Рефлукс – кога и как сте диагностицирани?

  • 5 447
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте, моят опит с рефлукса показа, че детето го израстна на 10 месеца, пила е АМ - антирефлуксно, спа на повдигнат матрак, пи разни сиропи и прахчета, но всичко имаше временнен ефект, мисля, че майките на деца с такъв проблем, просто трябва да се въоражат с голямо търпение. Всичко ще се оправи  Peace Между другото, сиропът, който най-много облекчаваше положението се казва Гастротус бейби.

# 16
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Моята дъщеря не е била диагностицирана с рефлукс, но повръщаше страшно много и ще споделя и моя опит, дано ти бъда полезна.
Кърмиш ли или сте на АМ? Ако сте на АМ задължително вземете такова, което е с означение АР (анти рефлукс). Моята дъщеря повръщаше много- след всяко ядене на фонтан, беше някакъв ужас. ЛЛ обясни, че в стомаха има нещо като клапа и при някои бебета е по- пропусклива ( нещо подобно беше, не помня точно вече) и за това повръща повече от другите бебета. Но тя си наддаваше нормално, нямаше други оплаквания и не се наложиха изследвания за рефлукс, тъй като АР АМ го овладя почти на 100 % ( от 6-8 повръщания на ден намаляха на 1-2 и в последствие като я захраних спряха на цяло.)
Пожелавам ви късмет и бързо да преминава  Hug

# 17
  • Мнения: 5 250
И моята дъщеричка много повръщаше от самото раждане. Изцяло на кърма беше 6 м. Давах и сироп за рефлукс, но нямаше полза от него. Всичко спря след като я захраних. Вече е на почти 9 м. и няма помен от рефлукса.

# 18
  • Мнения: 54
Здравейте, да разкажа и аз. Момчето ми до захранването беше като "шише без капачка". Ха си го наклонил, ха е потекъл! Не беше повръщане на фонтан, такива е имало 2-3 пъти само, а потичане, стичане, връщане на мляко в устата. Съответно спазвахме основните правила - уригване, понякога и по 30 - 40 мин. сме го чакали, леко повдигане на матрачето и т.н. След захранване отшумя наистина и го бяхме забравили, допреди две седмици! Заведохме го на УНГ, като си мислехме, че имаме сериозен проблем с трета сливица и че ни чака операция, защото дори и в будно състояние диша през уста и т.н.
Е, оказа се, че всички проблеми са вследствие рефлукс! Сега пие лекарства и чакаме да видим ефекта, но не мога да си простя, че бях забравила за този гаден проблем!
Така, че търси добър детски гастроентеролог, който още сега да каже от кой рефлукс е и да ви наблюдава дали ще го израстете. После ако започнат УНГ проблеми ще може по-лесно да се ориентирате от какво точно са предизвикани!
Дано бързо отшуми и всичко да ви е наред!

# 19
  • Мнения: 4 762
Е, оказа се, че всички проблеми са вследствие рефлукс! Сега пие лекарства и чакаме да видим ефекта, но не мога да си простя, че бях забравила за този гаден проблем!
Така, че търси добър детски гастроентеролог, който още сега да каже от кой рефлукс е и да ви наблюдава дали ще го израстете. После ако започнат УНГ проблеми ще може по-лесно да се ориентирате от какво точно са предизвикани!
Дано бързо отшуми и всичко да ви е наред!
Явно всеки го удря на слабото му място - при вас гърлото, при нас бронхите. Би ли ми казала какво лекарство пие детето? Питам само с информативна цел, макар че ние не сме в БГ. Нашето се казва Омепразол, пише, че не се дава на деца под 2 години, но моят започна да го пие на 10 месеца и досега продължава. Единственият опит за намаляване на дозата приключи с бронхит - само за 2 седмици се задръсти със секрети.

Мерси предварително!

