Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVI

  • 89 435
  • 722
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 255
След бая колебания отазах и не отидох на Лудия Макс. Мъжът ми каза, че е типичен екшън, но добре направен такъв. Тези които отиват да изгледат един класически пата-кюта филм, ще са доволни, останалите- може би не толкова.

# 496
  • Мнения: 510
След бая колебания отазах и не отидох на Лудия Макс. Мъжът ми каза, че е типичен екшън, но добре направен такъв. Тези които отиват да изгледат един класически пата-кюта филм, ще са доволни, останалите- може би не толкова.

Телепатия!  Grinning Тъкмо прочетох това ревю  http://operationkino.net/2015/05/%D0%BB%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%8F- … 0%B5%D0%B2%D1%8E/ и като цяло ми хареса представянето, личи си, че е вложена страст. Даже на няколко пъти се позамислих дали пък... с мъжа ми... И без това се редуваме напоследък на киното - веднъж мой филм, веднъж негов.
Но нееее! Чак толкова не можа да ме грабне ревюто, че да ме откара до киносалона, колкото и да ми се стори симпатично. Жалко за половинът, че няма да го гледа. А пък и той не знае за съществуването му де, значи няма да знае за загубата  Laughing

П.П. Приложих ревюто, защото знам, че със сигурност има фенове на жанра и може да им допадне.  Hug А и не може да се отрече, че визуално е на много високо ниво, саундтрака е страхотен също, преслушах  Mr. Green

# 497
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Колегите казаха, че екшънът бил наистина страшно изпипан - като действие, сцени, каскади... Но си е типично мъжки филм. На мен ми беше любопитен заради първите три филма, които добре помня. Аааа, да - мноооого ми похвалиха Том Харди. Grinning

# 498
  • Мнения: 510
Оо, Том Харди ми е адски секси тук, дори и потен, мръсен и некаращ БМВ, а някакъв футуристичен хибрид между бъги, трактор и космически кораб  Crazy (справка - откъси от филма)

# 499
  • София
  • Мнения: 27 225
мхмхмхм  #Crazy newsm78
ъъъъ, не искам да разочаровам фенките на Харди (то той не е виновен) ама днес след работа отидох да гледам ''Лудия Макс: Пътят на яростта''
за съжаление изникна нещо важно и спешно и трябваше да се изнижа 25 минути преди края и в петък ще ходя пак да го гледам (какво да се прави), но от това което видях веднага казвам това което ме изненада много неприятно, ами дефакто главния герой (Mad Max) беше някакъв второстепен типаж, а тези около него бяха водещите и с култовите сцени и реплики. Джордж Милър да беше кръстил филма Лудата Фюриоса или Лудия свят или нещо си там друго 'Лудо' ама не и Лудия Макс!!! за бога!  Crossing Arms
И още нещо, Том Харди не е Мел Гибсън. Стария оригинален филм на Милър има по-малко грабващи ефекти и визуално не е толкова силен, но бие по всички останали точки, особено с историята, която бе много умело и плавно разказана и с уникалното изпълнение на Мел Гибсън, който наистина беше Лудия Макс.

Относно визията и ефектите, думи нямам. Истинска лудница, направо се въвличаш и ти самия в тази луда гонитба, а сцената с бурята беше УНИКУМ.  Sunglasses Със сигурност ще отнесе няколко номинации за Оскар, я за ефекти, я за грим, звук и ей такива.  Simple Smile

# 500
  • Мнения: 510
Моята теория за това на преден план да е извадена темата за феминизма е именно, за да се привлече и малко женска аудитория, най-вече с комерсиална цел. Но мнооого наивен подход, ако наистина е така. Това говори за непознаване на тази така деликатна материя, а именно - женската психика.  Grinning

# 501
  • София
  • Мнения: 27 225
между другото попрекалиха и с лудостта му  Grinning
наистина беше като някакъв шизофреник с тези проблясъци в съзнанието му спомняйки си за
Скрит текст:
изгубеното семейство

интересно ми е и друго, някой да преброи репликите на Харди във филма, защото аз не се сещам за повече от 15/20 и то такива изръмжавания и откъслечни фрази.  Grinning

абе луда рабора отвсякъде. Но хората воини бяха егати зомбираните типове, уникални направо. пфф наистина страшно въображение има Милър.  Simple Smile

# 502
  • Мнения: 2 255
Синът ми е във възторг, де (на девет е) Simple Smile)) според него Как съм могла да пропусна.  Laughing Laughing Laughing е, уел...

# 503
  • София
  • Мнения: 6 219
А, той Харди освен в Лок и Бронсън не го помня да говори кой знае колко много.

# 504
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Този Лудият Макс не е ли римейк на онзи с  Мел Гибсън? Laughing Или просто нов филм? Не, че го помня, но аз бих го гледала, ама мъжът ми е против, защото не било като с Мел Гибсън. Laughing

# 505
  • Мнения: 442
Гледах "Потъването на Созопол". Хареса ми Simple Smile Мнения?

# 506
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Аз писах за него в темата за българските филми, след като го гледах на София Филм Фест На брега
Ако ти е интересно, можеш да надникнеш там.

# 507
  • Мнения: 510
Гледах "Потъването на Созопол". Хареса ми Simple Smile Мнения?

Довечера сме го планирали за кино и ще пиша  Peace

# 508
  • София
  • Мнения: 27 225
Този Лудият Макс не е ли римейк на онзи с  Мел Гибсън? Laughing Или просто нов филм? Не, че го помня, но аз бих го гледала, ама мъжът ми е против, защото не било като с Мел Гибсън. Laughing

официално си се води римейк на оригиналния филм от 1979 г. (Mad Max Beyond Thunderdome)

до тези, които са гледали филма (може пък да е точно в последните 25 мин. които изтървах) дават ли Мел Гибсън? Четох, че като закачка и намигване са го показали за две секунди или нещо такова, ама нищо повече не знам, кога, къде и пр. Може и да е 'фейк'

# 509
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Този Лудият Макс не е ли римейк на онзи с  Мел Гибсън? Laughing Или просто нов филм? Не, че го помня, но аз бих го гледала, ама мъжът ми е против, защото не било като с Мел Гибсън. Laughing

официално си се води римейк на оригиналния филм от 1979 г. (Mad Max Beyond Thunderdome)

до тези, които са гледали филма (може пък да е точно в последните 25 мин. които изтървах) дават ли Мел Гибсън? Четох, че като закачка и намигване са го показали за две секунди или нещо такова, ама нищо повече не знам, кога, къде и пр. Може и да е 'фейк'

няма такова нещо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт