжа ми ще си знаем. Някой хора са толкова несъобразителни и могат да наговорят какво ли не...Спомням си, годината когато се оженихме (сватбата беше през юли) и за Коледа отиваме при бабата на мъжа ми в дълбоката провинция. Точно тогава ми дойде цикъла и обикаляхме да търсим превръзки, нищо не работеше и цялата рода разбра, че съм в цикъл Simple Smile Вечера бабата ме попита пред всички нещо от рода защо не съм бременна и аз после такъв рев му ударих...Тогава още не знаех, че ще имаме проблеми, но явно на семейството му 5 месеца са им се видяли много дълъг период. Може би защото сестрата на мъжа ми е разказвала, как от един опит с нейния мъж е забременяла на първия месец и си мислят, че при всички става така от раз. После на разни други семейни събирания все подпитваха за бебе и вече знаят, че правим инвитро, и че тази тема не искам да я обсъждам!

# 1 468
  • Мнения: 828
Само който го е изживял може да го разбере, всички останали къде от несъобразителност,къде без да се усетят,къде умишлено могат да те засегнат ужасно. Аз мразя лъжите и не мисля,че те имат място в едно семейство,но за съжаление и ние не сме казали на никого и не мислим да казваме. Никой няма да ме разбере,дори най-близките. Още хората не са узрели да приемат бременност чрез донор. Аз като знам отношението на майка ми към замразените Я и ембриони, направо ще ме анатемоса ако разбере за ДЯ. А какво остава за чуждите хора.Нека тази мъка от лъжата да тежи само на мен,аз съм свикнала вече да ми тежат много неща

# 1 469
  • Мнения: 990
Това не са лъжи, а просто премълчаване на истината. Като взехме решение за ДЯ с ММ, казахме на сестрите ни и аз на най-добрата ми приятелка, която всъщност ме убеждаваше да стигна до това решение и сега е много щастлива, че е помогнала.
Всички други около нас няма нужда да знаят каквото и да било, не им го дължа и ако се случат нещата, да си мислят кой каквото иска.
И да се похваля - имаме си вече 4 замразени Е Yum Януари започваме с подготовката и ако няма изненади (Ковид), февруари ще правя трансфер Hands Pray

Общи условия

Активация на акаунт