Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVI

  • 94 282
  • 722
  •   1
Отговори
# 150
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Хайде да отчета най-сетне изгледаното с Ръдмейн Laughing:

My Week with Marilyn- не знам на кого въобще е хрумнало да избере ужасяващо грозната, плосколика и безлична Мишел Уилямс за ролята на най-култовия секс-символ на Холивуд, но явно е страдал от пълно умопомрачение и/или тотална слепота. Физическата прилика дори и след (вярвам) канските усилия на гримьори и дизайнери е близо до нулева, а актьорската интерпретация води до една Монро, която е или директно пошла, или чисто и просто тъпа. Някак обидно е и за зрителите и почитателите, и за Холивуд като машина за мечти най-яркият му символ да бъде представен в такава светлина. Предполагам не това е била и целта на лентата, която иначе е изумително прекрасна- с красивото носталгично описание на индустрията в най-славните и години, с прекрасния каст начело с Кенет Брана и изумителната Джуди Денч, с остроумния съвсем британски сценарий, със свежия риж полъх от Ръдмейн и Уотсън. Но... голямото "Но"- Уилямс не става за Мерилин (мен ако питате, за нищо не става, но това е друг разговор Mr. Green), така, както Кидман не ставаше за Грейс Кели.

Glorious 39- хубав филм, със завладяваща история и автентична атмосфера. Допадна ми, изгледах с интерес.

Tess of the D'Urbervilles-още един случай, в който отчайващият подбор на централен персонаж разваля иначе хубавата картинка. "Тес" е много любим мой роман от любим автор и да видя толкова прекрасната героиня сведена до вулгарна, евтина, смотана крава за мен лично беше крайно непоносимо. Не знам кой е заблудил кастинг-директора, че единствено условие при подбора на актриса  за ролята е да бъде красива и с едри цици, но в резултат получаваме една Тес, на която тотално липсват нежността, невинността, вътрешната сила на литературния първообраз, превърнали го в абсолютна класика. Горепосочените са щедро заменени с хилотене, цвилене и пискане в ултразвуковите честоти. Джема Атертън притежава одухотвореността на момиче от трета страница на "Сън" и безконечния талант на бор-чвор, та не е учудващо, че единственото, което успява, е да изиграе себе си в корсаж с къдрички и да детронира Кати на Шарлот Райли от трона на най-нелеп екранен прочит на прочута литературна героиня.
Оттам нататък всички достойства на мини-сериала като пасторални декори, добър и точен с романа сценарий, прекрасен поддържащ каст, страхотен Ейнджъл и т.н. просто биват удавени в тинята "главна героиня" и крайният резултат за почитател на Харди като мен е абсолютно и безконечно разочарование. Отсега се подготвям за недоразумението Мълиган като Батшеба догодина Tired

# 151
  • Мнения: 3 096
Джой громи отново.  Twisted Evil
Всичко много хубаво, приятно ми е да чета мненията ти за филми, записвам си какво да гледам, но последното изречение...  Crossing Arms
(Все пак оценявам умерения епитет.  Peace)

# 152
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Songes, тук дори не иде реч за актьорските умения на Мълиган. Просто Батшеба е героиня, на която никак не подхожда актриса с нейното заспало излъчване (ако си чела романа, ще ме разбереш добре Peace). И чудеса да направи в изпълнението, е обречена да се провали- не пасва и това е.

п.п. и да се върна към Тес- гледайки сериала, се размечтах какво ли би било да видим Рейчъл Уайз в ролята. Има и физическите данни, и излъчването за нея Heart Eyes

# 153
  • на изток от рая
  • Мнения: 472
Гледах Page Eight  http://www.imdb.com/title/tt1797469/  ,
Turks & Caicos  http://www.imdb.com/title/tt2904608/?ref_=tt_rec_tt  и
Salting the Battelfield  http://www.imdb.com/title/tt2904626/?ref_=tt_rec_tt 
Оказа се трилогия,приятна английска кримка,  с участието на един от любимците ми- Бил Най, на когото се насладих напълно в
http://www.imdb.com/title/tt0314331/?ref_=nm_knf_i1   Love Actually

# 154
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 139
Благодаря за препоръката /не помня чия беше, за което се извинявам!/ за този филм:
http://www.imdb.com/title/tt0389557/?ref_=nv_sr_1
Тежък е, но много ми хареса! Peace

# 155
  • Мнения: 3 096
Songes, тук дори не иде реч за актьорските умения на Мълиган. Просто Батшеба е героиня, на която никак не подхожда актриса с нейното заспало излъчване (ако си чела романа, ще ме разбереш добре Peace). И чудеса да направи в изпълнението, е обречена да се провали- не пасва и това е.