# 20
  • Мнения: 54
Е, оказа се, че всички проблеми са вследствие рефлукс! Сега пие лекарства и чакаме да видим ефекта, но не мога да си простя, че бях забравила за този гаден проблем!
Така, че търси добър детски гастроентеролог, който още сега да каже от кой рефлукс е и да ви наблюдава дали ще го израстете. После ако започнат УНГ проблеми ще може по-лесно да се ориентирате от какво точно са предизвикани!
Дано бързо отшуми и всичко да ви е наред!
Явно всеки го удря на слабото му място - при вас гърлото, при нас бронхите. Би ли ми казала какво лекарство пие детето? Питам само с информативна цел, макар че ние не сме в БГ. Нашето се казва Омепразол, пише, че не се дава на деца под 2 години, но моят започна да го пие на 10 месеца и досега продължава. Единственият опит за намаляване на дозата приключи с бронхит - само за 2 седмици се задръсти със секрети.

Мерси предварително!

http://apteka.framar.bg/30025742/%D0%B3%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80% … 200-%D0%BC%D0%BB-

# 21
  • Мнения: 4 762
Мерси много, ще споделя с педиатърката и пулмолога!

# 22
  • Мнения: 184
Нека уточня-на кърма сме. Педиатър ни каза, че пилора-мускула, който свързва стомаха с дванадесетопръстника се затваря малко по-бавно при нас и затова е повръщането. Иначе наддава, има добър тургор и т.н. Казаха да не се притесняваме, но като млада майка - няма как. Предполагам, че ме разбирате

# 23
  • Мнения: 54
Уви, повече е от това, което помня при моето момче! Но пък всяко дете си е различно! А успявате ли да се уригнете добре след хранене?

# 24
  • Мнения: 4 762
Tanya, аз пак да попитам - при вас какви са прогнозите за изчезване на рефлукса? Има ли вероятност да го израсте и ако не, какво следва? Един български лекар ми каза, че на детето трябва да се направи гастроскопия, за да се провери доколко е увреден хранопроводът и после да се вземе решение за операция. Според него в Щатите правили такива операции още когато бебето е на 6 месеца.

Тукашната ни педиатърка беше споменала, че въпросът какво ще правим ще обсъждаме, когато детето стане на 3-4 години - вероятно очаква до тогава да мине. Признавам, че и тя беше споменала за някаква операция, но тогава не слушах внимателно - бяхме отишли за нещо друго и нямах умствения потенциал да обсъждам и това.

Мерси за отговора!

# 25
  • София
  • Мнения: 412
Таня много добре го е казала  Peace При дечицата с рефлукс стомахчетата достатъчно трудно се справят, само им липсва и рано-рано да се мъчат с твърди храни  #Crazy Твърдата храна в повечето случаи е без никакъв смисъл за самия организъм на бебчето преди годинка. Не знам защо свързвате края на повръщанията със захранването. Ключът е в изправянето  Peace И не давайте в никакъв случай вода на дете с рефлукс! Това направо си е съдизъм...

# 26
  • Мнения: 54
Ние още нищо не сме решили. Засега караме с препоръката на УНГ за сиропчето и след месец на контролен и тогава ще го мислим. Че нещо множко ми дойде тази диагноза! На гастроскопия няма да го подложа, ако не е жизнено необходимо! Между другото след седмица става на пет години и уж отдавна трябваше да го е надрастнал проблема с рефлукса! Ама така е! Премятаме информация през лични лекари и специалисти и никой няма поглед върху цялата картина! И накрая се докопваш до светило УНГ и той те застрелва с гастро диагноза!!! Вярна при това!

# 27
  • София
  • Мнения: 412
Къде се развива това действие?

# 28
  • Мнения: 54
В гр. София, д-р Улевинов е УНГ. Много съм му благодарна, но трябваше по-рано да отидем при него!

# 29
  • София
  • Мнения: 412
Благодаря! Ще си запиша тази информация, пък дано не ни се налага  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт