Анкета за системата с окситоцин

  • 6 943
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 301
На мен ми сложиха, но бях с обща упойка и ме приспаха, докато получа пълно разкритие, така че нямам гадни спомени.
И при мен беше така,само че без общата упойка.Имам приятни спомени от този период.

# 16
  • на село
  • Мнения: 3 926
Първото ми раждане беше без система, е верно, че продължи дълго, но така и не усетих болезнени контракции и имах само 1 шев.
Второто с тази система ускориха процеса, обаче си болеше и за двете раждания, после и доста разкъсвания, но се съгласих понеже неисках малката да се роди на 6 май  Wink.

# 17
  • Мнения: 2 922
Аз съм се зарекла второто ми раждане, живот и здраве, да е секцио. И никой не може да ме убеди в противното след първо предизвикано раждане (заради преносване), на система, завършило със секцио по спешност.

# 18
  • Мнения: 728
На мен ми инжектираха атропин, а след като започнах да напъвам ми сложиха и система с окситоцин и я оставиха банката да се изтече след раждането. Мисля, че попитах за какво е окситоцина, след като имам вече пълно разкритие и май ми казаха че помага за прибирането на матката след раждане  newsm78 (ама изобщо не съм сигурна дали точно това са ми казали). А атропинът пък за какво е идея си нямам. Във всеки случай според мен акушер-гинекологът знае най-добре кое, какво е и кога е най-добре да се направи. Аз на моята АГ и имах пълно доверие  Peace.
А и още нещо: изобщо не мога да кажа, че ме е боляло повече, след като ми включиха системата.

# 19
  • Мнения: 5 647
Да, сложиха ми такава система и родих за 10 минути. Събрах погледите на всички доктори там.  Crazy

# 20
  • Мнения: 415
Първа опция - и двата пъти.
Първия път, защото започнаха да ми изтичат водите вечерта, а аз отдох чак на другия ден в болницата  Whistling
Втория път, защото на бебето му беше тясно и се мъчеше и пробваха да го облекчат с други методи, но не стана  Naughty

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 605
А атропинът пък за какво е идея си нямам.
И аз си нямах, затова после се интересувах. Ако искаш, погледни това.
Като си сравнявам двете окситоцинови раждания - атропинът е доста неприятно допълнение.

# 22
  • Мнения: 4 422
Да най-големия кошмар беше...УЖАС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 23
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Аз пак се чудя как да гласувам, може би първа опция Thinking
Първия път ми сложиха система, но ми изтекоха водите, а нямах контракции. Втория път пак ми изтекоха водите, но контракциите започнаха по пътя за болницата, нищо не са ми слагали. И двата пъти родих за около 4 часа от приемането в болницата.

# 24
  • София
  • Мнения: 563
...ми сложиха система, но ми изтекоха водите, а нямах контракции.
И при мен също беше така, само дето тази система я чаках 21 часа в ужас и болки! Close Иначе без нея и една акушерка, която се смили над мен и ме взе "под крилото си" не знам до кога щеше да продължи всичко!  Sad

# 25
  • Мнения: 1 107
Сложиха ми, след като зациклих на 8 см. разкритие. След това родих много бързо  Simple Smile

# 26
Да сложиха ми и родих много бързо. Laughing

# 27
  • Мнения: 3 537
При първото раждане ми сложиха система,1 час бях с нея и незнам просто как издържах,бяха кошмарни болки просто,постоянно и без да спират.А тези които са по-дълго време с такава система ,незнам....неможе да се опише как боли.

Но пък второто ми сега раждане не ми слагаха система,беше супер,много по малко ме болеше и не беше постоянна болката ,а и спираше,мина много бързо.

# 28
  • Мнения: 108
На мен ми сложиха (имах разкритие, а нямах нито болки,нито контракции), наистина болките дойдоха след 15 минути и така около 3-4 часа. Не мога да се оплача, доверявам се на лекарката си, затова родих при нея.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 457
Сега ми се поизясни защо така се гърчих Confused Предизвикаха ми раждането с хапче,в последствие и окситоцина (система) не ми се размина...екстра комбинация Close 
И аз бях по същия начин "приятно изненадана" bash

Общи условия

Активация на акаунт