п.п. и да се върна към Тес- гледайки сериала, се размечтах какво ли би било да видим Рейчъл Уайз в ролята. Има и физическите данни, и излъчването за нея Heart Eyes
Разбирам те. Гледах трейлъра, Кери е изиграла отново своето характерно трепетно очакване, което в нейния набор от актьорски похвати най-много се доближава до силна емоция. Само че това е въпрос, по който не съм съгласна с теб - че има заспало излъчване. По-точно, може би има, но аз го виждам в друга светлина.

Ще гледаме филма и ще видим как се е справила, аз много се радвам на всяка екранизация на английски роман. А на Кери се радвам лоялно от години.  Blush С интерес очаквам да я видя и като суфражетка тази година.

Рейчъл Уайз е добър избор за ролята на Тес. Ето част от описанието, на което напълно отговаря:

How very lovable her face was to him. Yet there was nothing ethereal about it; all was real vitality, real warmth, real incarnation. And it was in her mouth that this culminated. Eyes almost as deep and speaking he had seen before, and cheeks perhaps as fair; brows as arched, a chin and throat almost as shapely; her mouth he had seen nothing to equal on the face of the earth. To a young man with the least fire in him that little upward life in the middle of her red top lip was distracting, infatuating, maddening.

Но може би е малко късно?

# 156
  • София
  • Мнения: 6 221
Тес на Джема не и се е получила. Екранизацията от 98-ма година е доста по-добра.

# 157
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Savages (http://www.imdb.com/title/tt1615065/?=fn_al_tt_1) - най-после го изгледах, от сума ти време събираше прах на хард диска и все го подбутвах. Определено ми хареса - ярък, динамичен, кървав. Блейк Лайвли си е радост за окото, макар и да не е особено добра актриса. Но най-много се забавлявах със Салма Хайек и Бенисио дел Торо  Laughing Малко по-дългичък е от необходимото, а и имам някои забележки по края, но като цяло препоръчвам  Laughing

The Humbling (http://www.imdb.com/title/tt1568343/?=nv_sr_1) - тук съм малко раздвоена, имам чувството, че подходих с прекалено високи очаквания  Thinking Ал Пачино продължава да играе на ниво, но някак си самият филм ми дойде протяжен и трудно ми задържаше вниманието. Краят обаче компенсира за всички предишни слабости. Ще взема да гледам по някое време и Birdman, за да направя съпоставката.

# 158
  • София
  • Мнения: 6 221
Savages (http://www.imdb.com/title/tt1615065/?=fn_al_tt_1) - най-после го изгледах, от сума ти време събираше прах на хард диска и все го подбутвах. Определено ми хареса - ярък, динамичен, кървав. Блейк Лайвли си е радост за окото, макар и да не е особено добра актриса. Но най-много се забавлявах със Салма Хайек и Бенисио дел Торо  Laughing Малко по-дългичък е от необходимото, а и имам някои забележки по края, но като цяло препоръчвам  Laughing


Да, нали, получава и се на Блейк. Което доказва още веднъж, че не е нужно актрисата да е на високо ниво, важното е да е в подходящата роля. Много го обичам този филм. Всеки там си е на мястото.

# 159
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Много го обичам този филм. Всеки там си е на мястото.

Ване, подписвам се под това  Laughing
И точно, защото всеки е на мястото си, дори не се вторачвах в дребните недостатъци. Радвам се, че най-после го изгледах  Grinning

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 170
Още един посещение на кино салона и тази седмица.
"НЕСЛОМЕН" на Анджелина Джоли - UNBROKEN. Филмът ми хареса, а история е удивителна.
http://linasfavoritestuff.blogspot.com/2015/03/blog-post_7.html

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Запис. Напоследък "преговаряме" стари и дори омръзнали ни филми. Нищо интересно не съм гледала.затова се връщам да прегледам темата.

# 162
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Препоръчвам La cara oculta Хубав трилър.

# 163
  • Мнения: 2 040
Ще разбуня отново духовете с тази снимка на Мълиган, но тук ми се видя най-удачно да я покажа.

First official look at the cast and crew of highly anticipated drama Suffragette

# 164
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Това русото рошаво Макавоевица ли е Thinking?

Общи условия

Активация на акаунт