Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 124-та тема

  • 234 524
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 636
silvikole много са сладки хлебчетата, открадвам си идеята.
Пеп-4о, всичко изглежда вкусно, но тортата е трепач.
Едни  симпатични банички в тостера гледах, отдавна им се чудя, че имам едни кори в хладилника, взема да пробвам. Много апетитни изглеждат, а на Merelenda козунакът е разкошен.Въобще много вкусотии видях, жалко че съм на диета.
Ние имахме гости два дни и беше едно непрестанно готвене. Не успях да щракна всичко, ето част от нещата:
закуската- кифлички, една част  локум, една - с филе и кашкавал:

супи - топчета:

и рибена - за първи път готвя, но няма да е за последен:

свински джолан с моркови и гъби в гърнето:

салата от зелен боб с чесън и копър:
.
Неснимани останаха - свинска кавърма в гювече, кюфтета на скара, печени картофи и едни великденски масленки. Шях да ги крия за празника, но ги надушиха децата, така че ще се правят отново.
И искам да покажа какво сготви детето - после сама го аранжира и сега отлежава в хладилника, за да го види тати. Това е нещо като миш маш, с домати и сирене, тя си го измисли:

# 661
  • Мнения: 3 290
Мус от шоколад

# 662
  • Мнения: 20
     Добър ден на всички и от мен !!!!  Heart Eyes
Тук винаги трябва да си сит или  поне   да не си гладен ,когато влизаш ..... Wink

Всички сте кулинарни 'магьоснички " ...... Браво !!!   bouquet

Ние постим и гледайки апетитните ястия само ми остава
да им се възхищавам .....
Не се сещам  на кой бе         ,но тортата "Гараш " по-назад ме впечарли много ....
да си призная ,че ми е една от любимите ....Браво на  сладкарката и !!!!  smile3501
Пеп-4о идвам с пълна скорост за чушките ти .....
Мerelenda ..... страхотен козунак ...... очите ми все още са там .....
Постна грис-халва

Грах яхния

Тиквички на фурна

и изпечени

и лозовите сърмички

Постно ,но вкусно ..... лек ден !!!! newsm10



# 663
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Шоколадово-орехова торта за РД на моя човек, да ми е жив и здрав Simple Smile


Извинявам се за лошата презентация, но бяхме при полеви условия.

Рецептата ще откриете под първите 3 снимки
http://4a4evi.snimka.bg/cooking/gotveno-2.861043

За Цветница направих вариация с фъстъци, ще я покажа тия дни.
Блатът е вариация на любимия ни кекс с прясно мляко.
Мусовете са вариации на ганаш и кремът на гараш торта(с кр. масло) и торта фереро роше(с вафли).
Въобще едно вариативно творчество падна, важното е, че накрая беше много ...ядливка (вариация на пивка) Simple Smile

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 18:17 от vivili6

# 664
# 665
  • Мнения: 4 614
Тайне, каква манджа имаш днес?
От мен хляб.

# 666
  • Мнения: 1 517
кекс мока с шоколадова глазура и крокант


торта МИЛКА от блога на  Джинджър

френска селска торта с бял шоколад и украса тип медовик

питка Цветница

Питка детелина

# 667
  • Мнения: 2 786
И от мен торта  Laughing, нямаща нищо общо с Вашите красоти, но домашните категорично отказаха да чакат И украси разни  Whistling,  не дадоха да налепя отстрани бисквити или ядки поне, не искали, щял да се развали вкуса  newsm78...и затова, ще я гледате натюр:)





И разрез : вътре е обикновен млечен крем със млечна сметана, парченца филиран портокал, шоколадови стафиди и фъстъци.



Козунаци


Плитката хич я няма  Rolling Eyes, малка дойде формата.


Панирано пиле с картофи соте и млечния сос към него





Печен свински бут с гъбен сос и пак картофи соте  ooooh!

# 668
  • Мнения: 82
Да си покажа и аз козунака, с който се мъчих цял ден  Grinning

http://chocolatekitchen21.blogspot.com/2015/04/blog-post_7.html

# 669
  • София
  • Мнения: 15 519
Само закуската, че другото ни ядене беше купешки дюнер.Утре идва майстор за фурната, най-накрая, дано успея поне един козунак да направя за Великден.

# 670
  • Мнения: 6 060
Здравейте, дни преди Великден това е последното, което приготвям

Козуначено руло с шипков мармалад



Пожелавам ви прекрасни празнични дни, изпълнени с много положителни емоции.

# 671
  • Мнения: 4 614
Тайне, айде, майстора да оправя днес печката, че козунаците те чакат.

От мен - Закуска (с хлебчето, което пекох вчера)

# 672
  • Мнения: 636
Angellove, козунакът ти е много красив.
Аз показвам едни масленки, които правих за рождения ден на дъщеря ми. Ако се чудите какви са тези снежинки посред пролет - темата на партито ще бъде Замръзналото кралство. Тортата също ще бъде на тази тема, но още не съм я започнала.

Скрит текст:
и тези също са за нея:

и едни банички на тостера, наканих се и аз - много съм доволна от резултата. Пеп-4о, от теб гледах, моите са със лапад и прясно сирене:

# 673
  • Варна
  • Мнения: 202
Много вкусни и красиви неща сте приготвили всички...тортите,козунаците,сладкишите,супи,сладки и салатки,ястия и питки,банички  са майсторско изпълнение

За днес спаначена супа,пържоли и кюфтета и пиле в халогенната фурна









# 674
  • Мнения: 9 161
dianakattou, като идваш за чушките, да носиш сармички  Wink
Поли, не само у вас, при нас също не държат на украсата и казаха да не развалям тортата, като и лепя и встрани разни ядки  Mr. Green  които щели да изчоплят. Много ти е сочна!

и едни банички на тостера, наканих се и аз - много съм доволна от резултата. Пеп-4о, от теб гледах, моите са със лапад и прясно сирене:

и аз правя със спанак и сирене за синковеца, но девойките не уважават зеленията в баничките  Laughing
чудни са снежинките  Laughing то си ги имахме тези дни, нищо, че пролет. Да ти е жива и здрава госпожицата!   bouquet

Ето парченце от тройно шоколадовата торта за моята голяма вече госпожица  Grinning



гювечетата от снощи, преди да влязат в сауната



но в които вложих от новата моцарела, да пробвам дали се топи добре. Много съм доволна  newsm68 и на конци е, и се топи, и е вкусна, ще правя пак!



и едни пилешки пържоли с печените моркови за гарнитура

Общи условия

Активация на акаунт